Microsoft poinformował, że zakończył kluczowe prace nad swoim systemem operacyjnym Vista. Choć premiera ma nastąpić dopiero pod koniec stycznia 2007, złożony proces produkcji i dystrybucji oprogramowani wymaga, by produkcję rozpocząć z paromiesięcznym wyprzedzeniem. W przypadku gier czas od skierowania tytułu do produkcji do wysłania go do sklepu może zajmować nawet zaledwie tydzień.

Równocześnie Microsoft informuje, że 17 listopada na półki sklepowe trafi Microsft Flight Simulator X, w naszym kraju dostępna jedynie w wersji deluxe w cenie 217 złotych. Gracze otrzymają spolszczenie większości tekstów w postaci kinowej, czyli napisów na ekranie, oraz większą ilość obiektów w wirtualnym świecie. Ponadto wersja deluxe zawiera narzędzia dla tych, którzy chcą tworzyć własne mapy i samoloty. Drogo? Nie jeżeli popatrzy się na ceny poprzednich gier z serii. Przed kupnem zalecamy lekturę naszej zapowiedzi!

Fani piłki nożnej też szykują się już na mistrzostwa, tyle tylko, że wirtualne. CD Projekt donosi, że 16 listopada do sklepów trafi Pro Evolution Soccer 6 w wersji polskojęzycznej. Głosów użyczą Mateusz Borek i Roman Kołtoń, zaś sam tytuł gorąco rekomenduje Maciej Żurawski. Cena dość wysoka, ale nie aż tak, jak Flight Simulatora – 129, 90 złotych.

Fani lotników z okresu I Wojny Światowej nie będą próżnować – już lada dzień do sklepów na świecie trafi najnowszy internetowy symulator starć powietrznych autorstwa twórców serii Warbirds. Oparta na filmie Flyboys gra o tym samym tytule pozwoli na przeprowadzenie powietrznych potyczek z innymi graczami z całego świata. Swojej wiedzy użyczył amerykański instruktor latania J.W. ‚Wild Bill' Stealey, który gwarantuje maksymalny realizm. Niestety, grafika daleka jest od jakiegokolwiek realizmu, ale prawdziwym fanom to nie przeszkodzi w niczym.

Do amerykańskich sklepów rusza również kolejna gra mistrza prozy wojenno-technologicznej, Toma Clancy'ego. Splinter Cell Double Agent opowiada historię super agenta Sama Fishera, który infiltruje organizację terrorystyczną. W przeciwieństwie do poprzednich części, tym razem twórcy zalecają rozwagę i opanowanie. Fisher musi pozostać w ukryciu. Polska premiera 20 listopada – czekamy.

Przypominają o sobie również czesi z Bohemia Interactive, którzy od paru lat zmagają się z kontynuacją Operation Flashpoint. Przypomnijmy – parę miesięcy temu firma przesunęła premierę Armed Assault, tłumacząc to przyczynami technicznymi. Szybko okazało się jednak, że gra była po prostu za brzydka i zbytnio przestarzała. Teraz tytuł zmierza prosto do niemieckich sklepów, choć brak informacji o premierach na innych terytoriach.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

4 KOMENTARZE

  1. ano przydałoby się pograć na święta w Armed Assault . . . ale chyba przyjdzie nam czekać, aż do świąt 2007/2008 bo wszystkie „zapchaj dziury” w postaci Americas Army itp. to nie to samo co dobry grywalny OPF . . .

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here