Tym razem będzie ono krótsze niż zazwyczaj. Tydzień, który podsumowujemy dla wielu z nas stał pod znakiem sylwestrowego szaleństwa i noworocznego „zmęczenia organizmu”. Odpoczywali również wydawcy gier, którzy wyjątkowo późno zasypali nas świeżymi informacjami. Mimo to zachęcamy was do rzucenia okiem na mocno subiektywną listę najważniejszych wiadomości.

Plotki i ploteczki

Początek roku stał pod znakiem plotek. Mówiło się o sprzęcie i głośnych grach, które już wkrótce mogą się pojawić na twojej ulubionej platformie. Najważniejszą informacją naszym zdaniem była zapowiedź zapowiedzi, która padła z ust samego Billa Gates’a. Live za darmo? Kontroler podobny do Wiilota? Xbox 360 Ultimate? Nie wiemy jeszcze jaką kartę zagra firma z Redmond. Możemy jednak zgadywać tak, jak robili to ludzie zapowiadający nową konsolę Microsoftu.

Możemy również zabawić się w jasnowidzów, którzy odpowiedzą na kilka pytań. Czy Crysis będzie na konsolach? Skoro konwersji doczekał się Far Cry 2, to może i dzieło Crytek zostanie przeniesione tym bardziej, że na pecetach sprzedaje się słabiej niż zakładano. Być może status tytułu na wyłączność straci ciekawie zapowiadający się LA Noir i Metal Gear Solid 4. Gdyby tak się stało Xbox 360 zyskałby dwa bardzo głośne tytuły a jego sprzedaż w końcu być może przekroczyłaby magiczne 20 milionów jednostek.

Kontynuacje i promocje

Wiele mówiło się też o kolejnych częściach znanych produkcji. Eidos prawdopodobnie wyda nową odsłonę Battlestations a BioWare zacznie pracować nad Jade Empire 2, które z chęcią byśmy przetestowali. Jeszcze inne gry, których istnienie zostało potwierdzone, próbowały oczarować nas materiałami filmowymi. Było tak w przypadku Street Fighter 4 i Destroy All Humans 3. Jeszcze inne chciały żebyśmy zainteresowali się nieruchomymi obrazkami pochodzącymi z gry. Obejrzeć mogliśmy fotki z Tiberium, dodatku do STALKERa i Halo Wars. Kiedy my w najlepsze oglądaliśmy filmy i grafiki, hakerzy łamali Nintendo Wii. Parę dni temu ze smutkiem donosiliśmy, że jedyną konsolą, na której nie ruszy pirackie oprogramowanie jest Playstation 3. W żadne gry nie pograją natomiast osobnicy, których złapie policja na prowadzeniu samochodu na „podwójnym gazie”. Dlatego też życzymy sobie i wam byśmy nigdy na drodze nie spotkali takiego mistrza kierownicy i mogli się „usłyszeć” za tydzień kiedy to znowu sprawdzimy najważniejsze newsy.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

2 KOMENTARZE

  1. mówiło sie ze to będzie nudny tydzien, bo wszyscy wydawcy spieli sie, i wzystko wydali na śwęta, a teraz odpoczywaja. Okazało sie, że w tym momencie niezły psikus zrobiła im prasa, donosząc o zmianach docelowych platform. Tydzień spod znaku „gossip”.

  2. Bez obrazy ale moim zdaniem MGS i LA Noir ukaze sie tylko na ps3. Czytałem o tym na ps3 stronach. Mam nadzieje ze crisis Bedzie na ps3 i xboxa byłoby miło i fajnie. I super jakby x live byłby za darmo i pl bo takto płacisz albo czekasz:/ a do ps3 mogliby udoskonalic w nowym sofcie sixaxisa by sie go trzymało pionowo w ręku <1> i tak jak w wiilocie za pomocą wiichyleń </> sie chodzi lub stzela jak sie szarpnie to podskakuje, niewiem czy to jest do zrobienia;)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here