Jak przedłużyć żywotność baterii w iPhone 8

Już od pierwszych chwil posiadania nowego telefonu warto dbać o długie działanie jego baterii. Przedłużenie jej żywotności jest możliwe poprzez dbanie o różne czynniki, takie jak odpowiednia temperatura, poziom naładowania czy optymalizacja ustawień. Czasem jednak kondycja baterii wyraźnie spada. Po czym to poznać i jak radzić sobie w takiej sytuacji?

Po czym poznać, że kondycja baterii w iPhone 8 się pogorszyła?

Czas pracy baterii – czyli to, jak długo jest ona w stanie zasilać smartfon bez konieczności doładowywania – zależy od wielu czynników, między innymi intensywność użytkowania. W przypadku nowego iPhone 8 możemy korzystać z telefonu przez wiele godzin, jednak z czasem kondycja baterii wyraźnie się pogarsza. Po czym to rozpoznać? Przede wszystkim smartfon wymaga częstszego doładowywania, w po dłuższym używaniu dostrzegamy charakterystyczne spadki mocy. Powoduje to, że musimy niemal stale nosić ze sobą powerbanka bądź też ładowarkę do iPhona.

Co zrobić, by bateria w iPhonie dłużej działała?

W celu wydłużenia czasu działania baterii w iPhone, przede wszystkim pamiętajmy o odpowiednim czasie ładowania i eksploatacji. Warto użyć ładowarki dopiero, gdy poziom baterii wyraźnie spadnie, zamiast bezustannie doładowywać. Jeżeli nie planujemy używać smartfona przez jakiś czas, najlepiej przechowywać go z naładowaną do połowy baterią. Powinniśmy także unikać ekspozycji na światło słoneczne naszego iPhona oraz wysokich temperatur.

Możemy pilnować, by w urządzeniu była zainstalowana najnowsza wersja oprogramowania, a ustawienia były jak najlepiej zoptymalizowane. Niewątpliwie warto także regularnie sprawdzać, co najbardziej obciąża baterie – mogą to być aplikacje działające w tle, usługi lokalizacji, powiadomienia czy słaby sygnał – i eliminować te czynniki w sekcji Ustawienia. Dobrą praktyką jest również korzystanie z trybu niskiego zużycia energii.

Czy wymiana baterii w telefonach iPhone się opłaca?

Wymiana baterii iPhone 8 to często ostatnia deska ratunku, kiedy nie możemy samodzielnie poprawić kondycji baterii, gdyż wymienione powyżej czynności nie przynoszą oczekiwanego skutku. Czy jednak taka usługa się opłaca? Z pewnością wymienienie baterii będzie tańsze niż zakup nowego iPhona, a odpowiednio wykonana reperacja sprawia, że będziemy mogli korzystać z naszego smartfona jak z nowego urządzenia. Unikniemy także przykrego obowiązku ciągłego pamiętania o ładowarce lub powerbanku, a w przypadku zostawienia ich w domu nie musimy obawiać się, że nasz telefon nagle odmówi posłuszeństwa. Niewątpliwie przy wymianie baterii w iPhone 8 warto skorzystać z usług sprawdzonego, profesjonalnego miejsca, takiego jak serwis Apple Warszawa.  Dzięki temu będziemy mieć pewność fachowo wykonanej usługi, która rozwiąże nasze problemy z kondycją baterii.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here