Cały czas pracujemy nad nową Valhallą, którą umownie nazwałem v2.0. Prace wydłużają się, co w sumie nie jest dziwne, biorąc pod uwagę, że ten projekt realizujemy własnym sumptem, bez sponsora i startowego budżetu 2 mln $. Nie jest łatwo, ale za to satysfakcja jest ogromna. Ponieważ w redakcji nie mogliśmy patrzeć na starą „główną”, postanowiłem zrealizować koncepcję v1.5 – czyli modyfikację istniejącej strony.

Głównym celem było lepsze wyeksponowanie blogów oraz zwiększenie użyteczności Valhallowej okładki, czyli tzw. coveru. Dlaczego blogi, a nie np. wiadomości? W najbliższych dniach rzadko aktualizowane blogi zmienią swoją formę. Pojawią się nowe osoby, nowa formuła, nowe treści. Nie lubię obiecywać, więc lepiej wrócić do dyskusji, jak blogi zaczną żyć swoim nowym życiem.

To nie wszystko! Jest też niespodzianka, czyli coś, o co prosicie od dawna – forum. Jest to w zasadzie jeden z elementów, które znajdziecie w nowej Valhalli 2.0. Już dzisiaj możecie się z nim zapoznać. Jest to dosyć nowatorska koncepcja łącząca dwa światy – redakcyjny i społecznościowy. Od dzisiaj całą zawartość Valhalli możecie przeglądać z tego działu. Od typowych „aktualności” odróżnia go to, że jego głównym podmiotem nie jest treść redakcyjna, a Wasze komentarze. Zachęcam do zabawy w dziale „forum”, a w szczególności do komentowania zawartości i rozwijania inteligentnych dyskusji. Jestem przekonany, że z pomocą tego działu znacznie rozpowszechnimy dyskusje w dziale „komentarze”.

Uruchomieniem tego działu zdradzam po trosze naszą strategię. Tak – chcemy się skupić na dwóch przenikających się „warstwach” – redakcyjnej oraz społecznościowej. Otrzymacie od nas wiele narzędzi, które pozwolą współredagować serwis, oceniać jego zawartość, komentować treści, linkować do innych serwisów. Poza znanymi już modelami z zachodnich serwisów chcemy wdrożyć też całkowicie oryginalne pomysły. Wierzę, że czeka nas naprawdę dobry rok – najlepszy w historii Valhalli.

Zastanawiacie się, dlaczego w dziale „forum” nie ma możliwości założenia własnego wątku? Nie ma i na razie nie będzie. Funkcja ta jest tymczasowo zablokowana. Jest to całkowicie świadome działanie z naszej strony. Internet pełny jest przeróżnych forów i naprawdę, nie w mojej intencji jest tworzenie kolejnego „bajzlu”, na którym „dzieci neo” będą pisać o przysłowiowej „d. maryni”. Fundament tego forum mają tworzyć ludzie, którzy gry kochają i coś o nich wiedzą. Dlatego dzisiaj możecie prowadzić dyskusję tylko w wątkach merytorycznych tworzonych przez redakcję. Tym właśnie magicznym sposobem chcę odsiać młode pokolenie, które o grach nie chce rozmawiać, za to chętnie bierze udział w dyskusjach „o niczym”.

Mam nadzieję, że rozumiecie moje stanowisko i dlaczego nie można w tej chwili zakładać własnych wątków. Sytuacja ta jest przejściowa. W momencie kiedy stwierdzimy, że ilość osób „merytorycznych” jest wystarczająca – otworzymy kolejne działy forum, w których będziecie mogli rozmawiać swobodnie. Myślę, że już teraz możemy się okrzyknąć jedynym forum w Polsce, gdzie można rozmawiać tylko o grach. Dlatego bardzo naciskam, żebyście razem ze mną wsparli tę inicjatywę poprzez aktywny udział w komentarzach. Na koniec tego paragrafu zdradzę tajemnicę: przywilej zakładania własnych wątków w pierwsze kolejności otrzymają najaktywniejsi użytkownicy.

Swoją drogą, ciekawy jestem, ilu osobom zależy na porządnym, merytorycznym forum o grach? Dajcie mi jakiś sygnał, że mam racjonalne podstawy, aby wdrażać taki projekt, a nie jest to objaw mojej ciężkiej choroby umysłowej. Chociaż – kto wie… 😉

Zmieniając trochę temat napiszę jeszcze parę słów o zapowiedzianej już współpracy z jednym z największych polskich portali – Interia.pl. Na pomysł pozyskania dużego partnera wpadłem już bardzo dawno temu. W czasach „pierwszej” Valhalli udało nam się podpisać umowę z Agorą. Dostarczaliśmy naszą treść dla największego medium informacyjnego w Polsce – zarówno do Gazety drukowanej, jak i do startującego wtedy portalu. Myślę, że nawet dzisiaj da się znaleźć archiwalne artykuły Valhalli na portalu Agory. Pragnę zauważyć, że w poprzednim wieku Internet nie cieszył się zbytnim szacunkiem, a w szczególności nie był ceniony jako wiarygodne i obiektywne medium. Dlatego sfinalizowana umowa Valhalla – Agora była sporym wydarzeniem oraz niedoścignionym marzeniem dla innych serwisów w Polsce.

W międzyczasie, wszystko się zmieniło. Valhalla po self-destrukcji odżyła na nowo, co było dobrą okazją do rozpoczęcia poszukiwań nowego partnera. Oferta Interii wydała nam się najkorzystniejsza, co zaowocowało podpisaniem omawianej powyżej umowy. Zapytacie: „po co Wam Interia”? – Duży partner medialny pozwala nam wyjść z Valhallą daleko poza jej własną domenę. I to jest główny cel – wartość sama w sobie. Oczywiście szukamy kolejnych kanałów dystrybucji naszej treści. Jeszcze wiele się zmieni, ale na wszystko potrzebujemy więcej czasu – zdecydowanie więcej.

Tym wpisem rozpoczynam moją karierę bloggera na Valhalli. Od dzisiaj systematycznie, aczkolwiek niezbyt często, będę Was informował o zakulisowych „ruchach-rozruchach” na Valhalli – a wierzcie na słowo, dzieje się i to sporo. Napiszę Wam o tym, czego w serwisie nie widać, a co ma gigantyczne znaczenie dla jego funkcjonowania.

A kim jestem? To ja… Kto? No ja… To przeze mnie to całe zamieszanie zwane Valhalla.pl! Do następnego przeczytania i spokojnych Świąt.

Zobacz nowy dział – Kliknij tutaj.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

173 KOMENTARZE

 1. Strona główna rzeczywiście prezentuje się lepiej, ale co gdy znacznie przybędzie dodawanych artykułów? 5 to dość skromna liczba, a tyle właśnie mieści się w tym flashowym „czymś”. Ogólnie rzecz biorąc: nie za bardzo eksponowane te blogi? PS. Wypadałoby uzupełnić stronę „O sobie”, O Wielki Szefie 😛

 2. Przecież nie o Valhalli tu przychodzicie czytać, a tym bardziej nie o mnie. To dla nas najmniejszy priorytet, ale oczywiście dział „o redakcji” powstanie i będzie dostępny w tygodniu po świetach. Ideą głównej strony nie jest prezentowanie wszystkich materiałów – od tego jest dział wiadomości i aktualizacje. Główna ma być tylko okładką, choć nie ukrywam, że w nowej wersji będzie więcej informacji – np. ostatnie artykuły. Z chęcią wysłucham więcej sugestji, co wg was powinno znaleźć się na głównej stronie. Nie starajcie się na siłe wymyślać, ale naprawdę pomyślcie, co jest niezbędne. Przeładowana główna jest gorsza niż jej brak 😛

 3. Tak na szybko: można by czasami zaprosić jakiegoś branżowego guru do napisania wpisu do „pseudo blogu”. Na pewno ożywiłoby to stronę główną, bo na razie pojawiają się tam tylko cztery twarze :).

 4. 1. Nie moznaby zamienic miejscami newsow i blogow? Blogi ogolnie mi sie podobaja, aczkolwiek uwazam, ze mimo iz sa dobrym pomyslem to najswiezsze wiadomosci z branzy bardziej zasluguje na bycie eksponowanymi w centrum strony :P2. Forum – nie da sie zaimplementowac na Valhalli jakiegos PHPBB2, Invision Power Board albo chociaz SMF? Takie fora wydaja mi sie ciekawsze bardziej przystepne od „drzewek”

 5. zgadzam się z przedmówcą w obu punktach1. Newsy na ‚front’ zamiast blogów (szczególnie, ze malo sie w nich dzieje)2. Forum nieco bardziej klasyczne by sie przydało bo to to totalna surówka. A propos ‚przeładowania’ głownej. Polecam obejrzec http://www.nytimes. com – duzo info ale bez prz. . . macyjnych)

 6. Ładnie adamie, ładnie. A odnośnie wypowiedzi sergieja – przy takim serwisie instalacja gotowego badziewia z sieci wydaje mi się bezsensowna 😉 Ale i tak decyduje Adaś. Ja tylko wyrażam swoje zdanie

 7. No cóż, i’m impressed:) A co do forum to nie jestem do końca przekonany czy taki sposób walki poskutkuje, wydaje mi się, że lepszym byłoby od początku stanowcze usuwanie głupich wątków i banowanie jeszcze głupszych użytkowników. No ale mam nadzieje, że Pana sposób jednak sie uda. Co do głownej strony to odczucia mam podobne j. w. tzn. może by tak zamienić miejscami wiadomości i blogi i zobaczyć jak to sie przyjmie? I przydała by sie możliwośc edytowania wpisów, zawsze to wygodniej jak sie człowiekowi coś przypomni, albo żeby chociaż poprawić głupiOM literówke ;p

 8. Dawno nie zaglądałem na główną – RSS to podstawa ;)Ładna niespodzianka, ale faktycznie – blogi zajmują za dużo miejsca i komuś nowemu może się wydawać, że to kolejna strona z blogami a nie z newsami, a chyba wiadomości sa tu najważniejsze (poza czytelnikami, oczywiście ;)). No i forum.. . . miodzio – tego tu brakowało. Trzymam thumbsy za dalszy rozwój valhalli.

 9. I uwagi:1. Przydałaby się możliwość edycji własnych postów – żebym nie musiał tak, jak teraz pisać dwóch pod rząd 2. Na forum dołożylibyście wątek „uwagi, błędy, propozycje”, bo. . . 3. Pod spodem mam „polecam ten artykuł [jak to działa?]”. No i ‚jak to działa’ wrzuca mnie na główną (przynajmniej w FF) a chyba nie tak ma działać 🙂

 10. Brak mozliwosci zakladania wlasych watkow tez troche podcina skrzydla. Jezeli obawiacie sie zasmiecenia forum przez ‚dzieci neo’, jedynym wyjsciem bedzie solidna moderacja.

 11. I ja dorzucę swoje trzy grosze. Czymże by były komentarze, bez mego wpisu? Strona główna serwisu prezentuje się okazale. Uwielbiam gdy po wejściu do serwisu uderza we mnie pełno kolorowej *grafiki* Szczególnie podoba mi się ta flashowa kolumna, chociaż informacje się w niej znajdujące powinny się same zmieniać co kilka sekund. Blogi to główny fragment strony głównej – może to i dobrze, człowiek który będzie chciał znaleźć jakieś nowinki o grach i tak od razu idzie do odpowiedniego działu (aktualizacje), a do blogów kto zagląda. . . ? ;P No i nowe logo. . . Niezłe ;)Co do forum dyskusyjnego. Bardzo dobrze, że tworzycie coś zupełnie nowego. Serwis który ma szansę zostać jednym z najpopularniejszych portali o grach musi się wyróżniać. Zapewne na forum dyskusyjne będzie udzielać się WIELU użytkowników. Dlatego popieram pomysł kontroli zakładania nowych wątków. Wystarczy spojrzeć na fora konkurencji (kolegów z branży? :), tam fora dyskusyjne wręcz pękają. Co kilka sekund pojawia się nowy post, ciekawe i długie posty od razu spadają na dno pod naporem tematów takich jak „ulubiona potrawa” czy „Gothic III vs Left 4 Dead”. Oczywiście nie mówię, że takie tematy są złe! Wręcz przeciwnie – miło jest sobie pogawędzić o czymś nie związanym z grami. Jednak bez przesady – powinien to być tylko dodatek do forum dyskusyjnego. Forum o grach winno być o grach! :DYay. . . Trochę się o tym forum rozpisałem. Naprawdę bardzo zaciekawiły mnie pewne słowa Adama – cytuję: „Otrzymacie od nas wiele narzędzi, które pozwolą współredagować serwis, oceniać jego zawartość, komentować treści, linkować do innych serwisów. Poza znanymi już modelami z zachodnich serwisów chcemy wdrożyć też całkowicie oryginalne pomysły. ” Jeżeli to jest to o czym myślę, to Valhalla będzie Królem. Tak bardzo brakuje mi portalu o grach w którym to właśnie użytkownik miałby coś do roboty. Chciałbym napisać jakiś poradnik, naprawdę rozbudowaną recenzję czy (chociaż to sci-fi jest) tworzyć społeczności na wzór Gamespotowych unii. Coś podobnego oferował gameranking, niestety – bardzo szybko twórcy portalu przestali rozwijać świetne pomysły, i zasypali dobry portal reklamami. . . I na koniec cytat:”Fundament tego forum mają tworzyć ludzie, którzy gry kochają i coś o nich wiedzą. „Amen!

 12. „. . . będą pisać o przysłowiowej „d. maryni. . . . Tym właśnie magicznym sposobem chcę odsiać młode pokolenie, które o grach nie chce rozmawiać, za to chętnie bierze udział w dyskusjach o niczym”Naprawde świetnie przemyślane posunięcie. Valhallę cenię właśnie za mertyoryczną treść, której to nie trzeba ciągle przesiewać podczas czytania aby dowiedzieć sie czegoś wartościowego i ciekawego zarazem. „Na koniec tego paragrafu zdradzę tajemnicę: przywilej zakładania własnych wątków w pierwsze kolejności otrzymają najaktywniejsi użytkownicy. „Kolejny dobry pomysł. Tego rodzaju „współredagowanie” serwisu wyjdzie mu na dobre jedynie pod warunkiem, iż współredagującymi będą ludzie kompetentni, znający się na temacie. „Swoją drogą, ciekawy jestem, ilu osobom zależy na porządnym, merytorycznym forum o grach?”Zależy i to bardzo wielu. Większość ludzi z którymi rozmawiam w tym temacie, nie postuje na rozmaitych forach z jednego prostego powodu. Mianowicie nie ma sensu robić wpisu, który i tak pozostanie bez odpowiedzi/komentarza, ponieważ zginie w morzu głupkowatych, pozbawionych sensu i treści postach. Co do samej formy forum – bardzo mi pasuje. Nie jest to tak do końca forum w jego czystej formie, znane nam z miliona miejsc w internecie, ale tutaj akurat pasuje idealnie – czytelne, przejrzyste, łatwo wszystko znaleźć i o to właśnie chodzi. A teraz druga strona medalu. Aktualny sposób przedstawienia blogów jako ciągu zupełnie mi nie siada. Zrobił się przez to pewnego rodzaju optyczny bałagan, choć rozumiem, że dzięki temu będzie można swobodnie dodawać blogi wielu osób. Czcionka w nagłówkach blogów lekko makabryczna- wydaje sie plaska i beż wyrazu. Można by się też pokusić o lekką kolorystyczną zmianę tła co drugiego bloga na liście – będzie dzięki temu bardziej atrakcyjne optycznie, a poszczególne wpisy nie będą się zlewać ze sobą. Generalnie zmiany są super. Wszystko podąża w bardzo dobrym kierunku. Nie zawiodłem się po raz kolejny. Dzięki!!

 13. „A odnośnie wypowiedzi sergieja – przy takim serwisie instalacja gotowego badziewia z sieci wydaje mi się bezsensowna 😉 Ale i tak decyduje Adaś. Ja tylko wyrażam swoje zdanie”Po pierwsze – nie „sergieja” tylko „siergieja” :PPo drugie – moze i instalowanie „gotowego badziewia z sieci” nie jest przejawem szczytu kreatywnosci, ale owe badziewia sa bardzo latwe w kontroli zarowno dla moderacji/administracji, jak i dal zwyklych uzytkownikow, przy jednoczesnej mnogosci opcji. No i do for typu IPB, SMF, czy PHPBB2 wiekszosc osob jest przyzwyczajona i latwo sie w nich odnajduje 🙂 No i wydaje mi sie, iz sa nieco bardziej przejrzyste 🙂

 14. siergiej —> ale na V sama koncepcja „forum” jak widzisz jest inna. Toteż powszechnie stosowane rozwiązania są w tym wypadku niepotrzebne, by nie powiedzieć niepożądane. Tak przynajmniej mnie sie wydaje. Dublowanie po raz n-ty tego samego motywu co na innych serwisach, będzie tylko dublem, tu mamy szansę stworzyć nową jakość. Myślę, że to nie taka zła koncepcja :)A co do formy i swobody poruszania się i obsługi – to tylko kwestia przyzwyczajenia.

 15. Coś w tym jest, jak się dłużej zastanowić, ale w moim mniemaniu bardziej „klasyczne” typy for wciąż wydają się być bardziej przejrzyste. Co nie znaczy, ze to jest złe 😛

 16. A ja bym dodał jeszcze do większej ilosci artykułów więcej grafik, takich tytułowych. Fajniej by sie to czytało i bardziej ‚gazetowo’/’pismowo’ by wygladało 🙂

 17. Nareszcie coś większego! Ciekawe co zaprezentuje 2. 0 🙂 Nie są to jakieś fajerwerki, ale na początek (a właściwie prawie koniec) jest ok.

 18. Przydałaby się jeszcze opcja szukaj ;). Szczerze mówiąc ciekawe rzwiązanie z tym forum. Nie będzie bajzlu przede wszystkim.

 19. Ufff. . . nie ma to jak urodziny u siostry 😉 Powiem szczerze, zaskoczony jestem aktywnością w tym wątku. Bardzo, ale to bardzo mnie to motywuje. Już teraz, na gorąco mogę powiedzieć, że:1. Zamienimy miejscami blogi z newsami – macie racje, bez 2 zdań. Poszukam na to jakiejś atrakcyjnej formy. 2. Dojdzie edycja komentarzy,. . . ale. . . czytajcie poniżej. Chcę to zrobić w formie zabawy – gry. Każdy użytkownik na początku nie będzie miał zbyt wiele możliwości, ale będzie je mógł kupić w specjalnym Valhalla Store. Nie chodzi o zarabianie na nowe porsche, ale o fun – zabawę. Czyli – jeżeli chcesz mieć edycje swoich komentarzy, to musisz zgromadzić odpowiednią ilość V-valuty, czyli „punktów” i za nie sobie w tym V-Store kupić „pakiet edycji”. Tak samo będzie można kupić avatary i inne pierdółki. Możecie powiedzieć – ale po co to? Moim zdaniem, dla zabawy – warto. A jak zarabiamy punkty? Teraz za komentarze. Za chwilę za recenzję, za dopisanie daty premiery, za założenie encyklopedii etc. Mało tego – nie jednorazowo, ale jak np. ktoś będzie komentował twoje recenzje, to też będzie Ci płacił wirtualną walutą. Im lepsza treść i Twoja popularność, tym więcej V będziesz (z inwestycji) zarabiał. Po co to? Wszyscy mamy na tym zyskać. Nasze moce, redakcyjne, są ograniczone. Ale wszyscy razem możemy wiele. Chciałbym dożyć tej chwili, bo to będzie faktycznie rewolucja. Chcę na V wprowadzić cały system „finansowy” – czyli robisz coś dobrego, ktoś to ogląda, płaci Ci wirtualną walutą, ty zarabiasz. Zarobioną kasę wydajesz w V-Store, albo na samej V. Możesz np. za 10 tys. Valuty kupić sobie dział na Forum. Jeżeli ktoś ten dział będzie oglądał, a co więcej – komentował, to będziesz zarabiał jeszcze więcej. Wirtualna gra. Co o tym myślicie? Dobrze kombinuję? To już się dzieje. . . Cały rdzeń systemu jest przygotowany. Pewnie zauważyliście magiczne :punkty: przy swoim koncie? 😉

 20. Kolejny świetny pomysł. A co sobie można kupić za 93 punkty? ekhm. . . przepraszam będzie można,a taką mam nadzieję ;).

 21. Co do forum, nie będzie żądnych rozbudowanych kombajnów – gotowców. Dlaczego:1. Forum V jest w pełni zintegrowane z całym systemem. Mimo, że możecie jeszcze tego nie widzieć, ale to wszystko to jedna całość. Wspólna Valuta, system komentarzy, etc. W zasadzie w każdej chwili, niezależnie gdzie jesteś, możesz przełączać się pomiędzy działem newsów, a forum. W tygodniu dojdzie w newsach taka opcja. Na forum już jest. W ogóle, to nazwa forum nie jest najlepsza, ale nie mamy alternatywy. To nie jest stricte forum. 2. Nie chcemy forum z milionem opcji. Na V-forum podmiotem ma być treść, nie bajery. Dlatego odsuwamy wszystko na bok i zostawiamy tylko Wasze rozmowy. Nie porównujcie tego systemu do PHPBB, czy innego forum, bo to nie jest to samo – mimo, że świadomie wygląda podobnie. Nie chciałem, żebyście uczyli się obsługi od nowa, stąd lekkie podobieństwo. Sposób działania i idea są jednak bardzo odmienne. Zdaje sobię sprawę, że za oryginalność zapłacę cenę mniejszej popularności. Ale mam to gdzieś. Ten serwis ma skupiać ludzi dojrzałych i prezentujących jakiś poziom. Powiem szczerze, robimy tak naprawdę taki serwis, jaki sami chcemy używać. W innym przypadku lepiej faktycznie zainstalować gotowe PHPBB i dać sobie poszaleć dzieciom neo. Nie chciałbym, żeby zabrzmiało to arogancko, ale po prostu robimy, co kochamy, zderzając się z problemami dnia codziennego, więc musi to być „nasz ideał”.

 22. @21 – Kaczor? 93 punkty możesz przelać na nasze konto w PLN 😉 Pytanie, jaki dzisiaj kurs 😛 Żartowałem oczywiście. Nawet nie zdajesz sobie sprawy, jakim wyzwaniem jest wycenienie wszystkich „usług” i relacji między nimi. Fajna sprawa 😉 Na razie obserwujemy, ile „zarabiacie” na komentowaniu. To najprostsza forma przychodowa i do niej odniesiemy resztę taryfikacji.

 23. Jednym słowem zamiast pisać „posta” komentujemy artykuły, a treść naszego komentarza będzie można obejrzeć zarówno na „forum” jak i w serwisie tak? Przynajmniej dopóki nie będzie możliwości zakładania własnych wątków.

 24. Zauważyłem, że prowadzicie statystykę użytkowników na podstawie zebranych punktów. Czy po wydaniu ich części nasz status spadnie?

 25. Tak – to jest jedna całość. Dwie warstwy przenikające się nawzajem – forum i treść serwisu. Możliwość zakładania nowych tematów też będzie w pewnym sensie powiązana z contentem serwisu. Trochę to masło maślane, ale sukcesywnie nowe opcję będą dodawane. Nie można tego wszystkie zrobić od razu, bo nikt by się nie połapał.

 26. A co to jest „status”? Kasa to kasa, a punkty to „pięniądze wirtualne”. To jak w życiu – albo je zainwestujesz mądrze i zarobisz, albo stracisz. Będą działy serwisu, gdzie za wejście zapłacisz Valutą. Więc jak się spłukasz, to będziesz musiał jakąś recenzję napisać ;).

 27. Ogólnie uważam, że ten system sprawi, że Valhalla będzie jeszcze bardziej tętnić życiem. Może i z powódek „materialnych”, ale miejmy nadzieję, że nie na „odwal się” ;).

 28. Przed „na odwal się” ma chronić właśnie to, że duże punkty będzie się zarabiać przez oglądalność i aktywność w wytworzonych przez ciebie materiałach. To inni będą ciebie oceniać, oglądać, krytykować. I za to będziesz miał wypłacaną Valutę. To ma być samokontrolująca się machina. Wtedy bardziej w interesie będzie napisać jeden porządny komentarz, niż 20 bezsensownych. Wierzę w takie „naturalne” metody samokontroli, bardziej niż w mega inteligentnych adminów i moderatorów. Dobre wygrywa, słabe przegrywa. Natura.

 29. Mysle ze ‚dzieci neo’ odnajdą sie i w takiej rzeczywistosci 🙂 Musicie wymyslec inteligetny filtr spamu. Poza tym – punkty za ogladalnosc. . . hmm. . . co sprytniejszy bedzie klikał na wszystko po kolei nic nie czytając. Heh, grunt ze reklama sie wyswietli 😉

 30. 1. Jolo pisal o tym EVE, byly teksty o Flight Simlulator. To sie swietnie czytalo panowie redaktorzy dali rade zaciekawic tematem nawet takiego mnie, ktory sie tym w ogole nie interesuje. Wiecej takich rzeczy. Moze takie cos wlasnie dalej ciagnac, tworzyc takie ‚kaciki’ tematyczne ? Skoro tez czytelnicy maja wspoluczestniczyc w tworzeniu V, to moznaby dac mozliwosc wlasnie prowadzenia takich kacikow pasjonatom jakiegos tytulu/serii ? Dalej idac – moze wlasnie nie wlaczac opcjji dodawania tematow na forum, a skupic sie wlasnie na tym. Masz cos ciekawego do powiedzenia – to pisz, zapodaj temat w artykulach , ktore moga byc poczatkiem dyskusji. Temat na forum zaczynalby sie od artykulu, wpisu w blogu a nie od klikniecia na new topic , ktory mozna uzyc nawet pod wplywem alkoholu. . . :)Niech ludzie z pasja lideruja – albo takimi kacikami albo blogami. Po co otwarte dla kazdego forum, w ktorym wiekszosc wypowiedzi to jakies nieprzemyslane parozdaniowe wypowiedzi ? Nie bedzie watkow jak na golu typu „jak pocieszyc dziewczyne odc 138” i dobrze. To serwis o grach a nie miejsce na zwierzenia jelenia. . . :> 3. Moze dodac troche kategorii niusow ? Np. brakuje mi takiego ‚ Na horyzoncie ‚- wzmianki o konkretnych tytulach bedacych w produkcji. Teraz niusy to glownie takie wyszukane ciekawostki. . . 4. Grafa wymiata, ale to nic nowego ;)5. No i troche tego, dziegdzciu (cokolwiek to konkretnie jest i jakkolwiek sie to pisze 😛 ) – ciagle troche malo tekstow. 6. NIe kupuje pomyslu, ze za ‚kase’ mozna miec swoj dzial na forum 😛 Powinno byc tak – masz cos ciekawego do powiedzenia – dopuszczamy cie do glosu. Jednym slowem – promujcie WODZIREJOW 🙂 Wystarczy porownac radoche jaka mieli ludzie z umieszczenia ich listu w Secret Service z wystartowaniem topiku, i ile weny wkladali w tworzenie listu a ile wklada sie w start topicu. . . Niech to troche bedzie jak zamkniety klub dla wtaejmniczonych – takie bardziej przyciagaja 🙂

 31. 2. zapomnialem (no dobra, zbieram punktole ;P) – dobrze ze blogi ida na bok, w tej chwili str. glowna jest troche zbyt niekonwencjonalna :>

 32. A swoją drogą, pokażcie przykład, gdzie wytworzyła się społeczność wokół serwisu, który nie posiada forum dyskusyjnego z ‚wolnością wypowiedzi’. Bo na ten moment V-komentarze zakrawają na eksperyment socjologiczny 😉

 33. No dobra AJ, skoro tak stawiasz sprawe i skoro wszystko jest juz ze soba zintegrowane to faktycznie zgadzam sie, ze nie ma sensu siegac po gotowce, nad ktorymi trzeba by spedzic trzysta lat, by przygotowac wszystko od nowa tak, jak jest teraz. Co to V-valuty – pomysl genialny! Z tym, ze mam jedno „ale”. Mianowicie nie wydaje mi sie, ze dobrym pomyslem jest przyznawanie punktow za komentarze, bo to wlasnie przyciaga dzieci neo, czyli nabijaczy. Na wielu forach takie egzemplarze sie mnoza jak krolili widzac jak rosnie im licznik postow, wiec tutaj jak zobacza ze moga jeszcze cos za to „kupic” – dostanu orgazmu na sama mysl o beztroskim nabijaniu postow wsrod „elity intelektualnej polskich graczy” 😛 Dlatego wlasnie uwazam, ze punkty powinno sie przyznawac powiedzmy za napisanie recenzji, uzupelnienie galerii, czy inne tego typu rzeczy wzbogacajace Valhalle w dodatkowa tresc. A „forumowaty-shoutbox’owaty system komentarzy” niech zostanie po prostu miejscem dyskusji uzytkownikow i redaktorow, ktorzy maja cos do powiedzenia. PS. Przydalaby sie opcja podglądu posta przed wysłaniem go, bo gdy pisze sie jakas dluzsza wiadomosc, to niewygodnie sie ja pozniej redaguje w takim malutkim okienku.

 34. Mam nadzieję, że usprawnicie szybko opcję przechodzenia na forum z profilu gr do jej działu na forum właśnie. Aha, tagi pogrubiające nie działają w tytułach tematów i wychodzi syf przy każdej grze ;).

 35. siergiej –> Z czasem forum dyskusyjne wyrobi sobie opinię. Jeżeli moderatorzy będą działać szybko i skutecznie, „dzieci neo” – jak wy ładnie ich nazywacie (nie trawie tego określenia, IMO obraża użytkowników neostrady 😉 będą trzymały się far away od Valhalli. Mam tylko nadzieję, że administracja nie przesadzi z tym *odsiewaniem* nieco mniej rozgarniętych użytkowników. Nie ma nic gorszego od sytuacji w której to najbardziej. . . Doświadczeni użytkownicy mieszają z błotem wypowiedzi kogoś nowego. Kogoś kto nie ma jeszcze avatara, kogoś kto nawet nie może edytować posta bo nie wykupił pakietu, a napisał „niemogę” razem. . . Błagam was – nie elicie! (Traumatyczne wspomnienia o. o)

 36. Bronią przeciwko trollom może okazać sie także nietypowy system tego „forum”. Może tacy zrażą się po pierwszym zerknięciu i stwierdzeniu, że „nie mogę się tu połapać”. Trochę może przesadzam z tą nieświadomością, ale gdy gadałem o forach z kolegą, który zresztą sam jedno postawił on się spytał „A kto cię nauczył obsługiwać forum?”, więc no more comments XD.

 37. Zarobek ze zwykłych komentarzy będzie symboliczny. No chyba, że pod „swoją” recenzją. Wtedy kasa leje się strumieniami 😉 Zdecydowanie ten mechanizm ma być tak opracowany, żeby nie powodować nadmiernego floodowania. Co cieszy, to już w tej chwili widać ogromny wzrost frekwencji w komentarzach. A więc – chyba się udało 🙂 Piszecie więcej, dyskutujecie w starszych, zapomnianych wątkach. Brawo!

 38. Swietny pomysl ;] pamietam V jeszcze sprzed , jak to ujales ‚self-destruct’-cji :] ( ale to spolszczylem paskudnie). SWIETNY pomysl z V-walutą 😀 do bry z komentarzami i systemem a’la-forum. Ja rowniez mam dosc komentarzy i topic’ow dzieci neo – stad odwiedzam V codziennie w poszukiwaniu nowych newsow. brawo adaś 😛 ( jesli ofcoz moge sie tak do Ciebie zwracac 😛

 39. aaa ( no i tutaj brak edycji doskwiera ) jesli mozesz mi napisac, dlaczego jestem half member ( mozliwe ze gdzies to jest wyjasnione, ja sierota nei moge tego znalezc:)

 40. No, proszę jeszcze wczoraj narzekałem na brak nowości, a już dziś taka niespodzianka: -) Brawo! Popieram również koncepcję forum. Valhalla zawsze była serwisem „innym” od pozostałych, ale w tym przypadku ta inność oznacza lepszą jakość. Pełne poparcie.

 41. dajcie jeszcze mozliwosc wgrywania avatarow i zmniejszcie powierzchnie blogowa! widac na niej jeszcze wpisy z lutego! lepsze byly najnowsze recenzje itp

 42. qki: zdaje się, że na razie każdy jest half-memberem, może poza ścisłym kierownictwem. Zmieni się to pewnie gdy cały system Valuty będzie już działał. Widziałem 4 inne rangi, nie wiem jak to działa, może będzie się je wykupywać za punkty?

 43. Avatary juz są dostepne – mozna je wgrywac na swoim koncie. Poki co mozna je ogladac tylko w profilu usera. Z racji tego, ze forum jest maksymalnie uproszczone avatary nie są dostepne jako stałe elementy komentarzy pod wątkami. Byc moze kiedys bedzie to zmienione, ale to juz zalezy przede wszystkim od Wielkiego Brata 😉

 44. Myślę, że zmierzacie w dobrą stronę, ten serwis wyjdzie spokojnie obronną ręką z każdą koncepcją o ile będzie on tworzony przez pasjonatów dla pasjonatów. Życzę wam abyście złapali jak najwięcej dużych nazwijmy to klientów na wasze usługi, żebyście od nich czerpali dochody a żeby ten serwis nie zamienił się w maszynkę do trzepania kasy bo jak wiadomo, kasa zabija każdą odrobinę pasji. Co do forum to musicie wziąć pod uwagę, że każdy nowy, inny pomysł jest traktowany raczej sceptycznie, więc musicie niepoddawać się i poczekać aż ludzie przyzwyczają się. Jednakże musicie upora sie z pewnymi problemami jak np. będzie w jakimś wątku powyżej 50-100 wypowiedzi stanie on sie mało czytelny. Przydało by sie właśnie wyróżnienie postów parzystych i nieparzystych, podział na strony przy większej liczbie wypowiedzi, wyszukiwarka tematów i wypowiedzi, oraz powiadamianie o nowo napisanych postach w danym wątku. Bo jak mam codziennie zaglądać do każdego interesującego mnie wątku w poszukiwaniu nowych postów to bardzo szybko mi sie to znudzi.

 45. Super super panowie ^^ szkoda tylko że jak gdzieś się czasem kliknie to wita miły komunikat „Ta funkcja chwilowo nie działaSerwis Valhalla znajduje się obecnie w fazie beta testów. Prosimy o uzbrojenie się w cierpliwość. Jeżeli uważasz, że trafiłeś tu przez przypadek, skontaktuj się z administratorem. „

 46. Z racji uproszczenia widoku komentarzy, mi osobiscie nie przeszkadza, ze bedzie ich np. 100, bo szybko sie wczytuja i latwo sie sledzi watek. Z tego co widze, jak jest 100 komentarzy na np. phpbb to wiecej miejsca zajmuja avatary i inne pierduly, a 100 komentarzy do newsa/artykułu pojawia sie tylko od swieta. Miejmy nadzieje, ze taka forma jaka zostala zaproponowana na Valhalli przyjmie. sie userom. Poza tym wszyscy ja przetestujemy i zobaczymy za jakis czas co mozna jeszcze ulepszyc.

 47. Jeszcze takie małe offtopowe pytanie ^^ ile obecny portal valhalla ma wspólnego ze ś. p. valhalla.pl która istniała pare lat temu (6-7) ?

 48. Zaskoczyliście mnie. . . w każdym razie pozytywnie! 🙂 Szukałem od lat takiego serwisu. Takiego, który by się skupiał na jednej, konkretnej tematyce. W tym przypadku na grach. Przeważnie, gdy wchodziłem na jakiś serwis o programowaniu czy właśnie o grach, aż w oczy raziło „milion” innych działów. I taka inicjatywa dotycząca forum [ta o pisaniu na nim :D] jest naprawdę doskonała! W końcu będzie forum bez spamu! Forum, które będzie się skupiało tylko i wyłącznie na tym co kotki lubią. . . to znaczy co gracze lubią najbardziej. . . na grach!

 49. Adam: wasze pomysły brzmią coraz bardziej intrygująco. Ta „Valuta” – czegoś takiego nie ma chyba nikt, a przynajmniej ludzie będą się starać coś napisać z sensem. Żeby jeszcze to uatrakcyjnić, proponowałbym możliwość oceniania komentarzy – w sensie dawania „+” dla jakiegoś bardzo ciekawego lub trafnego komentarza. I prośbe mam – nigdy nie wprowadzajcie graficznych ’emotek’ – pliz 🙂 To zabija czytelność, bo czasami to 3/4 postu zajmują jakieś durnowate buźki w różnych konfiguracjach. „kupowanie” opcji za punkty – no normalnie z podziwu wyjść nie mogę 🙂 Może akurat kupowanie opcji „edycji postu” nie jest trafione, bo każdemu może się zdarzyć, że za szybko kliknie i potem klops!, ale takie avatarki, czy odblokowanie innych opcji – jak najbardziej. Tylko, żeby te wykorzystane punkty nie znikały z ogólnego rankingu – czyli mam pulę zdobytych punktów, która ciągle rośnie, i pulę „wolnych” punktów na zakupy. Czekam z niecierpliwością na odpalenie tych funkcji.

 50. Ogólnie to jestem w szoku. Bardzo mi się spodobał pomysł z „Valutą”. Czegoś takiego chyba jeszcze nie ma nawet w zagranicznych portalach! Przydałoby się jeszcze pokazywanie gdzie są nowe komentarze, ale ponieważ denerwuje mnie jak jest bardzo dużo wątków nieprzeczytanych z taką ikonką, które kompletnie mnie nie interesuje możnaby w interesujących nas zaznaczyć jakąś opcję wyróżniającą ten wątek. Takie coś mogło by ułatwić życie 😉

 51. Jeszcze trochę to z valhalli taki xbox live arcade się zrobi ^^ jkA na serio, bardzo dobry pomysł z tymi punktami 🙂 przynajmiej zmobilizuje to trochę ludzi do pisania 🙂

 52. Jestem pełen podziwu! Strona główna, forum cudownie! Valhalla back! Niech żyje Valhalla i nadal trzymam kciuki na to żeby serwis sie rozrastał;)

 53. Punkty tak, ale tylko w przypadku dobrej moderacji, inaczej ludzie zaczną nabijać posty, żeby tylko dostać punkty. Wiadomo, że przy dużym ruchu (oby taki był!) potrzeba będzie kilku/-nastu moderatorów, aby nad tym zapanować, ewentualnie dodać opcję „ten post nabija licznik”. Przynajmniej ułatwiłoby to wyłapywanie takich agentów co napiszą w każdym wątku „zgadzam się”, albo „gra jest cool” i będą liczyć na Valutę.

 54. ^^^^^^^^Kolejny błąd – chciałem sprawdzić, czy można polecić artykuł bez wpisywania komentarza, no i jakoś chyba nie wyszło. Czyli, trzeba dorobić sprawdzania czy ktoś cokolwiek napisał przed naciśnięciem „wyślij komentarz” i może opcję „polecam ten artykuł” oddzielić całkowicie od komentarza. Przecież można polecać dany artykuł bez dodawania własnej opinii – może artykuł tak doglębnie opracowuje temat, że nie ma nic do dodania? 🙂

 55. Można też na osoby nabijające posty dać karę. Przez np. 1 tydzień za takie zachowanie brak dodawanych punktów. Potem ten czas rósł by. Wydaje mi się, że był by to dobry pomysł i mógłby chociaż trochę rozwiązać problem.

 56. Co do karania – będzie taka możliwość – MANDAT/GRZYWNA. Czyli płacisz swoimi punktami. Zauważcie, że wyraźnie pisałem, że punkty za samo komentowanie będą symboliczne, wręcz bez znaczenia. Co innego, jeżeli ktoś oceni pozytywnie treść komentarza. Każda kolejna ocena to wypłata x2. Inaczej mówiąc – 100 ocen i nowe ferrari w garażu ;)Zgadzam się z wami, że nie może być tak, że za bełkot się zarabia. I tak nie będzie. Wierzę w masę i statystykę. To ona będzie dawała prawdziwe przychody. Zdanie jednej osoby nie jest wiarygodne. Ale jeżeli 20 osób poleca jakiś wpis, to coś na rzeczy musi być. Tak naprawdę sami w komentarzach będziecie decydować o zarobkach. To my wszyscy oceniając dany wpis wypłacamy kasę. Prowadzę różne fora od 1998 roku. Znam wszystkie patologie i wiem, jak można z nimi walczyć. Przynajmniej mi się tak wydaje. Dlatego potrzebuje oryginalny system, a nie gotowca w postaci PHPBB.

 57. Jak nie zapłacę grzywny to będziecie mnie ścigać i później pójdę do forumowego więzienia(tzw. bana dostane) ? :)Chodzi mi o to czy to my będziemy płacić punktami, czy Wy od razu je ściągać ? Ciekawiej byłoby samemu płacić, a jeśli by się nie zapłaciło to MANDACIK 🙂 {ostrzeżonko} lub grzywna by się powiększyła.

 58. Widzę, że z tego powstanie prawdziwe ‚community’ wokół serwisu – a to jest chyba najważniejsze. Na Gamespot też są rangi, fora, unie itd. i serwis pięknie żyje. Liczę na to, że Valhalla go przebije jak bełt kartkę papieru 🙂 Albo, jak to mówi Pratchett „jak stara baba pole kapuchy” :)ps: a my zamiast świętować – dyskutujemy o portalu 🙂 Albo jesteśmy dziwni (oryginalni :)) albo po prostu jesteśmy zaczątkiem tej społeczności, o której marzą redaktorzy.

 59. Czas najwyższy:D przeciez wszystko sie zmienia:) jak to mowiła moja ciocia „tylko krowa sie nie zmienia i rżnie krowe” według mnie poszło na lepsze:) a co do tego, że to jedyne forum , gdzie nie ma wolności wypowiedzi, jesli komuś to nie odpowiada to myśle. . . przecież są inne fora gdzie taka opcja jest dostepna:P

 60. ja osobiście jestem sceptykiem. Jeżeli chodzi o zaczątki społeczości to tak. . . widze juz kilkoro kolesi poklepujacych sie po plecach i popierajacych bezkrytycznie wszystko. . . Co do strony głównej – Osobiście siedze na V głównie przez RSS, ale faktem jest, że niektórzy blogowicze przeżyli dosłowne wypalenie. Z takim przyrostem postów. . . zdecydowanie bardziej wolę Newsy zamias blogów w głównej częsci strony. Poza tym przeczytałem gdzieś powyżej o Gamespot. Panie Lovlypl – Gamespot żyje bo dostarcza TONY kontentu dziennie a nie 6-10 newsów. Na koniec o pozytywach – gratuluje kontraktu z Interią. Ja mam tyle lat, że siedziałem z pierwszą Valhalla i pamietam artykuły w GW 🙂 Mam nadzieję, że to wszystko spopularyzuje miejsce i zmotywuje redakcję V do cięższej pracy, powiększenia ekipy i w rezultacie do rozkwitu życia serwisu 🙂

 61. Jeszcze tylko jedna uwaga – gdy w coverze wyswietlacie coś o grach, to proponuje by boczne tagi z logami koncoli były tej samej szerokości – niby nic a poprawia estetykę 🙂

 62. Adam, od lat tworze i uczestnicze w wielu serwisach Internetowych i mam pewne obawy. Bo masz swietny pomysl, dostep do forum za „walute”, punkty za ogladalnosc duza – po prostu uzytkownik bedzie doceniony. Ale jak nie wywazysz tych punktow wlasciwie to okaze sie, ze osob, ktore naprawde moga korzystac z Valhalli bedzie. . . . 15? 20? A tez nie o to Wam chodzi :)Niezlbym bodzcem bez watpienia bedzie jakas gratyfikacja. Ale to cyba wyjdzie w praniu – bo nie wiadomo ile ludzie beda pisac, ile nagrod bedzie potrzebnych. Grunt to oceniac JAKOSC, a nie ilosc. . . Bo obecnie serwisy internetowe pochwalaja ilosc, a nie JAKOSC i mam nadzieje, ze w tym Valhalla sie odrozni. W sumie jestem fanem Valhalli, ale ja to raczej codziennie czytalem notki Spirytusa na Q3. Valhalla 😉

 63. Nareszcie forum!:) Fakt, ze brak mozliwosci tworzenia watkow daje pewne ograniczenia, ale dzieki temu moze nie bedzie az tak zasmiecone. Fajnie, ze serwis sie rozwija, czekam tylko na mozliwosc wydania swoich punktow:)

 64. Ja bym miał jeszcze propozycje, żeby można było kliknąć w wasze logo po lewej u góry i żeby przenosiło ono do strony głównej. Taki mały duperel ale z przyzwyczajenia już parę razy bezwiednie klikałem w niego.

 65. obcy -> na dziś (i pewnie przez długi czas) Valhalla nie może się porównywać z Gamepspot – jakby nie patrzeć, nie ta kasa – tam się pompuje miliony $ w reklamę, w pracowników itd. Tu tego nie mamy, a zespół stara się iść w jakość a nie w ilość. Nie sztuka wrzucać 100 newsów dziennie, sztuka wrzucać te dobre. W momencie kiedy Valhalla będzie dysponowała takim sztabem ludzi i taką kasą jak Gamespot na pewno będą TONY newsów i contentu dziennie.

 66. Moze by tak wyszczegolnic jakis dzial „donosy” (od TW:>) , gdzie bylyby tresci od czytelnikow. Sa recenzje od czytelnikow, czemu by nie dac mozliwosci News i innych. . Moze tak da sie pozyskac aktywnosc czytelnikow – gdy nie beda mogli tworzyc tematow na forum, a zeby powstal temat na forum beda musieli wysilic sie i napisac niusa, artykul ktory zostanie przyjety lub nie

 67. Pomysly nie jest zly, z tymze te newsy pisane przez userow, tak samo z reszta jak i recenzje powinny przechodzic przez odpowiednich ludzi by zostac zaakceptowane i opublikowane. Teraz recenzje moze dodac kazdy i od razu pojawia sie ona stronie – pasowaloby to zmienic 🙂

 68. siergiej : ale wtedy by redakcja musiala to czytac, i sprawdzac wiarygodnosc a szkoda ich sil na to. . . Te donosy nie powinno byc miedzy redakcyjnymi newsami, tak samo jak recenzje czytelnikow nie sa w dziale artykuly. Ten pomysl w sumie dalby wlasnie takie bardziej ambitne forum, gdzie prowodyr dyskusji musialby sie troche postarac. . . Pamietasz KGB, kaciki z Gamblera? Ciekawe lisity, OBRAZKI, supery – ale wszystko zwiazane klimatem wlasnie z grami. Tu NiE chodzi o moja nostalgie, po prostu otwieram te stare pisma, i widze ze to jest ciagle ok. Wystarczy porownac aktywnosc czytelnikow w pismach i aktywnosc, gdy dasz im forum i kazdy moze pisac co chce. Moze to glupio zabrzmi, ale po wydrukowaniu arta, listu, obrazku pewnie mozna bylo byc z siebie dumnym, a po zalozeniu topiku jakby troche mniej :> MIales konkret : tu na 65 stronie jest moj obrazek i kady to qwa widzi i jestem zaj. . . , moge pokazac kumplom czy dziewczynie:P A na forum ? Dlatego trzeba zachowac taki cenzus zaangazowania :PValhalla nie jest serwisem dretwym i to moze wypalic 🙂

 69. a i jeden bug jeszcze – jak wlacza sie recenzje czytelnika z poziomu forum, to nie jest wyswietlany tytul gry – jest jedynie tytul recki.

 70. Poslo – a czemu redakcja? Do tego mozna wyzaczyc korektorow, jesli znajda sie chetni 🙂 A bez sensu jest to, zeby kazdy mogl powypisywac dokladnie co chce i jeszcze trzepac z tego punkty ;]

 71. A czemu nie za darmo? W ońcu ludzie moderują, administrują forami za free (jak np. ja :))A jeśliby takim korektorem został ktoś z czytelników, to Redakcja mogłaby mu to wynagrodzić w naturze (bez skojarzeń :)) – jakaś gierka, pad, hipermysz czy coś takiego – dla tak prężnej Redakcji nie byłoby to problemem, a korektor czułby, że nie robi tego całkiem za darmo.

 72. Oczywiście, że można robić za frajer. Widzicie profesjonalny serwis to zaraz się wydaje, że każdy tu musi zarabiać. Ja np. dodaje gierki do bazy jedynie z miłości do cyfrowej rozrywki i ku chwale Valhalli.

 73. O to można dodawać gry do encyklopedii? Chętnie uzupełnię nieco bazę tylko powiedzcie jak to sie robi. Napisałbym jeszcze recenzje kilku gier, których po prostu tu nie ma.

 74. Podpisuje sie pod slowami Kaczora. Biblioteka gier na DS-a na Valhalli jest dosc mocno uboga, a nie bardzo widze mozliwosc edytowania encyklopedii :/

 75. soviet: ja ciebie rozumiem, sam sie kiedys bawilem w pisanie dla serwisow za darmo. Ale co innego samemu pisac a co innego kontrolowac wypociny innych 😛

 76. Czy ja wiem? Na wiekszosci for w Polsce moderatorzy nie dostaja kasy za to co robia, bo przyczyniaja sie do rozwoju czegos co lubia i to im pasuje. Nie potrzebuja do tego dodatkowego dofinansowania. Ale moze lepiej poczekajmy az wypowie sie AJ albo ktos inny z redakcji odnosnie tego co mysla o korekcie 🙂

 77. Bardzo ładnie ”odnowione” te logo . Już odrazu po logo zobaczyłem że jest coś tutaj innego 😛 . Ahh wstyd że już tu niewchodziłem od 1 tyg dlatego srry all . Ps:Już niebede wam wesołego życzył bo już po :/

 78. Witajcie po świętach. Wątek żyje, widać, że tamat był potrzebny. Mam wielką satysfakcję, bo widać, że daliście czadu. Komentarze, recenzje. . . dzieje się. Dlatego już od następnego poniedziałku idziemy dalej za ciosem. Dlaczego za tydzień? Bo Regis – nasz programista, urlopuje się. Jak tylko wróci ruszamy dalej. Póki co, trzeba pare projektów dokończyć. Jak coś będę miał, wrzucę Wam do oceny. Postanowiłem uwzględnić praktycznie wszystkie wasze uwagi. Będzie można dodawać newsy, encyklopedię, w zasadzie wszystko. Mam od 2 lat rozpracowany sposób samomoderacji, poprzez zaawansowany sposób trackingu ruchu i oceniania. Nie krytykujcie jeszcze pomysłu. Zrobimy – zobaczymy. Ja zawsze powatarzam – z pomysłami jest tak, że do póki ich się nie wdroży, to nie wiadomo, czy były dobre. Nowe i oryginalne pomysły mają to do siebie, że zawsze znajdzie się wiele osób, które napiszą -beee, to się nie uda. Być może się nie uda, ale ja chce spróbować, zaryzykować. Najbliżej mojej idei jest to, co pisze Poslo. Nie dziwne zresztą, bo kiedyś, dawno temu razem współpracowaliśmy, więc pewnie też już wie, że pewne „rzeczy” po prostu nie zadziałają, bo ludzie mają coś takiego, jak „słomiany zapał” – a na tym nie można oprzeć serwisu. Idą duże zmiany. Ale to wg mnie jest właśnie najciekawsze w takich serwisach.

 79. „Słomiany zapał”. . . Skądś to znam ;). Ten „bum”, który miał miejsce kilka dni temu wystarczy jeszcze spokojnie na przeczekanie tego tygodnia do następnego wybuchu, więc Regis niech się spokojnie urlopuje ;). Ja się nie obrażę bo i tak dużo robicie.

 80. Ale wedlug mnie na razie pomysl forum Valhalli sie nie spisuje :). Za malo tematow. Nie mowie, ze ma byc ich 500 od razu, ale jakby ekipa Valhalli dorzucila z 5 roznorodnych? Niekoniecznie o grach? To byloby weselej i aktywniej 🙂

 81. krypton -> Moim zdaniem pomysł forum Valhalli spisuje się nie najgorzej. 😉 Przecież tutaj chodziło chyba głównie o zwiększenie ilości komentarzy i to się raczej udało. A co do linku to rzeczywiście fajne te notki 😉

 82. „Za malo tematow. Nie mowie, ze ma byc ich 500 od razu, ale jakby ekipa Valhalli dorzucila z 5 roznorodnych? Niekoniecznie o grach?”Krypton, właśnie o to chodziło, żeby to było tylko o grach ;).

 83. Ale w sumie po czasie sie tak zaznajomimy, ze przez same gry sie nie poznamy. . . Nie przydalby sie Off Topic? O pilce noznej? O piwie? O kobietach? To raczej meskie forum i bede optowal za takim pomyslem od dnia dzisiejszego! Znudzi sie gadanie tylko o grach :). Zreszta ja malo gram w gry, ale interesuje sie nimi, a chetnie bym podyskutowal na jakies inne tematy 🙂

 84. shoutbox bylby bez sensu, za duzo odwiedzajacych. . . Ale nie od rzeczy byloby zrobic czat albo kanal ircowy – z reszta #valhalla (albo #gamepub, nie jestem pewien), swego czasu bylo, tyle ze krotko po starcie kanal upadl, nie pamietam dlaczego:>

 85. Ale irc i chat to tez cos innego. Bo tam rozmawia sie w czasie rzeczywistym, a my chcemy zostawiac wiadomosci dla innych 🙂

 86. No ale forum nie ma nic takiego jak Off Topic. . . A moznaby zrobic ankiete, np. czy chcielibysmy taki dzial na forum, ostro moderowany, powiedzmy z dwoma, trzema tematami tygodniowo (moze tez wylaniane w ankiecie?)??? Umrzemy z nudow jak bedziemy tylko rozmawiac o grach :/

 87. Jest Po Godzinach i takie OT jest ok. Po co dzialy o pilce, ksiazkach, muzyce , religii, hodowli motyli – sa w sieci lepsze miejsca na konkretne rozmowy o takiej tematyce.

 88. A ja rowniez wypowiem sie ZA wprowadzeniem czegos takiego jak jakis luzny dzia, gdzie moznaby bylo pogadac o czyms innym niz tylko gry :_ Wiadomo – na gry ma byc kladziony szczegolny nacisk, ale czasem milo jest napisac cos, co niekoniecznie jest z nimi zwiazane 🙂

 89. 3-4 tematy tygodniowo – niekoniecznie mega off topic, ale tematy typu:- firma Google i jej pozycja w Internecie – maly off topic- Liga Mistrzow – no nie mowcie, ze nie pogadaloby sie o pilce! Panowie!- cos o zmianach jakie sie dzieja na Swiecie – terroryzm?Musimy chyba tez wymieniac sie pogladami, a nie komentowac tylko to co dzieje sie w swiecie gier.

 90. Ja mam kilka zastrzeżeń :Dlaczego nie ma możliwości cytowania ?!Dlaczego tak się zlewają ze sobą postyDlaczego nie ma możliwości wpisania nowego tematu ?Dlaczego „chyba” nie ma możliwości edycji

 91. Sry za duble posta ( chyba się nie obrazicie) , ale boję się że będzie tak: Ja zaproponuję temat : o Red Orchestra , nie bo za głupia gra, ale jeżeli ktoś ze staffu zaproponuje to będzie super. . .

 92. Nie będę tu już słodził załodze Valhalli jaka to świetną robotę zrobili, bo o tym to już sporo postów było. Mam jednak kilka zastrzeżeń/opinii/pomysłów (niepotrzebne skreślić) co by można zmienić, a czego nie zmieniać. Np. nie dałbym możliwość edycji postów, a jeśli już to taka aby można było zobaczyć historie zmiany posta, chodzi o to aby użytkownicy byli odpowiedzialni za to co piszą, aby nie było sytuacji gdy ktoś jakąś głupotę palnie a potem sobie posta wy edytuje i będzie udawał ze wszystko jest OK. Ciekawie by było jakby za edycje posta np. trzeba by było płacić punktami zebranymi na Valhalli i np. w niedalekiej przyszlosci, ktos by sobie wyedytowal posta o jednego za duzo i np. utracil by mozliwosc zakladanie nowych tematow na forum. Acz cala ta funkcja musiala by byc bardzo dobrze wywazona aby nie zrazaala do siebie uzytkownikow.

 93. Hmm, a jak chcę dopisać coś do posta ? Przecież można zrobić historię, lub zostawić stały fragment posta i dać możliwość dopisywania

 94. Posty sie zlewaja ??? Gdzie ? Mi sie to wlasnie podoba, ze nie ma tak jak na innych forach typu phpbb przerw miedzy tekstami postow, ktore albo sa puste, albo zajete przez jakies glupie belki, ktorych niektorzy daja po 5, bo ludzie koniecznie musza oglosic ze sa man utd fan i snickers eater. Jak jestes do czegos takiego przyzwyczajony to faktycznie moga ci sie zlewac ;Psilent : wlasnie podobnie zaczynam myslec jak ty, wlasciwie po co komu edycja postu ? Generalnie valuty na to bym na pewno nie wydal :Pm461k : a czemu glupia gra, fajne to red orchestra bylo, tylko jak byl darmowy trial to mialem jeszcze gf4mx i nie pogralem za bardzo

 95. Poslo – Co do postów chodzi mi tylko o belki, bo podpisy uważam są zbędne bo zaraz 50 osób będzie musiało ogłosić w userbarach że są anarchistami, itp. Co do RO podałem przykład, bo nie kupował bym głupiej gry ( a właśnie kupiłem)

 96. Adam : w ogole te newsy i recenzje czytelnikow moze powinny miec swoja tabele polecane i to w przedziale czasowym np. DONOS TYGODNIA, Recenzja Miesiaca . I za taki donos bonusowe punkty i ew. miejsca w jakims hall of fame 🙂 W przedziale czasowym dlatego, zeby mozna latwo znalezc to co aktualne, tzn. po uplywie tygodnia by taki donos ‚rywalizowal’ w polecanych z calego okresu, tak jak to jest teraz. Aha, i tych newsow czytelnikow moze wlasie niusami bym nie nazywal, bo moze czesc wchodzacych pomysli, ze co to za serwis, czytelnicy wyszukuja wiadomosci zamiast redakcji, omg wtf itd:P. Recenzje czytelnikow mozna spotkac wszedzie, ale news od czytelnika juz rzadziej i to moze skonsternowac :PA co do OFFTOPIC – Adam juz pisal, ze bedzie dodawanie niusow , wiec bedzie mozna dodac swojego Newsa w okolicach dzialu Po Godzinach i zaczac dyskusje. Jak sie spodoba, beda przy nim komenty, glosy, ruch – dostaniesz Valute i bedzie dyskusja. Jesli sie nie spodoba, to powinny byc jakies minusy 😛 Tak to rozumiem. . .

 97. m461k – czym rozni sie oglaszanie tego ze jest sie anarchistom w podpisie od ogloszenia tego w belce ?A to ze RO jest wg ciebie glupie, to niby czemu nie moglbys o tym napisac ? Przeciez nie trzeba chwalic, nie trzeba pisac o czyms lubianym. . . Tylko jesli chodzi ci o to , ze chcialbys napisac jaka ta gra jest glupia, to przeciez juz mozesz, od tego sa recenzje. . . (inna sprawa ze moze nikt na nia nie zwroci uwagi, bo jeszcze nie ma jakiejs listy wrzucanych przez czytelnikow rzeczy. . . ale wystarczy ze dasz koment to pojawi sie na forum :P)

 98. Ja bym chcial, mimo ze to jest na kazdym forum, aby jakos wyszczegolnione byly posty od ostatniej wizyty. BO powiedzmy ktos 2 dni nie zagladal do tego tematu to teraz na pewno sie pogubil, gdzie ostatnio cos czytal. . . To chyba pozyteczne, co?Adam, dostales ode mnie mejla?

 99. @115:<i>Dlaczego nie ma możliwości cytowania ?! </i>Bo jeszcze nie została zrobiona. <i>Dlaczego tak się zlewają ze sobą posty </i>To są komentarze – jeden wątek, jedna treść. Po to, żebyś mógł to czytać jednym „tchem” – jak jedną całość. Ja wiem, że wszyscy mają przyzwyczajenia z „forów”. Ja jestem teraz za minimalizmem. Treść – reszta zbędna. <i>Dlaczego nie ma możliwości wpisania nowego tematu ? </i>Piałem o tym, cofnij się „pare postów” wyżej. <i>Dlaczego „chyba” nie ma możliwości edycji</i>Jak wyżej. Przeczytaj, a będziesz wiedział, że „jest w drodze”.

 100. Podczas odpowiadnia w jednym z tematow wpadla mi do glowy taka szalona mysl. . . mozeby tak usunac z okna komentarza tekst „Tu wpisz swoj komentarz. . . ” i zablokowac mozliwosc zapostowania przed wpisaniem czegos w okienku tekstowym. Mnie sie przez przypadek wyslal post o jakze glebokiej tresci „Tu wpisz swoj komentarz. . . „, widzialem wczesniej, ze komus podobnie – to naprawde denerwuje ;]

 101. Na wstepie powiem krotko: witam wszytkich!Tak czytam wszytkie propozycje i powiem szczerze, ze jezeli to bedzie tak wygladac jak pisze Adam, to Valhalla zapowiada sie smakowicie. Zreszta juz teraz valhalla prezentuje wysoki poziom jezlei chodzi o sama strone, jej layout i grafike, wiec co bedzie potem? Strach sie bac ;]Mam jednak pare zastrzezen i pomyslow. Tak jak ktos juz napisal, poprawilbym czytelnosc wpisow, np. poprzez lekkie odsuniecie ich do siebie albo poprzez jakie zroznicowanie parzystch od nieparzystych. Pewna szane upatruje tutaj tez w avatarach, ktore powinno dodac pewnego kolorytu forum ;] Narazie jednak rozbudowane komentarze czasami „zlewaja” sie z pozostalymi, a przynajmniej ja tak mam ;]Co do edycji postow, to jak pisal Adam, trzeba bedzie ja kupic i tutaj nic bym nie zmienial, a napewno jej nie usuwal. Zawsze jest lepiej cos dodac w poscie, niz pisac kolejnego z rzedu, robiac przy tym balagan. Zreszta jezeli nawet ktos bedzie chcial edycja postow usuwac przejawy swojej glupoty, to i tak wpierw bedzie musial ja kupic, wiec pewnie predzej dostanie bana ;]Narazie nic wiecej mi do glowy nie przychodzi, ale jak na cos wpadne, to nie omieszkam tego tutaj wpisac ;]

 102. Edycja nie powinna byc do kupienia. To jest cos, do czego dostep powinien miec kazdy user, jesli zapomni czegos dopisac, albo jesli po wyslaniu posta zauwazy jakies bledy logiczne lub ortograficzne w swojej wypowiedzi i chcialby je poprawic.

 103. Cos mi sie nasunelo znowu – skoro bedzie edycja postow za walute to nikt nie bedzie edytowal (np. literowek) – doda nowy komentarz, w ktorym to wyjasni. . . Adam: co z tym mejlem?

 104. Edycja będzie do kupienia jednorazowo – nie za każdym razem. Po prostu – aby mieć taki przywilej, trzeba się postarać. To nie chodzi przecież o to, żeby kogoś dręczyć. Chodzi o zabawę, o skill, etc. Poza tym, jest udowodnione, że brak edycji powoduje większą staranność przy pisaniu postów – szczególnie wśród debiutujących userów. A o to przecież nam chodzi. Poza tym, edycja na V będzie miała trochę inną formę. Wszystko co tu napiszemy, zostanie na wieki. Inaczej mówiąc – nawet edycja nie zmaże oryginału. Zawsze i każdy będzie mógł zobaczyć poprzednią wersję. To broń przeciwko wojnom podjazdowym, z których może nie zdajecie sobie sprawy, ale jest to bolączka każdego forum, dlatego po jakimś czasie administrator blokuje taką funkcję. Ludzie w swojej wrodzonej agresji prowokują innych, a potem zmieniają swój wpis i już 100 innych nie wie, kto zawinił. Nie uważam, że przez 1 debila, 100 normalnych trzeba zabrać możliwość edycji. Dlatego jest taki, a nie inny pomysł. Nowi nie mają możliwości edycji. Starsi nabywają ją razem z rozwojem i ogólnym wkładem w V. Pamiętajcie, że osoba która pisze małowartościowe komentarze nie zarobi nigdy na Edycję. Wiem, że to wszystko brzmi brutalnie i pewnie zaraz znajdzie się ktoś, kto krzyknie, że to ograniczanie wolności. Ze społecznościami internetowymi mam do czynienia od 97 roku. Znam zalety i wady każdego rozwiązania. Na Valhalli chce zmaterializować całe moje doświadczenie związane z tymi aspektami. Ocenicie moje działania za rok, może dwa. Ale już teraz możecie zerknąć na forum Valhalli. Porównajcie poziom swoich wypowiedzi z innym serwisem. Valhalla to pewna forma eksperymentu. Nikt tego nie zrobił i długo jeszcze nie zrobi. Dlatego tak otwarcie pisze o tych pomysłach. Ich skopiowanie i wdrożenie nie jest proste, a do ich sukcesu potrzebny jest jeden „klucz” – który to wszystko łączy. I tego „klucza” oczywiście publicznie nie zamiaruje zdradzać. A punkty, walutę, etc. – niech sobie wdraża kto ma ochotę. Jest wiele serwisów z punktami – chćby CD Projekt. Nie w tym jest rewolucja. PS. Naprawdę – jestem pod wrażeniem, jaki poziom mogą prezentować komentarze w serwisie o grach. Liderzy tego rynku zawsze mi powtarzali, że nie ma sensu robić serwisu dla inteligentnych ludzi, bo takich w PL jest za mało. Ja uparcie twierdzę, że nie jest to prawda, a moje doświadczenie jasno pokazuje, że jeżeli w mądrej społeczności trafi sie oszołom, to pod wpływem pewnej niewidzialnej presji zaczyna sam ewoluować do grupy „mądrych” – czerpiąc wielką satysfakcję z tej metamorfozy. Kiedy zaś robimy serwis dla mas – sytuacja jest odwrotna. Wszyscy ściągają siebie w dół, a wartościowe osoby odpuszczają sobie w ogóle udział w społecznościach barykadując się w zamkniętych strefach.

 105. adam –> nic dodać nic ująć:) Coraz bardziej zaczynam sie przekonywać do pomysłu na forum Valhalli, a Valuta i zabawa związana z nią to będzie coś wspaniałego. Jeśli wszystko będzie dalej zmierzało w tym kierunku to Valhalla wspaniale wypełni luke na polskim rynku serwisów. I jeszcze takie małe pytanko, czy te kropeczki które służą za podkreślenie prawie każdej rzeczy na V to zostaną? Bo nie będe ukrywał, że są troche drażniące;)

 106. powiem krótko. Pracowałem z Adamem blisko rok, jedno biuro, inne pokoje. Wiem jedno, jak on sobie coś postanowi, wymyśli to to zrobi, o los Valali (sic!) jestem spokojny, wiem, że w końcu pełna wypasiona wersja ujrzy światło dzienne. A wiecie co będzie potem? Następna jeszcze lepsza wersja, a potem? Następna i tak do końca świata! YO!

 107. nie mam nic przeciwko minimalizmowi, ale oddzielenie sąsiadujących postów na forum innymi kolorami teł powinno poprawić ich czytelność. poza tym dobrze by było, gdyby przy 130 postach temat rozłożył się na kilka stron. no i jakieś zaznaczenie nowych wypowiedzi w tematach od ostatniego logowania – przyda sie

 108. adam o ile wiekszosc zmian mi sie bardzo podoba i sa swietne, pomysl V-aluty tez jest ok ale EDYCJA powinna byc jedna z podstawowych fukcji, please dajcie to teraz – to jest must chociazby po to zeby poprawic bledy etccala reszta jak avatary itp jak najbardziej pasuja do koncepcji „fun” 😉

 109. Podaj jeden sensowny powod za, a przyznam ci racje. Wychwycenie bledu po wyslaniu postu w swiat to nie powod, tylko niedbalstwo, ktore ten niecny klawisz edit prowokuje! 😛

 110. „Pamiętajcie, że osoba która pisze małowartościowe komentarze nie zarobi nigdy na Edycję. „To zabrzmiało tak jakby Edycja miała dużo kosztować a ja raczej myślałem, że to będzie symboliczna kwota. Czy może jakimś niesamowitym sposobem, za małowartościowe komentarze nic się nie zarobi?

 111. Przyznam, że nie rozumiem o co tyle dyskusji. Czy tak wielkim problemem jest przeczytać swoją wypowiedź po jej napisaniu i poprawienie ewentualnych błędów? Rozumiem, że cywilizacja i kolejne młode pokolenia pędzą ku uproszczeniom, ułatwieniom czyli po prostu bylejakości (wiem o czym mówię. . . ), czego efektem najbardziej widocznym jest najzwyklejsza niechlujność językowa (zarówno merytoryczna jak i w kwestii estetyki wypowiedzi). Z tym mam wrażenie Adam chce walczyć i w pełni go popieramA nawet jeśli wkradnie się błąd w naszą wypowiedź (literówka etc. ) – od tego się naprawdę nie umiera!! A myślę, że ta społeczność będzie wolna od ludzi linczujących za literówkę. . . Mam przynajmniej taką nadzieję 🙂

 112. Ja też. Przecież każdemu może się zdarzyć błąd (np. mój melancholiczny zamiast melancholijny:/ poczytajcie wzmianke o Manhuncie a będziecie wiedzieć o co chodzi ).

 113. Mnie najbardziej przeszkadza formatowanie wpisów na forum i komentarzy. Całość strasznie się zlewa i utrudnia odbiór ;)Ale idziecie w dobrą stronę.

 114. Miałem w sumie tego nie pisać, stwierdziłem że pewnie szybko to usuniecie itd, ale ile można czekać. Chodzi mi o główną strone i o te reklamówki najnowszych artykułów, na początku było ich 5 i wszystko było ok, ale teraz jest ich 7 i wychodzą one poza ten cały prostokąt czy jak to tam nazwać. Jest to o tyle irytujące, że zasłaniają one najnowsze wpisy na blogach.

 115. @kaczorHmmm, czyli jest dobrze bo to znaczy, że panowie sie nie opierdzielają;) Ale co dziwne to samo mam na trzech komputerach: XP+IE7, XP+Opera, Vista+IE7. No cóż, ide pokombinować. . . . .

 116. Dziwna sprawa – czy możecie w razie czego podsyłać mi screeny i opis konfiguracji (jaka przeglądarka, system, etc. ). Sprawdzam na paru komputerach, włącznie z Mac i nic takiego nie ma.

 117. Czemu zmieniliście czcionkę w głównej części Newsów i Artykułów. Mimo, że tamta była dość niestandardowa to uważam, że było o wiele lepiej.

 118. Troszkę brakuje czasu na przeglądniecie 150 postów ale find nic ciekawe na ten temat nie znalazł . . . Czy nie dałoby się zrobić w RSS’ach całych wiadomości a nie tylko ich nagłówków?

 119. Grzesiek – będę szczery. Prowadząc ten serwis naszym głównym celem jest to, żebyś do nas „przyszedł”. RSS jest narzędziem wspomagającym ten proces. Jeżeli wszystko będziesz mógł przeczytać, to tak jakbyś z V nie korzystał. Co zyskujemy dzięki Twojej wizycie:1. rośnie ilość czytelników odnotowanych w statystykach. Pozycja serwisu i jego wartość na rynku wyliczana jest właśnie ze statystyk. 2. rośnie wartość reklamy na Valhalli. Jeżeli wszyscy zaczęliby korzystać z takiego pełnego RSS to wtedy nikt by nie wszedł pod ten nasz adres, czyli z naszej perspektywy pisalibyśmy w kosmos. Prawdopodobnie po 3 miesiącach widząc fatalne statystyki oglądalności, serwis byśmy zamknęli. Inna sprawa – nic tak nie motywuje do pracy jak wasze odwiedziny. Jeżeli statystyki rosną, to wszyscy nabierają wiatru w żagle. Tak to wygląda – przemyśl to.

 120. Może i racja . . . :)Patrzyłem troszkę od innej strony na to wszystko. O jednej rzeczy jeszcze napiszę, choć miałem nic nie mówić aby nie wyjść na „polskiego malkontenta” . . kompresja w tle 🙂 zjechaliście jpg’a do ZERA? :)Strona siedzi w cachu a i złącza są troszkę szybsze dzisiaj. Myślę, że delikatnie można by było to podciągnąć – jakby nie patrzeć strona wizualna też robi swoje, a kto jak kto ale Ty zdecydowanie wiesz o co mi chodzi :)Użyteczność, użytecznością – ciutkę cięższy serwis nikomu nie zaszkodzi tak mi się wydaje. Tyle ode mnie . . Dobra robota!

 121. Jedna uwaga : dlaczego na glownej, w tych 5 wyroznionych txtach nie sa pokazywane po prostu najnowsze artykuly ? Mnie to zmylilo, myslalem ze nic nowego sie nie ukazuje, a tu 2txt w artykulach sa. . .

 122. „Dzięki zaawansowanej technologii już teraz masz dostęp do całej zawartości serwisu”hihi jakie to pomyslowe i dla ludzi i w ogole xd

 123. Ladniej to teraz wyglada, ale czekam tak jak mod na zmiany na glownej (newsy zamiast blogow). . W sumie troche nie czaje po co oddzielne Po Godzinach, 18+ , co bedzie nastepne, Przystanek Jezus ? Ale wiem, czepiam sie 😛

 124. No widać porządne zmiany, to teraz strona w jakiej fazie jest, czy to już jest 2. 0 czy może na razie jest to jeszcze dopieszczone te 1. 5.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here