Plotki z początku stycznia o wstrzymaniu prac nad grą RPG w świecie Władcy Pierscieni okazały się połowicznie prawdziwe. Tytuł miał pierwotnie ukazać się na platformy PC, Xbox 360 i PlayStation 3 na wakacje tego roku.

Warren Jenson, szef zarządu EA, powiedział na spotkaniu informacyjnym dla inwestorów, że chociaż wstrzymano prace nad White Council, ostateczna decyzja jeszcze nie zapadła. Firma zastanawia się teraz, w jaki sposób wykorzystać najlepiej licencję na gry na podstawie prozy J.R.R. Tolkiena.

Szef zarządu EA powiedział również, że gra nie ukaże się w tym roku fiskalnym, który kończy się 31 marca 2008.

Początkowo White Council miał nosić tytuł Project Grey Company i otwierać serię gier luźno inspirowanych dziełami Tolkiena i filmami Petera Jacksona. Z pierwszych informacji od producenta gry z połowy zeszłego roku wynikało, że gracze mieli otrzymać możliwość gry człowiekiem, krasnoludem, elfem i hobbitem. Celem było zostanie członkiem Białej Rady. Obiecywano bogaty i żywy świat.

Wstrzymanie prac nad The Lord of the Rings: White Council nie wpływa w żaden sposób na grę internetową The Lord of the Rings Online: Shadows of Angmar, która ma się ukazać 24 kwietnia tego roku.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

3 KOMENTARZE

  1. z tego news najwazniejsze imo jest „White Council inspirowany jest serią Baldur’s Gate” – i jesli udaloby im sie stworzyc gre na miare BG w swiecie Tolkiena to ja biegne do sklepu !!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here