Grupa badawcza NPD podała właśnie wyniki sprzedaży gier na komputery PC w gorącym tygodniu poprzedzającym święta Bożego Narodzenia. Na amerykańskim rynku prawdziwym bestsellerem była czwarta odsłona Call of Duty. Drugie miejsce w rankingu zajął niespodziewanie Crysis, który najwidoczniej odrabia straty po niezbyt dobrych wynikach sprzedaży w pierwszych tygodniach od premiery. Kolejne pozycje to pecetowy standard. Wszędzie wdzierają się Simsy i World of Warcraft. To jakaś plaga! Jedynym rodzynkiem w tej grupie to niesamowity The Orange Box.
Oto pełne zestawienie najlepiej sprzedających się gier na PC w Stanach Zjednoczonych w okresie 15-22 grudnia:

1. Call Of Duty 4: Modern Warfare – Activision
2. Crysis – Crytek/EA
3. The Sims 2 Bon Voyage – Electronic Arts
4. Half Life 2: Episode 2 The Orange Box – Valve/EA
5. World Of Warcraft – Blizzard
6. The Sims 2 Deluxe – Electronic Arts
7. The Sims 2 Teen Style Stuff – Electronic Arts
8. World Of Warcraft: Burning Crusade – Blizzard
9. World Of Warcraft: Battle Chest – Blizzard
10. Sim City 5: Societies – Electronic Arts

[Głosów:0    Średnia:0/5]

8 KOMENTARZE

  1. Simsy razem ze swoimi dodatkami to żyła złota i tak pozostanie do momentu w którym kobieca część graczy dostanie coś lepszego od tego domku dla lalek. A swoją drogą ciekawe to jest że co roku dostajemy zupełnie nową fifę, need for speeda, a simsy wychodzą raz na 5-10 lat a między czasie wychodzi 100 dodatków która wprowadza wszystko co można chyba dodać. Piękny sposób zarabiania pieniędzy sprzedać grę a potem zatrudniając jednego czy dwóch programistów zmieniać tekstury przedmiotów i ubranek dla simów oraz wprowadzić od czasu do czasu jakąś nowość i sprzedawać to setki razy. Jednym słowem praca minimalna a zyski ogromne.

  2. Gelu, a co wolisz – dodatek, dający coś, czy starą gre w nowym opakowaniu? IMHO już lepiej z Simsami, chociaż jedno i drugie to odcinanie kuponów.

    To będzie rok Simsów?

    Nie wiem czy autor czytał przez ostatnie 10lat wyniki sprzedaży gier na PC, ale chyba od premiery The Sims każdy rok jest ich. . .

  3. Nie wiem czy autor czytał przez ostatnie 10lat wyniki sprzedaży gier na PC

    Czytał czytał. Co jakiś czas wychodzę ze swojej jaskini 😉

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here