Uniwersum strategicznych gier figurkowych Warhammer od wielu lat szturmuje komputery. O dziwo jednak właścicielom marki cały czas nie udało się stworzyć wersji internetowej swojego świata, choć prowadzone przez Electronic Arts prace trwają od wielu lat. Osadzona w realiach fantasy Warhammer Online ma się ukazać w tym roku.

Tymczasem wydawca gier komputerowych THQ i firma Games Workshop oświadczyły, że chcą przenieść do Internetu również uniwersum ze świata sci-fi Warhammer 40.000. Gra powstanie w mało znanym studiu wewnętrznym THQ Vigil Studios.

„Uniwersum Warhammera 40.000 jest bardzo duże i chcemy to oddać w nowej grze” – powiedział przedstawiciel wydawcy serwisowi Gamespot.

Niewykluczone, że THQ stworzy również zwykłe gry w realiach Warhammer 40.000, bowiem firma wykupiła licencje na wszystkie możliwe platformy, w tym telefony komórkowe.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

6 KOMENTARZE

  1. zdecydowanie najlepsza wiadomosc tego roku (przynajmniej dla mnie)nie jestem fanem gier MMO ale mysl o WH40K w takim wydaniu sama przywoluje usmiech na ma twarzfor the emperor !!!!

  2. Katmay, ale radość He He w sumie mnie też to ucieszyło wszystkie warhammery były dobre mi szczególnie spodobał się Mark of Chaos wyjątkowy rts w czasach średniowiecznych. Warhammer online był by nowym gatunkiem, którego czeka spora przeprawa, bo jest ogrom mmorpgów. Zobaczymy jak to wyjdzie oby się przebił. Altan nie ślin się, bo ci klawiatura zamoknie He He:DI nie będziesz miał, na czym grać.

  3. MIND OVER MATTER!!!Super wiadomość. Warhammer w wydaniu 40k i Fantasy to wg. mnie najlepsze wykreowane światy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here