Programy do kamerek internetowych

Kamera internetowa w twoim komputerze nie musi służyć tylko do rozmów przez komunikatory. Dzięki odpowiedniemu oprogramowaniu możesz znacznie rozszerzyć jej funkcjonalność, zmieniając ją w narzędzie do robienia zdjęć i nagrywania filmów (również z efektami), prowadzenia streamów lub stworzenia domowego systemu monitoringu. Oto lista pięciu programów, które pomogą w pełni wykorzystać potencjał tego urządzenia.

WebCamMax

To propozycja dla wszystkich, którym znudziły się już czaty i wideokonferencje w „zwykłej oprawie”. Dzięki aplikacji obraz przesyłany przez twoją kamerkę możesz wzbogacić o różne filtry i efekty specjalne. WebCamMax umożliwia między innymi zmianę tła, dodanie ramki, tekstu, wybranego obrazu (w tym animowanego) oraz zastosowanie zabawnych przekształceń. Co ważne, współpracuje ze wszystkimi najpopularniejszymi komunikatorami, w tym Skype czy Yahoo! Messenger.

Active WebCam

Ten program został stworzony z myślą o osobach szukających rozwiązania pozwalającego na stworzenie domowego systemu monitoringu. Active WebCam pobiera obraz nie tylko z kamerki internetowej, ale też aparatów fotograficznych czy kart telewizyjnych i zapisuje go w wysokiej jakości pliku na dysku komputera lub wybranym serwerze.

1AVStreamer

To z kolei aplikacja znacznie ułatwiająca prowadzenie internetowych transmisji live. Można jej używać zarówno na ogólnodostępnych platformach, jak i na własnej stronie www. Poza przesyłaniem obrazu z kamerki, 1AVStreamer umożliwia też transmisję tego, co aktualnie dzieje się na ekranie – ta funkcja będzie szczególnie przydatna dla graczy.

Camfrog Video Chat

Ten program do kamerki internetowej to rozbudowana wersja standardowego komunikatora. Oprócz prowadzenia rozmów z osobami z listy kontaktów, umożliwia też dołączenie do czata z nieznajomymi. Atutem jest też silna ochrona przesyłanych danych.

CyberLink YouCam

To kolejna aplikacja urozmaicająca korzystanie z kamerki internetowej. Dzięki CyberLink YouCam do transmitowanego obrazu możesz dodać przeróżne filtry i efekty specjalne. Działa zarówno z komunikatorami, jak i narzędziami do transmisji lub nagrywania wideo.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here