Nasz rodzimy Techland znalazł się na 58. miejscu miejscu na liście stu firm z branży gier wideo odnoszących największe sukcesy. Mowa tu o zestawieniu Develop 100, które co roku przedstawia ranking bazujący na informacjach dostarczonych przez GfK Chart Track. Tym samym wydawca i producent w jednym został wytypowany na podstawie przychodów, jakie w ubiegłym roku odnotowano dzięki sprzedaży gier na terenie Wielkiej Brytanii. Wyróżnienie skomentował Paweł Kopiński, Lead International Brand Manager Techlandu:

Cieszymy się bardzo, że jakość naszych gier została doceniona w tak prestiżowym rankingu. Tak naprawdę ten sukces zawdzięczamy graczom, którzy zagłosowali na nasze produkty swoimi portfelami. Jest to dla nas wyjątkowo cenne wyróżnienie, ponieważ w 2009 roku wiele firm nie wytrzymało trudnych realiów ekonomicznych. Zrobimy wszystko, by znajdujące się obecnie w produkcji tytuły wyniosły nas jeszcze wyżej„.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

6 KOMENTARZE

  • Boro666 – nie jest tak źle. Techland znalazł się na 58 miejscu w zestawieniu.

   Niby nie jest to miejsce tragiczne, ale nie nazwalbym tego „wyroznieniem”. Z drugiej strony roznica miedzy nimi a pierwsza 10 jest nie do przeskoczenia w najblizszym millenium 😛 No chyba ze takie firmy jak Ubi padna dzieki DRM 😀

 1. Niby nie jest to miejsce tragiczne, ale nie nazwalbym tego „wyroznieniem”. Z drugiej strony roznica miedzy nimi a pierwsza 10 jest nie do przeskoczenia w najblizszym millenium 😛 No chyba ze takie firmy jak Ubi padna dzieki DRM 😀

  Osobiście uważam, że panowie i panie z Techlandu odnieśli sukces. Masz jednak rację – nie wiem co musiałoby się stać żebyśmy w najbliższym czasie mieli w kraju firmę, która będzie rozpoznawalna na całym świecie, a na dodatek miała kupę kasy umożliwiającej tworzenie kilku potencjalnych przebojów na raz.

  • Osobiście uważam, że panowie i panie z Techlandu odnieśli sukces. Masz jednak rację – nie wiem co musiałoby się stać żebyśmy w najbliższym czasie mieli w kraju firmę, która będzie rozpoznawalna na całym świecie, a na dodatek miała kupę kasy umożliwiającej tworzenie kilku potencjalnych przebojów na raz.

   Mogliby zmienic nazwe na „Kodemasters” 😛

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here