Obie produkcje na pewno cieszą ich wydawców i twórców. My szczerze mówiąc nie potrafimy jednak zrozumieć w jaki sposób bardzo przeciętne Force Unleashed pokonało potencjalny system seller – Metal Gear Solid 4. Okazuje się jednak, że zabawa Mocą o wiele bardziej odpowiada fanom elektronicznej niż najnowsze przygody Solidnego Węża.

Firma LucasArts zdradziła, że od dnia premiery, do tej pory udało się jej sprzedać 5,7 mln. kopii The Force Unleashed. Tym samym tytuł ten stał się najszybciej sprzedającą produkcją w historii gier sygnowanych nazwą Star Wars. W przytoczonej przed chwilą liczbie brano pod uwagę wszystkie wersje dzieła LucasArts. Wydano je na Playstation 3, Xboxie 360, PS2, PSP, Nintendo Wii i DS, iPhonie, iPodzie Touch, N-Gage i telefonach komórkowych.

Może więc wynik Metal Gear Solid 4 nie jest taki zły? Ten tytuł ukazał się tylko i wyłącznie na japońskim superkomputerze i sięgnęło po niego już 4,5 mln. fanów elektronicznej rozrywki. Aż strach pomyśleć co by było gdyby potwierdziły się plotki o przeniesieniu go na Xboxa 360. Póki co zapowiedziano jednak tylko i wyłącznie konwersję Metal Geara na iPhone’a. Czy to wystarczy do pobicia rekordu Force Unleashed? Czas pokaże. Póki co gratulujemy twórcom obu tytułów i czekamy na kolejne jeszcze lepsze gry ich autorstwa.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

6 KOMENTARZE

  1. My szczerze mówiąc nie potrafimy jednak zrozumieć w jaki sposób bardzo przeciętne Force Unleashed pokonało potencjalny system seller – Metal Gear Solid 4.

    No wiadomo – SW:TFU (jakiż sugestywny akronim :>) to tytuł multiplatformowy. Wiadomo ile Star Warsów sprzedało się na samym PS3?Ciekawe czy MGS4 przebije poprzedniczki pod względem sprzedaży (chyba najbardziej rozchwytywana była dwójka [całkiem słusznie] ale nie jestem pewien).

  2. Wiadomo ile Star Warsów sprzedało się na samym PS3?

    Około 1,2 mln :)Dwójka sprzedała się w ilości5,5 mln, trójka trochę ponad 4 (bez reedycji) – wyniki tylko z PS2 :>

  3. Gwiezdne wojny to potężna marka, i sprzeda się wszystko na czym tylko znajdzie się napis „Star Wars”. Choć panowie z lucasarts mogliby się bardziej postarać, może nowy Jedi Knight, albo chociaż drugie Republic Commando?

  4. Ale i tak porazka jest fakt, ze Force jest na komorki (jesli w ogole mozna to nazwac gra a nie parodia), a na PC nie ma i pewnie nie bedzie. . .

  5. Dla mnie niedorzecznym jest porównywanie gry exclusive z grą multiplatformową (nawet komórki!). Czasami tytuły newsów na Valhalli (z całym szacunkiem) osłabiają mnie :/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here