Dziś na Valhalli możecie przeczytać świeży felieton Malacara na temat umierających gier MMO (kliknij tutaj). Tymczasem studio Petroglyph (znane z Universe at War czy Star Wars: Empire at War) zapowiedziało właśnie kolejną pecetową produkcję tego typu. Mamy nadzieję, że Mytheon, bo tak właśnie nazywa się gra, nie trafi zbyt szybko na elektroniczny cmentarz. Jej premierę wstępnie wyznaczono na jesień przyszłego roku. Nowe dzieło studia ma łączyć elementy akcji, strategii i RPG. Co ciekawe, w przeciwieństwie do większości tytułów już obecnych na rynku, za zabawę Mytheonem nie będziemy musieli płacić. Produkcja ta będzie utrzymywana z mikrotransakcji.

W tej chwili o grze nie wiemy jeszcze praktycznie nic konkretnego. Jej autorzy zdradzili tylko, że prawdopodobnie znajdziemy w niej trzy klasy postaci używające „Kamieni Mocy” do rzucania czarów. Przy okazji pokazano też trzy szkice poglądowe, które za kilka chwil zobaczycie obok tej wiadomości. Najciekawszy był jednak cytat dotyczący tego, że Mytheon w zasadzie tworzy zupełnie nowy gatunek gier. Gra bierze wszystko co najlepsze z kilku omówionych gatunków i łączy je w jeden (tak, zgadliście) supergatunek. Ratuj się kto może.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

1 KOMENTARZ

  1. hmmm podobny zabieg zastosowano w Requiem:Bloodymare – na razie serwery działają i w sumie co tydzień jest konserwacja i poprawki. . . ciekawe czy to faktycznie ma się szanse sprawdzić. Mam Cichą nadzieje, bo to miłe gdy mogę się bawić za free jeśli nie potrzebuje jakichś „wypasionych zbrojek”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here