INFORMACJA PRASOWA

PlayStation Home to globalna usługa 3D, która pozwala użytkownikom tworzyć i dzielić się doświadczeniami. Dzięki PlayStation Home użytkownicy PLAYSTATION 3 będą mogli uczestniczyć w niezwykłym świecie gier a także tworzyć spersonalizowaną społeczność. W świecie Playstation Home poruszać się będziemy wykreowaną przez siebie postacią, komunikując się z innymi ludźmi za pomocą czata tekstowego oraz głosowego. Użytkownicy będą mogli również brać udział w wielu innych atrakcjach, mini-grach, specjalnych wydarzeniach oraz zakładać ze znajomymi kluby osób o podobnych zainteresowaniach.

Program uruchamiany będzie bezpośrednio z głównego menu konsoli, oczywiście zaraz po ściągnięciu plików, co każdy z posiadaczy PLAYSTATION 3 będzie mógł dokonać zupełnie za darmo. Wirtualny świat Home będzie sukcesywnie rozszerzany przy udziale rozmaitych partnerów. Przykład takiej współpracy będą mogli zobaczyć europejscy gracze, którym dane będzie odwiedzić obszar poświęcony grze Far Cry 2. W przyszłości powstaną sektory o takich produkcjach jak: Uncharted: Drake’s Fortune, Warhawk, Motorstorm oraz SOCOM. Prócz firm związanych bezpośrednio z grami, SCEE nawiązało współpracę z wieloma innymi światowymi potentatami. Pojawią się przykładowo: firma produkująca ubrania Diesel, francuski producent mebli Ligne Roset, Red Bull (napój energetyczny), studio filmowe Paramount Pictures oraz chociażby serwis poświęcony rozrywce elektronicznej Eurogamer. Ale na tym nie koniec, jak zapowiada SCEE. Naszym postaciom kupimy najnowsze modele dżinsów, a mieszkanie umeblujemy zgodnie z katalogiem mebli.

„Jesteśmy bardzo podekscytowani oddając w ręce europejskim graczom PlayStation Home.” – powiedział Daniel Hill, Home Service Manager, SCEE. „PlayStation Home to unikalna i wyjątkowa usługa, której nie można porównać do niczego innego istniejącego na rynku, a dzięki współpracy z naszymi partnerami i materiałom dostarczanym użytkownikom PLAYSTATION 3 świat PlayStation Home będzie stale się zmieniał.”

Będziemy mogli udać się chociażby na wyspę Red Bulla, gdzie będzie można wziąć udział w znanych również w Polsce zawodach Red Bull Air Race, oczywiście w wersji wirtualnej. Będzie można też po prostu udać się do kina i obejrzeć ekskluzywne materiały prezentowane wytwórnię filmową i serwis Eurogamer.

„PlayStation Home to wirtualny świat z nieograniczonymi możliwościami dzięki sile PLAYSTATION 3.” – powiedział, Kazuo Hirai, Prezydent SCE. „Dzięki niemu, użytkownicy PLAYSTATION 3 doświadczą czegoś zupełnie nowego a razem z naszymi partnerami oraz innymi użytkownikami, planujemy stworzyć nowy interaktywny świat rozrywki.”

PlayStation Home dostępne dla każdego użytkownika PLAYSTATION 3 już od 11 grudnia 2008roku.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

14 KOMENTARZE

  1. na końcu zamiast „z naszymi parterami” powinno być „z naszymi partnerami” :)A odnośnie Home:miałem dostęp już do bety kiedy testy były zamknięte i po spędzeniu tam kilku godzin znudziło mi się. póki co nie ma tam nic ciekawego, no może oprócz kręgli 🙂

  2. Playstation Home, a potem sie dziwic ze po ulicach setki nolife’ow chodzi. Ktorzy rzuceni w otchlan prawdziwego zycia, glupieja. Takie Simsy, tylko ze prosto od Sony, ciekawe czy ludzie beda sie tam np ustawiac na bijatyki, czy moze frakcje narodowe beda sie obrzucac kamieniami 😉

  3. Mnie to jakoś nie kręci. Simsy tylko , że online i tylko na ps3. Takie rzeczy nie dla mnie, na konsoli się gra, a tam nie ma nawet statystyk do nabijania 😉

  4. Tak coś myślałem, bo zalogować się mogę, grać w necie też, a Store i Home nie odpowiadają. Oj, kiepsko. PS: Spostrzegawczy zauważą, że mi Home nie odpala- jestem tym szczęściarzem i dostałem reedem code na betę 🙂

    • Mi niestety cały czas nie. Wchodzę, czytam warunki, akceptuję, „initializuję” i wyskakuje błąd. Spoko. . .

      U mnie podobnie. Wczoraj jednak (podobnie jak dziś) nie mogłem usnąć i uruchomiło mi się HOME w późnych godzinach nocnych 2-3 w nocy. Może to dlatego że serwer jest przeładowany, to wyskakuje błąd.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here