Dla wszystkich, którzy mają ochotę na zakup Wii, otwarcie strony http://us.wii.com było wielkim wydarzeniem. Co prawda strona jest aktywna już od jakiegoś czasu, ale widać, że wraz ze zbliżającą się premierą pojawia się na niej coraz więcej ciekawych informacji.

Wchodząc na nią znajdziecie kilka filmów, zarówno z gier, jak i innych programów w jakie zostało zaopatrzone Wii, a nawet japońską reklamę nowatorskiego sprzętu. Zabawnie wypadają filmy ze składanki Wii Sports, którą zresztą znajdziecie w pudełku obok konsoli. Filmy przedstawiają reakcję ludzi, którzy pierwszy raz w życiu mają styczność z pilotem do Wii. Samych filmików nie ma na razie zbyt wiele, ale na pewno Nintendo będzie szybko aktualizować stronę. Niestety nie ma na razie planów na stworzenie polskiego ekwiwalentu tego serwisu.

Przyszłość Wii jawi się w jasnych barwach. Doradca inwestycyjny Michael Pachtem uważa, że Wii sprzeda się dwukrotnie więcej niż PlayStation 3 podczas tegorocznego okresu świątecznego. Nie jest to specjalnie dziwne, jeżeli wziąć pod uwagę problemy SONY z dostarczeniem odpowiedniej ilości sprzętu do sklepów.

Dzisiaj rano ucięliśmy sobie pogawędkę z panem Bogdanem Karafiolem – prezesem Lukas Toys, oficjalnego dystrybutora Nintendo na Polskę. Nadal brak wielu kawałków układanki, jeśli idzie o start Wii w naszym kraju, ale co nieco wiadomo. Pierwszy transport konsol dotrze do nas 8 grudnia. Niestety będzie dość skąpy. Chociaż brak jednoznacznego stanowiska od Nintendo pan Karafiol uważa, że otrzymamy od jednego do dwóch tysięcy konsol. Na razie centrala Nintendo milczy w kwestii kolejnego transportu, także mogą pojawić się problemy z dostępnością Wii na Gwiazdkę i być może warto zastanowić się nad pre-orderem.

W listopadzie Lukas Toys planuje urządzić kilka pokazów dla branży i prasy. Dwa odbędą się w Warszawie, a pozostałe dwa w innych, jeszcze nie wybranych miastach Polski. Cena Wii w Polsce będzie wynosić około 1.000 złotych, a w zestawie dostaniemy grę Wii Sports i wszystko to, co nasi zachodni koledzy.

Podczas startu Wii będzie dostępnych 20 tytułów. Lukas Toys już przystąpiło do tłumaczenia instrukcji. Dokładne ceny gier nie są na razie znane. W Empikach i większych sklepach elektronicznych pojawią się standy z Wii, chociaż na pewno nie będzie ich zbyt wiele.

Może się wydawać, że Nintendo traktuje nasze poletko dość chłodno. Bogdan Karafiol uważa jednak, że centrala firmy coraz wyraźniej dostrzega potencjał naszego rynku i coraz łaskawiej zerka w stronę Polski. Czekamy na efekty zmiany naszej pozycji w oczach Nintendo.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

1 KOMENTARZ

  1. 2 Tysiące konsol? Śmiech na sali -_-. . . Im bliżej premiery wii – tym bardziej do niej się zniechęcam. . . A kiedyś byłem na nią BARDZO napalony :].

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here