W Wywiadzie dla Reutersa, zastępca dyrektora SONY, Yutaka Nakagawa, powiedział, że SONY za wszelką cenę stara się obniżyć koszty produkcji nowego superprocesora i być może w niedalekiej przyszłości zleci jego produkcję niezależnym producentom.

Kiedy wprowadziliśmy na rynek PS2, na rynku nie było niezależnych firm, które podjęłyby się produkcji chipów do naszej konsoli, więc musieliśmy produkować je sami. Lecz teraz istnieje wielu producentów specjalizujących się w tworzeniu chipów” – przyznał Nakagawa.

Zdaniem Nakagawy, w obecnych czasach można bez obaw zlecić produkcję procesorów niezależnym wytwórcom: „Producenci procesorów mocno inwestują w najlepsze technologie. Nie ma już potrzeby abyśmy produkowali chipy nowej generacji na własną rekę”.

Yutaka Nakagawa podzielił się również wstępnymi planami odnośnie rozpoczęcia produkcji Cella w technologi 45nm. Produkcja miałaby rozpocząć się na przełomie 2008/2009.

Obecnie Cell tworzony jest w technologii 90nm, lecz wkrótce ma zostać zastąpiony technologią 65nm – ma to znacząco obniżyć koszty produkcji

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here