Zamieszanie. Oto, co przychodzi do głowy, kiedy słyszy się, że niektórzy dziennikarze zostali zaproszeni na imprezę startową Nintendo Wii, która ma się odbyć dokładnie 17 listopada. Jak się okazuje Nintendo ma prawdopodobnie zamiar stanąć w szranki bezpośrednio z PlayStation 3.

Sprawa jednak nie jest oczywista. Jeden z zachodnich serwisów o grach przypuszcza, że zaproszenia na taką imprezę nie muszą koniecznie oznaczać startu Wii. Może to być jedynie impreza przedpremierowa, aby odwrócić wzrok świata od startu konsoli SONY. Samo Wii, miałoby wystartować niedługo potem. Serwis nie bez racji pyta, dlaczego Nintendo nie nagłośniło daty startu Wii, a jedynie zaprosiło na ten dzień garstkę dziennikarzy. Szczególnie, że 14 września ma się odbyć konferencja prasowa, na której Nintendo wyjawi wszystkie tajemnice odnośnie nowej konsolki.

Trudno w tej chwili stwierdzić, czy Wii faktycznie wystartuje 17 listopada, ale wszystko na to wskazuje. Spekulacje zachodniego serwisu, choć przekonywujące, niekoniecznie muszą się potwierdzić, szczególnie, że Nintendo ma jeszcze sporo czasu, aby ogłosić i nagłośnić datę premiery systemu. Start po PlayStation 3 byłby ryzykowny. Dużo potencjalnych nabywców mogłoby kupić PS3 i po prostu wyprztykać się z pieniędzy. A tak, widząc dwie nowe konsole obok siebie, może skuszą się na nowatorskie i tanie Wii. Jedno jest pewne. Za miesiąc o tej porze będziemy wiedzieć już na pewno, kiedy i za ile będzie można nabyć Nintendo Wii.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

14 KOMENTARZE

  1. Na polskim rynku Wii w takim pojedynku ze względu na cene pewnie by wygrało 🙂 Na świecie może być inaczej, ale trzymam kciuki za Nintendo 🙂

  2. Sajmon >> jak zobaczysz ile bedzie kosztowalo PS3 w Polsce, o ile w ogole pojawi sie u nas wiecej niz 5 sztuk tej konsoli, to pewnie sie zluzujesz (gry tez nie beda nalezaly do tanich)No chyba ze spisz na materacu wypelnionym banknotami Jesli tak to mam pytanko – pozyczysz cos na wieczne oddanie ?? 😀

  3. Zapowiada się osty pojedynek. Jeżeli naprawdę Nintendo zdecydowałoby się na premierą w dzień wyjścia PLAYSTATION 3 (a na to się zanosi) to. . . Wygra PS3 :). Sam nie przepadam za Playstation 3, jestem za to OGROMNYM entuzjastom Xbox’a360 oraz Wii. . . I wielu ludzi myśli podobnie – w sieci nawet jest stronka Wii360 – łącząca pasjonatów tych dwóch konsol. . . PLAYSTATION 3 to w Polsce i w całej Europie marka bardzo sławna, Wii jej raczej nie przebije. . . Co innego w Japonii, USA oraz Australii – Tam pojedynek może być naprawdę wyrównany. . . Chociaż. . . Może po premierze PS’a zmienię zdanie i zakocham się w nowym dziecku Sony ? :D. Może. . .

  4. Teraz Sony zażądało pisania swojej konsoli jako PLAYSTATION 3. Nie wiem dla jakiego celu,ale raczej nie zwrócą na siebie tym uwagę.

  5. danio – powiedziało, że tak ma się pisać PS3 już dobre kilka tygodni temu ;). Valhalla sama zadecyduje jak ma pisać. Przecież sony nie narzuci mu stylu pisania. . . Wielkie literki. . . Małe literki. . . Who cares =P. Chociaż – jak widzisz – ja w moich postach piszę z dużych. Poprawnie :). Ah, jeszcze tyle dni do 17 listopada. . . To będzie smutny wrzesnień.

  6. Ja za to bardzo zainteresowany jestem Wii. Moze nie bedzie mialo genialnej grafiki, ale licze na mistrzowskie gry od nintendo 🙂 Ile mozna grac w kolejne czesci GTA, CoD, MGS. . . ?

  7. Wole pieca ale jak mam kibicować jakieś konsoli to stawiam na Wii i ciągle m się marzy jakieś wymachiwanie mieczem w klimacie wypraw krzyżowych 😉

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here