Co wyróżnia aplikację mobilną na tle zwykłych promocji sklepowych

Aplikacje mobilne coraz częściej pomagają nam w codziennych czynnościach, takich jak np. zakupy. Dzięki nim można w bardzo prosty sposób sprawdzić, jakie są promocje w sklepach, do kiedy one trwają oraz jakie są ich warunki. Aplikacje mobilne na urządzenia przenośne (jak smartfony) pozwalają zatem łatwo oszczędzić pieniądze. Co wyróżnia aplikacje mobilne na tle innych form promocji produktów przez sklepy?

Możliwość wykonania szybszych zakupów

Przeglądanie wszystkich półek w celu sprawdzenia jakie są promocje w sklepach to już przeżytek.  Trzeba na to poświęcić dużo czasu, co bywa kłopotliwe, gdy się pracuje i zakupy robi w trakcie powrotu do domu lub też w czasie słonecznego weekendu, kiedy nie chce się marnować rano ani chwili, by wykorzystać dzień w pełni. Po zalogowaniu się do aplikacji mobilnej informacje o tym, jakie są aktualne promocje sklepowe, znajdzie się w jednym miejscu. Następnie wystarczy udać się w odpowiednio oznaczoną alejkę sklepu, by z łatwością znaleźć produkt objęty promocją.

Wygoda w szukaniu promocyjnych produktów

Dzięki aplikacji mobilnej nie trzeba przeglądać gazetek dostarczanych przez market. Wszystkie promocje sklepowe znajdują się w małym urządzeniu i nie ma już konieczności zaśmiecania mieszkania papierowymi gazetkami, które mogą z łatwością zaginąć. Wystarczy zalogować się na swoje konto
w aplikacji, by móc sprawdzić bieżące oferty rabatowe. Dostępne są one w jednej zakładce umieszczonej w widocznym miejscu w aplikacji. Ekran dotykowy pozwala na bardzo szybkie przejrzenie jakie są obecnie promocje w sklepach i wybrania idealnej dla siebie.

Spersonalizowane promocje

Aplikacje sklepowe zapamiętują preferencje klienta po wykonaniu przez niego zakupów w danej sieci lokali. Dzięki temu sklep może w przyszłości zaoferować w obniżonej cenie produkt, który użytkownik aplikacji wybiera najczęściej. To bardzo ważne, ponieważ w ten sposób można zapewnić sobie jeszcze większe oszczędności na zakupach. Na przykład, jeśli klient sklepu ma małe dzieci i kupuje często pieluchy lub artykuły spożywcze dla niemowląt, może przy kolejnych zakupach liczyć na to, że takie produkty znajdą się w jego zindywidualizowanej ofercie promocyjnej.

Możliwość zbierania punktów i odbierania nagród za zakupy

Aplikacje mobilne coraz częściej zastępują karty lojalnościowe, przy korzystaniu z których klient mógł odbierać nagrody za sprawunki. W tym przypadku także za zakupy odpowiednich produktów lub też za wydanie określonej sumy pieniędzy w sklepie zyskuje się specjalne punkty, za które można odebrać wybrane artykuły. Doskonałym tego przykładem jest aplikacja sklepowa żappka, w której przypadku za każdą złotówkę wydaną w sieci sklepów Żabka przyznawane są 4 punkty (tzw. żappsy). Za takie punkty można wybrać jeden z oferowanych jako nagroda produktów, które widoczne są w aplikacji. Odbiór nagrody wystarczy zakomunikować pracownikowi sklepu, który zeskanuje kod z urządzenia przenośnego.

Powiadomienia o interesujących promocjach

Wiele sklepów po odpowiednim skonfigurowaniu ich aplikacji mobilnej oferuje możliwość przesyłania ich użytkownikom powiadomień o ciekawych promocjach, które pojawiają się w sklepie. Powiadomienia są dostępne po połączeniu się mobilnie z Internetem. Dzięki temu nie trzeba przeglądać codziennie gazetek lub stron sklepów online, by być na bieżąco z aktualnymi promocjami.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here