Electronic Arts poinformowała, że wyda w przyszłym roku nową wersję legendarnego tytułu Ultima Online. Nowa wersja, nosząca roboczy tytuł Kingdom Reborn, to w gruncie rzeczy ta sama gra, ale zbudowana od podstaw. Nad nową Ultimą pracuje studio EA Mythic.

Tocząca się w fikcyjnym królestwie Britannia, Ultima Online jest jedną z najstarszych gier internetowych i pierwszym takim tytułem, który przekroczył granicę 100.000 użytkowników. Księga Rekordów Guinnessa uznaje ją za najdłużej działający tytuł MMORPG w historii.

Od momentu premiery ukazało się siedem rozszerzeń, jednak żadne z nich nie wprowadzało tak wielu dramatycznych zmian. Autorzy zapowiadają, że przerysowaniu ulegnie każda z używanych 9.000 grafik. Planowane jest również dodanie nowych efektów, ale autorzy pozostaną raczej przy rzucie izometrycznym – raczej nie ma co liczyć na trójwymiarową grafikę a`la World of Warcraft.

W nowej grze zachowany zostanie cały kontent, który powstał przez ostatnie dziewięć lat. Poza tym jednak Kingdom Reborn sam w sobie będzie dodatkiem z nowymi elementami dla graczy, w tym nową grywalną rasą.

Warto odnotować, że obecni gracze Ultima Online nie będą musieli kupować nowej wersji, która jest w pełni przystosowana do współdziałania z oryginalna grą.

Studio Origin, które stworzyło Ultimę, zakończyło działalność w 2004 roku.

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułGC: Portal do Lipska
Następny artykułNowe szoty z Ultimy

22 KOMENTARZE

  1. YAY ! Ultima Online ! Jedyny mmorpg na rynku gier komputerowych oferujący taką swobodę działania, tak wielki i klimatyczny świat oraz strasznie rozbudowany housing i crafting (a to jest dla mnie najważniejsze, zawsze grywam kowalem z ładnym domkiem. . . ah ;). imo – GENIALNE posunięcie EA games. Chociaż. . . Przecież w produkcji była gra. . . O ile się nie mylę – Ultima X. Była ona mmorpgiem. Produkcje wstrzymano – mają gotowy silnik, troszkę zrobione. . . Nie mogę tym się trochę pobawić. . . Chociaż – dlaczego wybrzydzam. Kingdom Reborn zapowiada się bajecznie. Przepiękne grafika *Izometryczna*. . . Tak! Nareszcie mmorpg z taką grafiką :>Czekam bo zapowiada się bosko. . . Nie będę sypiał przez następne kilka lat – cholibka =P. PS: Na jednym screenie mag używa czaru – czy on nie wygląda tak jak mag w gothicu? – czyt strasznie klimatycznie? I zobaczcie jak ten czar wygląda. . . Miodzio !

  2. Generalnie to wy się nie znacie, i nie wiecie co dobre =PUltima Online to jedyny MMORPG w którego można grać bez poczucia straty czasu. . . Jest to gra magiczna, epicka, wspaniała. . . W tej grze nie ma lvl’ów, w tej grze nie ma linii fabularnych, w tej grze nie ma narzucanych ścieżek. Jest świat. Są gracze. Jest Ultima !. Tutaj to gracze decydują o swoim losie – i tylko oni ! Nie wystarczy tak jak w innych mmorpg’ach wybrac rase/klase i iść linią fabularną by dojść do punktu 0, w którym wszystko się kończy. O nie !Kto nie grał – niech żałuje. Ja grałem dwa miesiące (troszkę szkoda mi było kasy =P) ale bawiłem sie przednio. . . Tylko na moje oko trochę mało ludzi w to grało :(. Tak więc ciesze się niezmiernie z Kingodm Reborn. Wam także radzę się cieszyć – bo jeżeli gra będzie tak samo miodna jak zwykła ultima (a na to się zanosi – przecież będzie miała ten sam content) to nie odjedziemy od komputerów. . . Hoho ;).

  3. O mój Boże. . . W Ultimę grałem około roku (niestety, nie na oficjalnym serwerze) i właśnie przez archaiczność tego niesamowicie rozbudowanego tytułu zakończyłem rozrywkę. Wiadomość ta jest dla mnie po prostu objawieniem – aktualnie gram w WoWa, jednak to nie jest to samo, co stare, acz świetne UO. Czekam na KR z niecierpliwością.

  4. Super oby tylko Electronic Arts nie odwaliło kiszki, ale z icg budżetem to mam nadzieję że im się uda, z niecierpliwością czekam na dalsze informacje z tej materii.

  5. Tej gry należy oczekiwać i się obawiać – oczekiwać, bo może być hitem i obawiać, bo można przez to stracić prace/szkołę/studia od zagrywania się nocami:)Czekam z niecierpliwością 😀

  6. WoW pewnie z powodu Ultimy nie padnie. Cosik mnie sie wydaje ze w te tytuly graja zupelnie rozni ludzie. Ale co ja tam wiem – MMO zupelnie mnie nie rusza

  7. Nieeee. . . Tylko nie nowa Ultima. Rok temu udało mi się zerwać z tym nałogiem, a ta wraca ulepszona! Wyemigruję do Mumbaju, być może tam zaznam spokoju 😉

  8. Marzeniem mojego zycia było zagranie w Ultima Online. . . i nigdy się nie spełniło, ale widać „nigdy nie mów nigdy” :].

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here