O tym, że Eidos boryka się z problemami natury finansowej wiadomo od dawna. Nawet najnowsza odsłona Tomb Raidera nie wyciągnęła firmy z przysłowiowego dołka. Teraz jednak wszystko może się zmienić za sprawą Square-Enix. SE złożył ofertę kupna brytyjskiego producenta gier za niebagatelną kwotę 84 milionów funtów (co według analityków stanowi 129 procent obecnej, rynkowej wartości firmy Eidos). Zarząd brytyjskiego giganta branży elektronicznej rozrywki zarekomendował swoim udziałowcom tę niezwykle hojną ofertę.

Dlaczego Square-Enix chce przejąć Eidos? Prezes SE – Joichi Wada stwierdził, że jego firma musi ugruntować swoją pozycję na rynkach Europy, a marka tak znana jak Eidos z pewnością się do tego przyczyni. My jesteśmy na tak! Nowe przygody Lary Croft powinny wyglądać jak gra Bayonetta.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

9 KOMENTARZE

   • To akurat moze byc zaleta, bo japonskie gry zazwyczaj maja ciekawa fabule.

    Tak no ominęły mnie dwa odcinku Full Metal Alchemist i już się pogubiłem. . .

 1. Czytałem, że obie firmy już przystały na warunki, więc do transakcji, można powiedzieć doszło, tylko czekają na zebranie udziałowców, czy coś. . .

 2. Następny Hitman bedzie wyglądał jak trans w damskich ciuszkach do przejścia w 7 godzin. Skośnooka Lara Croft wywijajaca mieczykiem. To raczej koniec serii.

 3. Szpynda, powiedział bym coś bardzo niemiłego o gustach graczy rynków zachodnich (w tym także Polskich) ale raczej się wstrzymam ;)Co do newsa –> Gdyby nie ostatnie faile Square („Spapranie” Star Ocean w Ameryce, niezbyt dobre jRPGi na Xboxa, totalne olewanie Europy) to bardzo bym się ucieszył. Na razie jednak wolę ze spokojem i bez zbędnych nadziei czekać na dziecko tego małżeństwa.

 4. square ma na swoim koncie mega pozycje. . . ale szczerze mowiac nie widze ich jako tworcow kolejnego Tomb Raidera czy tez hitmana. . .

  • square ma na swoim koncie mega pozycje. . . ale szczerze mowiac nie widze ich jako tworcow kolejnego Tomb Raidera czy tez hitmana. . .

   A kto mówi, że Square będzie tworzyło eidosowe gry? Oni chcą kupić firmę, nie przejąć marki do niej należące. Wydaje mi się, że przesadzacie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here