W sobotę w warszawskim centrum handlowym Galeria Mokotów odbyły się kolejne polskie finały WCG. Frekwencja zwiedzających dopisała, o wrażeniach z samej imprezy można przeczytać w blogach redaktorów, nadeszła pora na suche fakty.

W turnieju StarCraft’a już na samym początku odpadł wielce zasłużony polski gracz – Artur „Blackman” Michalak, który parokrotnie reprezentował Polskę na międzynarodowych finałach, raz zdobywając nawet brązowy medal.

Na pierwszym miejscu znalazł się zaś Krzysztof „Draco” nalepka. Rozgrywki innej strategii czasu rzeczywistego, Warcraft 3, wygrał Tomasz „TeRRoR” Pilipiuk. Kontynuuje on tym samym szczęśliwą passę – tydzień temu wygrał bowiem organizowany w Warszawie turniej StarCraft’a podczas Gram.pl eXtreme Cup. Faworyzowany przez wielu Przemek „Paladyn” Wadoń uplasował się na drugim miejscu. Z kolei najszybszy na torach Need For Speed: Most Wanted był Krzysiek „TFCchris” Sojka, nasz najlepszy e-rajdowy towar eksportowy.

Wyniki konfrontacji drużynowej gry Counter-Strike nikogo nie zdziwiły: pierwsze miejsce jak co roku zgarnął Pentagram G-Shock. Stało się to zresztą zasłużenie, gdyż chłopcy wciąż są definitywnie najlepszą drużyną naszego kraju, nie wspominając już o licznych sukcesach na zagranicznych imprezach e-sportowych. Drużyna Frag eXecutors.Simplus zajęła drugą lokatę .

Pentagram G-Shock miał jeszcze jeden triumf: w finałowym spotkaniu FIFA 2006 znaleźli się ich dwaj gracze, Cezary „KarteK” Gontarek i Piotr „Pio” Zajkowski. Lepszy okazał się ten pierwszy. Nic dziwnego, wszakże jest to kapitan polskiej reprezentacji FIFA.

Zwycięzcom gorąco gratulujemy, wygrane eliminacji pozwoliły im bowiem zakwalifikować się do międzynarodowych finałów World Cyber Games we Włoszech, w rajdowej stolicy kraju – mieście Monza.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here