W ramach nowej akcji UNICEF i organizacji Global Kids, amerykańska młodzież w niektórych miastach ma okazję do stworzenia własnej gry i nauki o świecie.

Jeden z projektów powstałych w szkole South Shore w Karolinie Północnej zaowocował flashową grą Ayit: The Cost of Life, w której gracze przez cztery lata kontrolują życie typowej tahitańskiej rodziny. Ich zdaniem jest wyżywienie wirtualnych postaci, zapewnienie im edukacji i stałego dochodu. Jak na grę tego typu, Ayit zaskakuje swoją złożonością .

Gra powstała w wyniku współpracy fachowców z branży gier z uczniami, którzy tworzyli koncepcję po obowiązkowych zajęciach szkolnych. Ostateczne wykonanie zlecono lokalnej firmie Gamelab, ale wszelkie założenia stworzyli młodzi pasjonaci.

„Mój ojciec ciężko pracuje na nasze utrzymanie, ale dla mnie to zawsze było oczywiste” – mówi Sanji Johnson, jeden z młodych twórców gry. „Teraz zdałem sobie sprawę, że tam, na Tahiti, ludzie ciężko pracują na to, co dla mnie jest czymś oczywistym, a ja tracę czas na nieistotne sprawy” – dodał.

W Ayit można zagrać na specjalnej stronie UNICEF.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here