THQ poinformowało, że wstrzymuje prace nad wersją The Sopranos na Xboxa 360. Jako przyczynę wskazano fakt, że wersja na next-genową konsolę Microsoftu nie różniła się w żaden wyraźny sposób od odpowiedniczki na słabszą i starszą PlayStation 2. O decyzji firmy poinformował na spotkaniu dla akcjonariuszy główny ekonomista THQ, Edward K. Zinser.

„Zabrakło zasobów na zrobienie z tej wersji czegoś naprawdę przyciągającego uwagę” – przyznał Zinser.

Gra oparta na serialowym hicie telewizyjnym produkcji HBO została zapowiedziana przed tegorocznymi targami E3. Premiera planowana jest na święta Bożego Narodzenia.

Scenariusz do gry stworzył twórca serialu, David Chase. Głosów postaciom udzielą aktorzy, występujący w wersji telewizyjnej – James Gandolfini, Michael Imperioli i Tony Sirico. Fabuła, umiejscowiona między 5 i 6 sezonem, obracać się ma wokół losów syna „Big Pussy’ego” – postaci, która zginęła w jednym z odcinków po zdradzie gangu.

Autorzy chcą, by rozgrywka była zbliżona do Grand Theft Auto, choć zaznaczają, że fabuła będzie liniowa. Zabraknie również wątków rodzinnych i psychologicznych, znanych z telewizji.

Osiem ostatnich odcinków serialu The Sopranom zostanie wyemitowanych w Stanach Zjednoczonych w marcu 2007 roku.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here