Po okresie niepewności Blizzard sprecyzował, że dodatek do gry internetowej World of Warcraft trafi do sklepów 16 stycznia. To pierwszy dodatek do wydanego dwa lata temu tytułu, który cieszy się niegasnącą popularnością.

W The Burning Crusade gracze otrzymają nowy region i dwie dodatkowe rasy. Dla osób, które osiągnęły 60, maksymalny poziom rozwoju postaci zaimplementowano kolejnych dziesięć poziomów, zwieńczeniem których ma być m.in. możliwość zakupienia własnego smoka. Łączna cena nauki umiejętności i samego zwierzaka powali jednak większość na kolana – 5000 sztuk złota.

W tej samej informacji Blizzard informuje, że ilość graczy osiągnęła 7.5 miliona osób. Co ciekawe, gracze na wielu serwerach donoszą, że przyrost jest niewidoczny i, co więcej, aktywność graczy po informacji o opróżnieniu dodatku wyraźnie spadła. Wiele osób uważa, że jest to wynikiem wypalenia się graczy, którzy poświęcili grze ostatni rok lub dwa swojego życia, jednak zwracają uwagę, że ruch najpewniej zwiększy się po premierze The Burning Crusade.

Gra ukaże się w łączonej wersji na systemy operacyjne Windows i Macintosh. Dodatkowo do sklepów trafi edycja kolekcjonerska, w skład której wejdzie m.in. album z rysunkami, specjalna postać towarzysząca, film DVD, ukazujący proces powstawania gry, zestaw początkowy i dodatkowe karty specjalnej gry karcianej, osadzonej w świecie Warcraft, mysz-pad z mapą nowego regionu i płytę audio z soundtrackiem z gry.

Ulepszeń mogą się również spodziewać gracze nie posiadający dodatku. Niektóre z nowych umiejętności i przedmiotów będą dostępne również dla nich. Wprowadzenie dodatku będzie jednak wymagało od Blizzarda wydania nowego patcha, dzięki któremu możliwa będzie integracja nowego świata ze starym. Nie wiadomo czy będzie on nosił numer 1.13, czy też 2.0. Zmianie ulec ma wiele elementów, w tym system punktów honoru, przyznawanych za zabójstwa innych graczy. Prawdopodobnie podniesiony zostanie również poziom wielu postaci kontrolowanych przez komputer, aby uniemożliwić ich zabijanie przez graczy na wysokich poziomach.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

5 KOMENTARZE

  1. ja chce smoka ;], troche sie pofarmi kaski i bedzie :} z miesiac farmienia ;D mialem nadzieje ze wyjdzie na gwiazdke :/ bo juz dawno preorder zrobilem :/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here