INFORMACJA PRASOWA

Pomysłodawcą projektu jest Zbigniew Woźnowski (w grze występuje jako Zbysioo Borchovski). Realizacją zajęła się krakowska agencja reklamowa Supremum Group.Kraków to jedno z najpopularniejszych miejsc na turystycznej mapie nie tylko Polski, ale i Europy. Teraz ma szanse stać się równie modne w wirtualnym świecie Second Life.Wszystkie elementy jego wirtualnej architektury oraz infrastruktury stanowią wierną kopię miasta.

W przyszłości użytkownicy, oprócz wirtualnego spaceru, będą mieli również możliwość, zwiedzania wnętrz obiektów oraz wejścia do teatrów, muzeów, sklepów czy pubów. Planowane jest dodatkowo udostępnienie podziemi, znajdujących się pod płytą główną, które w rzeczywistości będzie można zwiedzać dopiero za kilka lat.

Niewątpliwym atutem projektu oprócz walorów edukacyjno-informacyjnych jest właśnie to, że zostaną w nim umieszczone obiekty na co dzień niedostępne dla zwiedzających. Ponadto, odbywające się na krakowskim realnym rynku koncerty i inne wydarzenia, będą transmitowane w czasie rzeczywistym w Second Krakow.

W zakresie realizacji projektu nawiązaliśmy współpracę z Urzędem Miasta Krakowa, który w Second Krakow umieści wirtualny punkt informacyjny. Zakres współpracy jest cały czas poszerzany.

Second Krakow jest doskonałą platformą komunikacji i świetnym narzędziem do budowania nie tylko promocji miasta, ale również zacieśniania więzi wśród jego mieszkańców oraz entuzjastów. Tym samym znikają bariery geograficzne, a pojawia się forum wymiany opinii, na którym użytkownicy nie tylko się widzą, ale również mogą na bieżąco kreować wydarzenia dziejące się w świecie rzeczywistym.

Już teraz na krakowskim rynku można spotkać się ze znajomymi, kupić precla a nawet wynająć mieszkanie z widokiem na Sukiennice czy Kościół Mariacki.

Pomysł na umieszczenie Krakowa w Second Life, zrodził się z przekonania, iż gra ta jest doskonałym medium łączącym ludzi. Polaków zarejestrowanych w tej grze przybywa z każdym dniem, obecnie jest ich już ponad 20 tysięcy ( na 8 mln zarejestrowanych graczy z całego świata).

Prace nad projektem Second Krakow trwały od listopada ubiegłego roku. Najwięcej czasu pochłonęło znalezienie odpowiednich do wykonania projektu osób, a następnie przeszkolenie ich. Właściwe prace związane z przygotowaniem materiałów, planów czy teksturowaniem powierzchni zajęły około 3 miesięcy.

Jednym z wyzwań tego projektu było znalezienie odpowiedniej proporcji między wygodą użytkowania gry, estetyką wirtualnej makiety a możliwościami samej aplikacji i komputerów użytkowników.

Po wakacjach agencja Supremum Group udostępni grającym również pozostałe polskie miasta, a wśród nich Second Wrocław, Second Sopot, Second Gdańsk, Second Warszawę, Second Poznań, Second Katowice. Na przełomie września i października będzie również można zwiedzić Second Zakopane, a co wytrwalsi będą mogli wspiąć się na wirtualny Giewont.

Obecnie nad projektem równolegle pracuje 7 zespołów 5 osobowych złożonych z grafików i programistów. Stworzenie jednego miasta pochłania od 4 do 6 miesięcy.Według założeń ma powstać 7 miast, które położone obok siebie utworzą wirtualny odpowiednik Polski. Projekt będzie sukcesywnie rozbudowywany a wirtualne miasta mają służyć budowaniu wirtualnej społeczności.

Aby obejrzeć projekt Second Krakow bezpośrednio w grze i stać się równocześnie jednymz kreatorów wirtualnego świata należy zainstalować grę na swoim komputerze, a następnie w okienku „search” wpisać „Second Krakow”.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here