INFORMACJA PRASOWA

Dotychczasowy rekord wśród gier premierowych należał do gry Heroes of Might and Magic V, która sprzedała się w imponującej liczbie 58 tysięcy egzemplarzy. Wiedźmin znacząco podniósł poprzeczkę – do dziś (a więc w ciągu ok. 9 tygodni) zakupiono ponad 100 tysięcy kopii gry, a jej popularność wciąż jest bardzo wysoka. Produkt studia CD Projekt RED pobił również rekord otwarcia sprzedaży, który dotychczas należał do HoMM V (w ciągu pierwszych 4 dni produkt nabyło 12,5 tysiąca klientów, dla porównania Wiedźmin znalazł 35 tysięcy nabywców w 3 dni).

Wynikiem nie słabnącego zainteresowania grą jest niestety również fakt, iż w niektórych sklepach nakład Wiedźmina wyczerpał się już całkowicie. CD Projekt jednak zapewnia, że w większości punktów sprzedaży gra powinna być dostępna jeszcze przynajmniej przez kilka-kilkanaście dni.

Wiedźmin dostępny jest w sprzedaży od 26 października w sugerowanej cenie detalicznej 99,90 zł i pełnej, polskiej wersji językowej. Więcej o grze na stronie www.thewitcher.com

[Głosów:0    Średnia:0/5]

11 KOMENTARZE

  1. ponad 100tys czy ponad 90tys – bo tytuł swoje a news swoje (pomijam fakt, że 100tys to ponad 90tys ale to chyba za duże naginanie 😉

  2. Też się zdziwiłem czytając informację. Sprzedali ponad 100tys. Druga część prasówki jest przeklejona z tej, którą podesłali jakiś tydzień temu. EDIT: Już otrzymaliśmy poprawioną wersję press info – podmieniliśmy więc tekst. Wujo – Komu wierzyć pytasz? Nam. Zawsze 😉

  3. Gra będzie bez wątpienia dostępna, bo w wielu sklepach leży jej aż zanadto (sterta w jednym z warszawskich Empików chociażby) :/ „Odrobinę” to wszystko przesadzone. . .

  4. katmay – jakoś widzę nagłówek „informacja prasowa” i jak kiedyś stwierdzono po kłótni, nei zawsze się pod nimi podpisujecie – nie są to WASZE (valhalli ) teksty, ale dostarczone wam przez daną firme. Więc skoro to nie są wasze teksty, jak mam im wierzyć. . ? 🙂 carnage – czytam to pismo hoho i nei czepiam się oceny – jedynie podaje, że mają wiarygodne informacje (coby nie było – te sam wydawca) co do gry, która obecnie dzierży rekord wg. nich, a nie każdy sie chwali przecież sprzedarzą. . Wiesiek? – tak; Rekord? – hmm. . .

  5. MM z reguły ma dobre ceny gier (albo chociaż przyjemne promocje). W większości sklepów „Wiesiek”, a nie przepraszam „WIEDŹMIN” kosztował i kosztuje 99,90.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here