Plotki o wprowadzeniu większego dysku twardego na rynek krążyły w sieci od dawna. Najpierw do Internetu przedostały się zdjęcia z konferencji Microsoftu w Korei ukazujące menu konsoli z widniejącą w prawym górnym roku ikoną twardego dysku o pojemności 100GB. Gigant z Redmond skomentował sytuacje jako nieporozumienie a plany odnośnie wprowadzenia większego dysku twardego do Xboxa 360 zdementował.

Wczoraj Microsoft poinformował o przewidywanym na 22 listopada starcie serwisu Video Marketplace. Ogłoszenie to po raz kolejny wywołało szereg spekulacji odnośnie pojemniejszego HDD dla X360. Tym bardziej, że wraz z informacją w sieci pojawiło się kolejne zdjęcie, tym razem prezentujące 70GB dysk. Tę sytuacje Microsoft postanowił już odpowiednio skomentować:

„Xbox 360 jest skonstruowany z myślą o współpracy z różnymi akcesoriami i jest możliwość, że w przyszłości pojawi się pojemniejszy twardy dysk. Chciałbym jednak powtórzyć, że w chwili obecnej nie planujemy żadnych zapowiedzi odnośnie nowego dysku.”

Wprowadzenie dysku o pojemności przynajmniej 60 GB byłoby dobrym posunięciem ze strony Microsoftu. Konkurencyjna PlayStation 3 w wersji podstawowej posiadać będzie do dyspozycji gracza 20GB wolnej pamięci, co przy 14GB w Xboxie Premium jest wartością nieco większą. Miejmy nadzieję, że Microsoft szybko poszerzy swoją ofertę akcesoriów do Xboxa 360 właśnie o nowy, pojemniejszy HDD.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

9 KOMENTARZE

  1. I znowu. . . Jaka wersja podstawowa PS3? Jaki dysk bedzie miala? 30GB? Od kiedy? Moze jakies nowe informacje macie, nowsze niz te na oficjalnej stronie PS3?Tam jak byk stoi – 20GB w wersji podstawowej i 60GB w wersji deluxe. Dodatkowo, czy ktos zastanawial sie gdzie podzieje sie system? Gdzie beda ‚keszowane’ gry z wolnego bluray? Jesli do dyspozycji uzytkownika bedzie oddane 75% pojemnosci (z 20gb) to bedzie dobrze. A sadze, ze bedzie to i mniej. Tak wiec prosze nie pisac glupot, a jak juz musicie to chiociaz bardziej sie postarajcie.

  2. grah, nie stresuj się tak, pomyłki zdarzają się każdemu. Co do tego ile GB z tych 20/60 bedzie do dyspozycji gracza – Sony nie wypowiedziało się w tej sprawie oficjalnie, więc pisanie, że tańsza wersja bedzie miała 20 GB dysk błędem akurat nie jest.

  3. Czy żadna zewnętrzna firma poza MS nie może wydać tego większego dysku? Przecież nie różni się chyba zbytnio od tych pecetowych twardzieli.

  4. Dysk fizycznie dałoby się pewnie wymienić na dowolny. Problem może leżeć w specyficznym podziale sektorów itp – czyli kwestia odpowiedniego sformatowania. Za chwilę pewnie pojawi się jakaś aplikacja pozwalająca przygotować dysk dla Xbox360, która wrzuci tam odpowiednie pliki. Żeby była jasność – piszę co mi się wydaje, a nie co wiem 😉

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here