Nie podano oficjalnej informacji wyjaśniającej kto przejął prawa do The Saga of Ryzom. Można co najwyżej podejrzewać, że są nim fani produkcji. Dla przypomnienia, zainicjowali oni ruch, którego celem było zebranie kwoty wystarczającej na zakup kodu źródłowego programu. Jeszcze tydzień temu na ich koncie znajdowało się ponad 60 tysięcy euro.

Są tylko dwie pewne informacje – The Saga of Ryzom będzie działać dalej, a oficjalne oświadczenie zawierające imię i nazwisko nowego właściciela pojawi się 12 grudnia. Valhalla trzyma rękę na pulsie i nie omieszka uważnie śledzić bieżącego tematu.

Saga of Ryzom zasila grono gier spod znaku MMORPG. Jej autorzy, członkowie zespołu developerskiego Nevrax umiejętnie zadbali o realistyczne odwzorowanie w swojej grze warunków panujących w prawdziwym świecie. Możliwe jest zatem zestarzenie się postaci, a także płodzenie potomstwa, które dziedziczą nazwisko i sławę po swoich rodzicach, o ile tamci dorobili się takowej za życia.

Do The Saga of Ryzom zaimplementowano ponadto zjawiska natury, takie jak zmiany pogodowe czy pory roku. Na uwagę zasługuje system polityczny – w świecie gry mieszkają bowiem cztery cywilizacje, w skład których wchodzą gracze oraz 80 plemion komputerowych zawodników (NPC). Każde z nich walczy o dominację w swojej krainie.

Wszystko to polane zostało miłą dla oka grafiką.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here