Telefon na raty bez abonamentu – czy to się opłaca?

Wiele osób nie chce wydawać jednorazowo dużej kwoty na zakup telefonu – decydują się na smartfon od operatora i podpisują z nim umowę na abonament. W takim przypadku cena urządzenia jest rozłożona na raty, doliczane do comiesięcznego rachunku. Ostatnio jednak, coraz więcej operatorów proponuje zakup telefonu na raty bez abonamentu. Czy to korzystna oferta?

Telefon na raty bez abonamentu – jak to działa?

Orange jest jednym z telekomów, który oferuje zakup telefonu na raty bez abonamentu. U pomarańczowego operatora, cena telefonu jest rozłożona na 20 równych rat, a ich suma wynosi dokładnie tyle, ile należałoby zapłacić za taki telefon od ręki. Oznacza to, że odsetki od rat wynoszą 0%. Czasem można spotkać takie oferty w marketach z elektroniką. Trzeba jednak pamiętać, że w przypadku zakupu telefonu na raty bez abonamentu, rat udziela operator. W sklepie natomiast, jest to bank lub inna instytucja finansowa, która będzie wymagała przejścia procedury weryfikacyjnej. Dodatkowo, jeśli posiada się już jakąś usługę w Orange, można liczyć na błyskawiczną weryfikację i nieco niższe raty.

Czy telefon na raty bez abonamentu się opłaca i jaką ofertę do niego dobrać?

Jak wynika z powyższego, zakup telefonu na raty bez abonamentu może się opłacać. Co prawda, na wolnym rynku można czasem znaleźć tańsze sklepy, ale ze względu na formę zakupu może okazać się, że albo procedury są skomplikowane, albo raty – oprocentowane, a cena telefonu znacznie wówczas rośnie. Z drugiej strony, zakup telefonu bez abonamentu daje pełną dowolność w wyborze oferty. Można zdecydować się na korzystniejszy abonament u innego operatora, ale znów – trzeba liczyć się z tym, że konieczne będzie podpisanie umowy – zazwyczaj na 24 miesiące. Może zatem warto zdecydować się na telefon na raty bez abonamentu i ofertę na kartę?

Oferta na kartę i telefon na raty bez abonamentu – dobre połączenie

Oferty na kartę charakteryzują się tym, że dają pełną dowolność w wyborze swojego planu i długości korzystania z konkretnego operatora. W praktyce, można zmienić go w zasadzie z dnia na dzień. Dlatego też dostawcy usługi na kartę często doceniają lojalnych klientów, a także tych, którzy regularnie doładowują konto. Przykładowo, w ofercie Orange na kartę, którą doładuje się za pośrednictwem serwisu https://doladowania.orange.pl/, można liczyć na bonusowe gigabajty. Do tego można dobrać interesujący plan – bez limitu albo z podwójnymi gigabajtami za doładowanie i cieszyć się ofertą idealnie dostosowaną do własnych potrzeb, a także z wymarzonym telefonem kupionym na raty, a nie takim, który akurat był tani w ofercie na abonament.

Artykuł sponsorowany.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here