Według analiz VGChartz w okresie między 7 a 14 marca najlepiej sprzedającą się konsolą w Kraju Kwitnącej Wiśni była Playstation Portable. W siedem dni przenośna konsolka od Sony znalazła ponad 63 tysiące klientów. Na drugim miejscu Wii. Od PSP dzieli stacjonarną konsolę Nintendo przepaść ponad 10 tysięcy sztuk. Brązowy medal DS Lite, który osiągnął zacny wynik prawie 50 tysięcy sprzedanych sztuk. W kącie stoją trzy sierotki – Playstation 3 z wynikiem trochę ponad 18 tysięcy sprzedanych egzemplarzy (spadek w stosunku do poprzedniego tygodnia o 15%), Playstation 2 z wynikiem ledwo przekraczającym 10 tysięcy sztuk i oczywiście Xbox 360. Konsola Microsoftu nie tylko sprzedawała się najgorzej, bo zeszło zaledwie 2.5 sztuk to zaliczyła 7% spadek w stosunku do wcześniejszego badania VGChartz.

Oto pełne zestawienie wyników sprzedaży konsol w Japonii w okresie 7-14 marca według badań VGChartz:

PSP: 63,494
Wii: 52,493
DSL: 49,832
PS3: 18,236
PS2: 10,065
360: 2,568

[Głosów:0    Średnia:0/5]

14 KOMENTARZE

  • Mam pytanie: dlaczego w kazdym newsie dajecie galerie zdjec z X-boxa 360? Jakas reklama czy nie macie zdjec z ps3?

   Ponieważ na ogół w administracji wyskakują galerię X’a jako pierwsze

   kamilek a co za różnica ? tak bardzo Cię to boli 🙂 ? przecież na Xboxie i na Psie gry wyglądaja tak samo :Dedit:a galeria jest z Xboxa bo na V była chęć pokazania kontrastu że Sony lepiej przędzie a tytuł który był kiedyś na wyłączność na Sony teraz na Xboxie sie sprzedaje lepiej 🙂 chodzi mi oczywiście o Devil May Cry 4 pozdrawiam

   Nie było żadnego podtekstu przychodzi do mnie news (tekst) podpinam obrazek, grę i galerię – koniec. Patrz wyżej galeria X’a wyskakuje jako pierwsza. Tak samo w administracji kiedy podpina się ten sam tytuł, który jest na dwie lub więcej platformy – jeśli jest na PS3 i X’a to ZAWSZE pierwszy pojawi się ten z Playstation – chyba, że go po prostu z listy nie wybioręCo do minusów – ostatnio już to pisałem, ale powtórzę – niektórzy nie dorośli do pewnych rzeczy. Nie podoba mi się też, że minusy służą niektórym do polemiki. Od tego jest quotowanie. Chyba, że złośliwie chcecie komuś skasować wypowiedź.

 1. kamilek a co za różnica ? tak bardzo Cię to boli 🙂 ? przecież na Xboxie i na Psie gry wyglądaja tak samo :Dedit:a galeria jest z Xboxa bo na V była chęć pokazania kontrastu że Sony lepiej przędzie a tytuł który był kiedyś na wyłączność na Sony teraz na Xboxie sie sprzedaje lepiej 🙂 chodzi mi oczywiście o Devil May Cry 4 pozdrawiam

 2. Szczerze wątpię, aby przynajmniej połowa właścicieli DS choćby rzuciła okiem na PSP. Dwie zupełnie inne konsole. PSP można by porównać do X360/PS3, a DS to takie przenośne Wii. Jednym słowem PSP dla hardkorowców, DS dla „każuali”. Rosnąca popularność PSP jest zasługą ubiegłorocznego wprowadzenia Slima i premier wielu nowych gier (choć w minionym tygodniu na Japonii pojawiło się tylko „echochrome”. Mnie każda informacja o wzroście popularności PSP niezmiernie cieszy. Wszak hitów mamy na naszym kochanym handheldzie niezbyt dużo, a konsolka najmłodsza nie jest. . . Z pewnością rosnąca popularność PSP przyczyni się do zwrócenia na nią uwagi twórców gier.

 3. A ja protestuję, że gra jest podpięta na górze pod grę na PS3 ma być podpięta pod wersję Xową, która teraz jest na dole. To oburzające i upokarzające! Tako rzecze zielonykaczuch ! Nie zmienicie to pogryzę was w nocy!darek2105 dałeś bhallowi fajnego minusa. Czy można założyć wątek „Piaskownica” gdzie niewyżyci minusowicze będą sobie sypać piaseczkiem po oczkach?

 4. Ja tam niedawno wziąłem nogi za pas z tonącego okrętu pod nazwą PSP w postaci sprzedaży tego „cuda”. Nie zagrałem na PSP w ani jedną porządną grę poza grami z emu GBA i PSX które prezentowały o wiele wyższy poziom od gier na PSP. . . Jedynie czego mi żal to jakości odtwarzania plików muzycznych na PSP. Jestem w 100% pewien że gdybym wybrał DS’a nacieszyłbym się nim o wiele bardziej. W każdym razie PSP było moim pierwszym i ostatni handheldem, jakość i poziom gier na nie, odbiega znacząco od pozycji na stacjonarne konsolę. Dla kogoś przyzwyczajonego tak jak ja do wielkich produkcji pokroju MGS czy FF uruchomienie ich odpowiedników na PSP spowoduje wielki niesmak. Po prostu gry na PSP były nisko budżetowe i mało ambitne, ale nie winię z tego powodu Sony, tylko siebie że dałem wpakować w ten zakup. Wiedziałem dla kogo skierowany jest ten produkt i jakiego typu są tam gry, ale kupując pomyślałem, że na pewno nie będzie tak źle, oj jak bardzo się myliłem 😛 (+[_]+)

 5. Akurat zwiększona sprzedaż to podobno zasługa Monster Hunter Portable 2nd G – gra wychodzi za 2 tygodnie w Japonii, a mieszkańcy tego kraju maja fioła na jej punkcie. Dla przypomnienia, gra otrzymała tytuł najlpiej/najszybciej sprzedającej się gry w historii Japonii !!! W jeden weekend poszło ponad 700tysiecy sztuk MHP2.

 6. ale weźcie to nieszczęsne 2,5 konsoli poprawcie 😀 k wstawic i bedzie git 😉

  Co do minusów – ostatnio już to pisałem, ale powtórzę – niektórzy nie dorośli do pewnych rzeczy. Nie podoba mi się też, że minusy służą niektórym do polemiki. Od tego jest quotowanie. Chyba, że złośliwie chcecie komuś skasować wypowiedź.

  moze by tak wreszcie regulamin minusowania?Co do X0/PS3 – juz bez ideologii, można by zrobić porządek, i jak po prawej mamy PS3, to i niech galeria będzie do PS3. . .

 7. no własnie nei możesz, bo eine znaczy jeden, a fanbojów – tłum :)a Microsoft nadal sprzedaje 2,5 konsoli. . hehe 😀

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here