szkoła

Klasyczne lekcje, podczas których nauczyciel prowadził wykład przy użyciu zwykłej, zielonej (lub czarnej) tablicy odchodzą już w zapomnienie. Dziś coraz częściej do szkół wprowadzane są tablice multimedialne, czyli rozwiązanie, które nie tylko uczy, ale także pozwala dzieciom na oswojenie się z prezentacjami, które przyjdzie im wykonywać w przyszłości. Poznaj bliżej to ciekawe rozwiązanie.

Ciekawe nauczanie

Każdy nauczyciel dobrze wie, jak trudno jest zainteresować niektórych uczniów wykładem. Dzieci nie zawsze chcą się angażować w klasyczne lekcje, które wydają im się zbyt mało ciekawe i zbyt powolne. Nie przypominają tego, co dzieci lubią najbardziej, czyli bardziej efektownych, szybkich filmików, pokazywanych na przykład na YouTube’ie czy TikToku.

Z tego względu do nauczania szkolnego również warto wprowadzać innowacyjne metody, które pomogą w zainteresowaniu dzieci, a także przyczynią się do zwiększenia ich zaangażowania podczas zajęć. Jednym z pomysłów może być wykorzystanie tablicy interaktywnej, która na pewno bardziej przypadnie do gustu młodych ludzi, niż klasyczna tablica z kredą.

Jak można wykorzystać tablicę interaktywną?

Tablica interaktywna to innowacyjne rozwiązanie, które łączy w sobie możliwości, jakie daje klasyczna tablica, urządzenia dotykowe oraz ekrany do projektorów. Dzięki swojej idealnie białej, gładkiej powierzchni doskonale nadaje się do ukazywania na niej prezentacji multimedialnych z rzutnika, ale może posłużyć także do pisania i rysowania w bardziej klasycznym rozumieniu tego słowa. Można wykorzystywać do tego zarówno specjalne pisaki, jak i dłonie, gdyż doskonale rozpoznaje gesty i odwzorowuje kształty, które zostaną nimi nakreślone.

Ciekawą funkcją tablicy interaktywnej jest możliwość jednoczesnej pracy kilku użytkowników. Dzięki zaawansowanej technologii, wszystko, co stworzą na jej powierzchni, jest jednocześnie gromadzone w pamięci i może zostać zapisane na komputerze, a następnie rozesłane dzieciom mailem lub zgrane na przenośne nośniki. Dzięki temu staje się ona rozwiązaniem na miarę XXI wieku i związanych z tym potrzeb najmłodszych.

Dlaczego dzieci wolą prezentacje na tablicach interaktywnych?

Prezentacje pokazywane na elektronicznym urządzeniu zostaną uznane za bardziej atrakcyjne ze względu na swoją wysoką estetykę i uporządkowanie. Jednocześnie prezentacje przygotowane przez nauczyciela pozwolą im zapoznać się z taką formą pracy, która w przyszłości na pewno będzie przez nie często wykorzystywana.

Z kolei możliwości, które daje jako alternatywa dla klasycznej tablicy, spodobają się wszystkim małym miłośnikom własnoręcznej pracy. Mogąc rysować i pisać na niej, na pewno doskonale zapamiętają każdą lekcję, a kolorowe przyciski funkcyjne przyspieszą wykonywanie najczęściej powtarzających się operacji.

Jeśli argumenty te przekonały cię do wykorzystania tablicy interaktywnej w twojej szkole, możesz przejrzeć różne modele i wybrać najbardziej odpowiedni na stronie avpoint.pl. Skorzystaj z tej, która najlepiej sprawdzi się w twojej placówce.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here