Ustami agencji Reuters, Square Enix oficjalnie zapowiedziało dziesiątą część sagi Dragon Quest, znaną i wielbioną szczególnie w ojczyźnie Kwadratowych, czyli Kraju Kwitnącej Wiśni. Póki co wiemy jednak tylko tyle, iż DQ X ukaże się na Wii – żadnych innych informacji SE niestety zdecydowało się nie podawać

.

Co ciekawe, nie ukazała się jeszcze dziewiąta odsłona Dragon Quest. Informacja o dacie premiery tejże, Square Enix podało razem z wieścią o rozpoczęciu prac nad kolejną odsłoną, także wiemy już, iż ta ekskluzywna dla Nintendo DS gra trafi do japońskich sklepów 28. marca. Na edycję europejską i amerykańską pewnie przyjdzie poczekać trochę dłużej.

Dual Screen w ogóle cieszy się sporym powodzeniem u Kwadratowych. Za pośrednictwem tej konsoli, przywracają oni do życia stare, ale wciąż wspaniałe hity, takie jak Chrono Trigger oraz wczesne odsłony serii Final Fantasy i właśnie Dragon Quest.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

2 KOMENTARZE

  1. Oczywiście w VIII na poczciwą czarnulkę. Grę posiadam do tej pory, szkoda mi się jej pozbywać:) Od czasu do czasu pogrywam kilka godzin i odkładam na półkę. Jest to jeden z najładniejszych erpegów na ps2. Jedynym minusem tej części jest nieco rozciągnięta linia fabularna, przez co gra w pewnym momencie wywołuje ataki niekontrolowanego ziewu. Kto jeszcze nie grał ten trąba.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here