Gry na PS5 odpowiednie dla dzieci – 3 rozwijające propozycje na nową konsolę.

0
1680

Pod koniec roku 2020, a dokładnie w listopadzie, swoją premierę miała nowa konsola firmy Sony Interactive Entertainment. Dla wielbicieli grania przy pomocy padów i kontrolerów twórcy tego nowego sprzętu przygotowali wiele niespodzianek oraz gry na PS5 dostosowane do odbiorcy w każdym wieku. Wielu rodziców obawia się tego, aby ich dzieci spędzały czas przed ekranem, ponieważ upatrują w grach przyczyn negatywnych zachowań u ich pociech, nie dostrzegając potencjału drzemiącego w niepozornym urządzeniu. Poznaj 3 gry, które pozwolą Twojemu dziecku dobrze się bawić, a przy tym zdobywać nowe, przydatne umiejętności i rozwijać myślenie.

  1. Platformowa przygoda
  2. Taneczne wyzwanie
  3. Ssportowa pasja

Platformowa przygoda

Gry na PS5 z działu platformowe są doskonałą płaszczyzną, na której gracz może rozwijać wiele przydatnych w codziennym życiu umiejętności. Dzięki specyfice gry kształtuje się u dziecka orientacja przestrzenna, która w przyszłości pomoże w poprawnym pisaniu, czytaniu, a w wieku dorosłym w bezpieczniejszej jeździe samochodem. Dzięki rozwojowi zmysłu orientacji w przestrzeni mały człowiek utrwala kierunki, a także uczy się umiejętności przydatnych w późniejszych osiągnięciach sportowych. Kolejną zaletą grania w platformowe gry na PS5 jest praktyczne zaznajomienie się z odwracalnością myślenia. Poprzez śledzenie kolejnych etapów gry, konsekwencji swoich poczynań i wracania do punktu wyjścia, dziecko zaczyna dostrzegać powiązania i analizować rzeczywistość, co jest doskonałą podstawą do późniejszych mądrych i przemyślanych wyborów.

Taneczne wyzwanie

Ten argument przekona z całkowitą pewnością wszystkich opiekunów, którzy utożsamiają granie na konsoli z bezruchem, monotonią i brakiem aktywności. Taneczne gry na PS5 pozwalają graczowi na rozwijanie narządu ruchu i wzmacnianie mięśni. Dzięki wymaganiom stawianym przez aplikację dziecko uczy się panowania nad własnym ciałem, a także orientacji w schemacie ciała, co w przyszłości zaowocuje wyższą pewnością siebie i świadomością swoich możliwości. Poza rozwojem umiejętności praktycznych warto zwrócić uwagę na to, że taneczne gry na Playstation 5 pozwalają na integrację w gronie rodzinnym. Wspólna zabawa w rytmach znanych i lubianych hitów muzycznych z pewnością stanie się jedną z ulubionych form wspólnego spędzania czasu, bez względu na wiek uczestników. Niewątpliwą zaletą aktywności ruchowej związanej z grami ruchowymi jest wspomaganie aktywności fizycznej, która powinna być nieodłącznym elementem dnia każdego z nas, zwłaszcza dziecka.

Sportowa pasja

Gry sportowe, podobnie jak sam sport, uczą wielu tzw. umiejętności miękkich. Jest to przede wszystkim współpraca w zespole, zdrowa konkurencja, wytrwałość w dążeniu do celu. Wdrożenie się w takie zasady i późniejsze ich stosowanie w codziennym życiu ułatwi dziecku dobry start i pozwoli uniknąć rozczarowań. Jednym z najważniejszych plusów gier o charakterze sportowym jest tworzenie się w dziecku wytrwałości i wewnętrznej motywacji do osiągnięcia założonej misji. Motywacja wewnętrzna to źródło osiągania sukcesów, bez względu na nagrody docierające z zewnątrz.

Właściwy dobór gry dla młodej osoby powinien w pierwszej kolejności wynikać z jej zainteresowań i pasji. Racjonalnie dawkowany czas, spędzany przed ekranem w towarzystwie gier na PS5, pozwoli dziecku na odkrycie wielu ciekawych umiejętności i z pewnością zagwarantuje chwile wspaniałej zabawy poprzez naukę.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here