Czy opłaca się otwierać paczki w FIFA Ultimate Team?

Zawrotna kariera trybu Ultimate Team w grze FIFA wyłoniła na światło dzienne wiele pytań, na które odpowiedź nie zawsze jest prosta, a już w niewielu przypadkach jednoznaczna. Taką właśnie niewiadomą stanowią paczki.

Otwieranie ich to nie tylko przyjemność, ale również spora doza adrenaliny. Czy tym razem dopisze mi szczęście? Czy uda się zdobyć wartościową kartę? To kolejne pytania, jakie łączą się z kwestią paczek w FUT. Spróbujmy zatem odpowiedzieć na pytanie postawione w tytule tego tekstu.

Rzadko zdarza się (podobnie jak ikona w paczce), że odpowiedź jest jednoznaczna. Naszym zdaniem można wyróżnić kilka przedziałów czasowych, podczas których otwieranie paczek zwykle opłaca się i może przynosić korzyść.

Paczki za coinsy – monety czy FIFA Points?

Jednak przed przejściem to tych sprzyjających okazji do otwierania paczek należy zaznaczyć pewne warunki. Przyjęło się, że raczej nie opłaca się otwierać paczek przy pomocy monet. Zdobywa się je bardzo powoli za rozegrane mecze czy zadania tygodniowe, a wydaje niestety bardzo szybko. Dlatego też lepszym wyborem są FIFA Points.

Kiedy warto otwierać paczki:

  1. Promocje na paczki

Czasowe promocje na paczki to idealna okazja na „łowy”. Zdarza się, że paczki posiadają obniżoną cenę – tak jak w trakcie trwania „Tygodnia graczy”. Warto również wyczekiwać na oferty specjalne. Są to na przykład dwie paczki w cenie jednej. Jeszcze innym sposobem na dobry pack-opening jest otwieranie tzw. paczek promocyjnych – czyli takich, które nie są dostępne na co dzień.

  1. Dobre karty w paczkach

Inną, doskonałą okazją do otwierania paczek jest sytuacja, w której na rynku znajduje się wiele kart specjalnych – szczególnie tych o dużej wartość. Oczywistym jest, że im więcej dobrych kart jest wydanych w danym momencie tym większe szanse na wartościowy traf i tym samym zysk. Do takich okazji należą okresy TOTY – Drużyny Roku (styczeń) oraz TOTS – Drużyny Sezonu (kwiecień – maj).

  1. Zrób sobie prezent

Osobiście to moja ulubiona strategia. Czasem warto zrobić coś dla siebie – choćby małą przyjemność. Każdemu graczowi FIFA polecam przy dogodnej okazji – np. rocznicy własnych urodzin lub pod choinkę wykupić niewielki pakiet FIFA Points i przy jego pomocy otwierać paczki. Na zupełnym luzie, bez pogoni za coraz to nowymi kartami.

  1. Specjalne Wyzwania Budowania Składu

Niektóre Wyzwania Budowania Składu czyli WBS lub SBC posiadają szczególne wymagania. Na przykład w trakcie trwania wydarzenia o nazwie „Carniball” zostały wydane WBS, w których należało wykorzystać karty srebrnych piłkarzy z takich krajów jak Brazylia, Argentyna, Belgia czy Niemcy. W tym czasie ich wartość na rynku transferowym znacznie wzrosła. Dlatego też każda otwarta srebrna paczka premium (za 3500 monet) zwracała się z zyskiem.

  1. Darmowe paczki za Division Rivals

Odbierając nagrody tygodniowe za mecze rozegrane w Division Rivals lub Squad Battles mamy możliwość wyboru. Zwykle są to trzy opcje: monety, paczki z kartami na wymianę lub paczki z kartami niewymiennymi. Naszym zdaniem najlepiej wybierać karty niewymienne, gdyż paczek z tymi kartami otrzymujemy najwięcej. Nawet jeśli trafy nie będą wpisywały się idealnie w nasz skład to zawsze można je wykorzystać w WBS.

Podsumowując można założyć, że istnieje kilka okresów w ciągu sezonu kiedy warto, a właściwie należy otwierać paczki. To dobry sposób na ulepszenie składu jak i zdobycie dodatkowych monet.

[Głosów:33    Średnia:2.6/5]