Twórca programu Napster chce usprawnić komunikację między graczami w World of Warcraft. Fanning chce stworzyć „wirtualną społeczność graczy”. Jego nowy program będzie czerpał dane bezpośrednio z gry do zewnętrznej aplikacji.

Program o nazwie Rupture ma umożliwiać zarówno wysyłanie wiadomości a'la komunikator internetowy, śledzenie innych członków gildii, jak i planowanie spotkać ze znajomymi. Dzięki Rapture możliwe będzie również stworzenie stale aktualizowanej strony internetowej z najnowszymi danymi o postaciach z gry.

Rapture ma być darmowym programem. Jego twórca planuje zarabiać na reklamach. Możliwe, że powstaną warianty programu do innych gier MMO.

Blizzard nie skomentował planów programisty, ale możliwie jest, że taka forma działania będzie niezgodna z umową zawartą między graczem a twórcami gry, a zainstalowanie nowego programu Fanninga może skutkować blokadą konta.

Fanning zbił fortunę na swoim programie do wymiany plików Napster. Po serii procesów sądowych, sprzedał swoje udziały w upadającej firmie zarządzającej projektem.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

1 KOMENTARZ

  1. „Dzięki Rapture możliwe będzie również stworzenie stale aktualizowanej strony internetowej z najnowszymi danymi o postaciach z gry. „EEE takie coś już chyba jest?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here