Serwis EvilAvatar donosi, iż słowa Cliffiego B „Gears of War będzie dostępne jesienią dla systemów operacyjnych Windows Vista oraz XP” nie były przejęzyczeniem. Redaktorzy popularnej strony potwierdzili tą wiadomość u przedstawiciela firmy Microsoft. Widać firma z Redmond potrafi wyciągnąć wnioski ze statystyk mówiących, iż mało kto przesiadł się na najnowszy system operacyjny branżowego monopolisty. Jesteście zadowoleni?

[Głosów:0    Średnia:0/5]

7 KOMENTARZE

  1. A GoW na PC’ta ma byc DX10 czy DX9? Sam przyznam sie nie mam pojecia, jesli jest to DX10 no to najprawdopodobniej wersja na XP’ka bedzie brzydsza (a najwieksza zaleta GoW jak by nie bylo jest grafika). Jesli natomiast jest to DX9 to chyba najlepszy dowod na to, ze DX10 jest na wyrost a sam DX9 nie zostal nigdy do konca wykorzystany (co zreszta chyba wszyscy wiemy ;).

  2. cherub: jeśli uważasz, że grafika jest największą zaletą GoW to pamiętaj, że XBox 360 ma „tylko” DX9. Więc grafika może ewentualnie być tylko lepsza. Dodatkowo lepsza grafa nie jest zaletą DX10, tylko zespołu programistów i artystów.

  3. X360 nie ma żadnego directx’a tylko zupełnie inną technologię sterującą grafiką. Nie znam szczegółów więc wymądrzać się nie będę. To w kwestii technikaliów. I żeby nie było – GoW to nie tylko grafika. To hektolitry miodu, tona cojones i klimatu. Bez specjalnego wysublimowania fabularnego, ale po co komu to skoro ma wielką giwerę z piłą łańcuchową >;)

  4. DX9 wspiera X360 tak jakby co cujo. A cały DX10 w grach na PC jest niepotrzebny narazie – najnowsze tytuły działaja tylko na nim aby zwiekszyc sprzedaż Visty i nic wiecej.

  5. DX, czy to 9, czy 10, czy 2 – to tylko API, nie określa możliwości technologicznych. O ile w Windowsie MS decyduje o dostępie do Hardware poprzez właśnie DX’y, to w przypadku Xbox programiści mogą dowolnie wykorzystywać platformę sprzętową. Boże, do czego to doszło, że ludzie DX zaczynają kojarzyć z jakością grafiki 3D. Pamiętajcie, że jest jeszcze np. Open GL, i pare innych. To wszystko to gotowe biblioteki dla leniwych, których nie chce się pisać swoich. Tak jest po prostu łatwiej. Nie oznacza to, że programista nie może zrobić własnych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here