Gigant z Kioto zauważył w końcu problem na rodzimym, japońskim rynku – kolejny tydzień z rzędu 7-dniowa sprzedaż stacjonarnej konsoli Nintendo Wii nie przekroczyła 20 tysięcy egzemplarzy. Dziś, choć nieznacznie numerem jeden wśród konsol stacjonarnych jest Sony Playstation 3. Nie umknęło to czujnemu oku prezesa Nintendo, pana Satoru Iwata, który w wywiadzie dla telewizji ABS-CBN News przyznał, że zacytujmy:… Wii jest w najbardziej niezdrowej kondycji odkąd konsola pojawiła się na japońskim rynku i dodaje szczerze: (nasza) obecna kondycja na japońskim rynku nie jest taka jak byśmy chcieli. Satoru Iwata, który prezesuje firmie od 2002 roku wie dlaczego tak się stało – ma to związek ze specyfiką rynku w KKW. Iwata powiedział: w Japonii ludzie szybciej nudzą się nową rozrywką (technologią) niż na innych rynkach.

Co ciekawe mimo spadku sprzedaży (oraz obniżeniu kosztów produkcji o 45%) Iwata zaprzecza jakoby szykowały się jakieś obniżki cen konsol od Nintendo. Stwierdził, że w czasach kryzysu nie byłoby to dobre posunięcie dla Nintendo.

Japoński gigant branży elektronicznej rozrywki liczy teraz, że w czerwcu, wraz z premierą zestawu Wii Sports Resort z Wii Motion Plus w Japonii znowu zaczną sprzedawać się większe ilości Wii.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

25 KOMENTARZE

 1. Wii Sport Resort. . . Tego trzeba Ninny żeby Wii odzyskało dobrą formę. Kolejne kilkanaście milionów gry i kilka milionów konsol sprawi, że portfele panów z N znowu zaczną nienadąrzać z wydawaniem zawartości. . .

 2. nienadąrzył?! jeszcze lepiej. umknęło mojej uwadze. no ale prezes chyba się nie myli, ten tytuł przyciągnie kolejnych sportowców domatorów i to pewnie też podciągnie jakoś sprzedaż samej konsoli. ja jestem ciekaw jak „sama” gra będzie się sprzedawać. . .

 3. w tym przypadku nie ma czegoś takiego jak „sama” bo Motion Plus w zestawie. A ten syf robiony tanim kosztem z grafią na poziomie Snesa bo tym jest Wii Sports, Wii Play i ten cały resort same pewnie w ogóle by się nie sprzedawały. Cieszy mnie kondycja Wii oby tak dalej oby w dół.

  • w tym przypadku nie ma czegoś takiego jak „sama” bo Motion Plus w zestawie.

   no i nie bez powodu „sama”, a nie sama. . . wysil wyobraźnie.

 4. No nie wiem. Wii Sports to fantastyczna imprezowa gierka. Ze świecą szukać czegoś lepszego w tym temacie. Motion + zapowiada się fantastycznie, ale sporty w Resorcie nie działają mi aż tak na wyobraźnię. Jednak liczę na N, bo rzadko kiedy chłopaki się mylą jeśli idzie o przystępną, rodzinną rozrywkę.

 5. noo jeżeli sam szefo mowi że jest źle to naprawde musi być źlenp. kiedy z PS3 było na prawdę źle to dyrekcją mówiła że jest wspaniale 😀 :p

 6. Podoba mi się bo lubię się chichrać, że 30% z głosujących twierdzi że Prezes się myli 😀 ale durny ten Prezes. Świnia i zdrajca Łi !!!ale jeszcze bardziej rozśmieszył mnie minus tego tam fanboja Wii, który słusznie został nazwany ostatnio bydłem. Poza tym chyba bana miał? Czy nie miał?

  • Podoba mi się bo lubię się chichrać, że 30% z głosujących twierdzi że Prezes się myli 😀 ale durny ten Prezes. Świnia i zdrajca Łi !!!ale jeszcze bardziej rozśmieszył mnie minus tego tam fanboja Wii, który słusznie został nazwany ostatnio bydłem. Poza tym chyba bana miał? Czy nie miał?

   chcesz pozyskać fame takimi komentarzami. . . ?poza tym chyba nie końca skumałeś czego dotyczy sonda, ale to tak przy okazji.

 7. to wyjaśnij nam czego sonda dotyczyła? Bo dla mnie jest pułapką na fanboja i wduszenie „TAK” również uważam za powód do śmiechu bo pokazuje jacy ludzie mogą być śmieszni. Swoją drogą gratuluję! Dwóch fanbojów Wii, jeden cham, drugi nie, ale za to z determinacją obrzydziło mi newsy o Nintendo bardziej niż kiedyś wiadomości o Ps3 czy Xbox360 obrzydzili fanboje tamtych konsol a tam naprawdę bywało gorąco. Od czasu bloga malacara coś widzę staliście się bardzo aktywni. Postuluję o mniejszą intensywność pisania newsów o zabaweczkach od tego wielkiego N to będzie zdrowiej a i żaden rarog nie przyjdzie

 8. to wyjaśnij mi, jak mogłem ci cokolwiek obrzydzić – tu, w tym wątku – skoro nawet nie zauważyłeś, że już się wypowiedziałem na temat sondy? nie rób z siebie pępka świata, bo nikt tutaj nie wypowiada się z zamiarem obrzydzenia TOBIE czegoś, a już tym bardziej z determinacją. przyduś trochę swoje ego. . .

 9. Wii jest najbardziej niezdrowej

  Brakuje „w”

  Iwata, który prezesuje firmie od 2002 roku wie dlaczego tak się stało

  Po „tak się stało” powinien być przecinek. Odnośnie samej sprzedaży- może niektórych właścicieli konsoli Wii nie zaciekawi ta wypowiedź, ale cieszy mnie ta sytuacja. Niezdrowa sytuacja, która została spowodowana chęcią czystego zysku developerów oraz wydawców, obniżyła poziom wydawanych gier. Dla twórców dużo mniej opłacalnym stało się wydawanie drogich gier na PS3 oraz Xbox’a 360, a następnie sprzedawanie ich w niskim nakładzie. Wii ma w sobie spory potencjał, jednak zbyt duża część właścicieli nastawionych na czystą zabawę (prezentuje to np. Wii Sports), powoduje falę crapów, które co gorsza, potrafią na siebie zarobić.

 10. ale o czym ty mówisz ringem?

  Niezdrowa sytuacja, która została spowodowana chęcią czystego zysku developerów oraz wydawców, obniżyła poziom wydawanych gier.

  Sugerujesz, że winę za sytuację ponoszą third party deweloperzy, którzy dla Wii mogą prawie nie istnieć?

  Dla twórców dużo mniej opłacalnym stało się wydawanie drogich gier na PS3 oraz Xbox’a 360, a następnie sprzedawanie ich w niskim nakładzie

  To ma jakieś przełożenie na Wii? Nie ma żadnego to, że koszty gier rosną od dawna, a ta masa deweloperów jakoś nie przerzuciła się na Wii.

  Wii ma w sobie spory potencjał, jednak zbyt duża część właścicieli nastawionych na czystą zabawę (prezentuje to np. Wii Sports),

  To ma potencjał? Czy go nie ma? Skoro jednak zbyt duża część woli Wii Sports? Czyli nie ma?

  powoduje falę crapów, które co gorsza, potrafią na siebie zarobić.

  Sorry ale jaką falę crapów wywołał Wii Sports? Ile jest gier-klonów Wii Sports? I gdzie one na siebie zarobiły? W jakim świecie alternatywnym?przem nie pisz mi z łaski swojej o pępku świata i o ego bo naprawdę od kilku dni kojarzę cię tylko z dwóch rzeczy. Występowania w tandemie z psychopatą od Wii na literkę d, oraz z drugiej rzeczy, czyli tego, że naprawdę masz różowe okulary i tylko ciężko wzdycham kiedy komentujesz coś w jakimkolwiek temacie dotyczącym Nintendo. Przykład? Twój komentarz pod Japan charts. Naprawdę sugeruję mniej newsów o Nintendo.

 11. Uważaj ringem. Mnie banują kilka razy na godzinę to teraz specjaliści od Wi, rynku gier (który N niszczy z taką zajadłością) i Prawdziwi Gracze będą szukali nowej ofiary która ma wii lub nieopatrznie napisze coś pozytywnego o tej. . tfu. . za przeproszeniem konsoli. . . albo nie napisze wystarczająco źle o tej przebrzydłej zabawce 😉

 12. stary, ale prawda jest taka, że to Tobie coś nie odpowiada, a to z czym Ty mnie kojarzysz, ja mam głęboko gdzieś. i nie wypieraj się, że nie pępkowałeś, bo to robiłeś. a teraz jeszcze podpinasz mnie pod „psychopatę od Wii na literkę d”. . . tak jest wygodniej?trudno tu mówić o powrocie na szczyt, bo on ewidentnie należy do przenośnych konsolek, ale ps3 powoli spuszcza z tonu i nie zdziwiłbym się, gdyby wii już niebawem wróciło na pozycję lidera wśród konsoli stacjonarnych oczywiście. ten komentarz spowodował u Ciebie problemy z oddychaniem? a co w nim takiego różowego? nie wiem czy zauważyłeś, a powinieneś, że zawitał w mojej wypowiedzi tryb przypuszczający. a dlaczego tak sądzę? – po co ja się w ogóle tłumaczę? – bo wyniki ps3 mocno poszły w dół w porównaniu do zeszłego tygodnia. wydawało mi się, że po to są one (wyniki) publikowane, by można sobie było na ich podstawie snuć obraz niedalekiej przyszłości. jeśli moje zdanie jest inne niż Twoje, to Ty wyraź swoje i będzie po sprawie. jak możesz mieć do mnie pretensje o to, że moje zdanie nie pokrywa się z Twoim? coś tu chyba jest nie tak. . . i tak na marginesie. . . przejaw takiego zachowania też ma coś wspólnego z pępuszkiem.

 13. Może po prostu nie starajmy nikogo przekonywać. Piszmy o swoich odczuciach starając się nikogo nie urazić i tyle. Może się uda – nie zaszkodzi spróbować.

  • Naprawdę sugeruję mniej newsów o Nintendo.

   Ależ sobie sugeruj tak jak kiedyś przy newsach o PS3, ale są czytane i tylko to się liczy. Jak masz dyskomfort psychiczny to trudno. Czy ja cię ciągnę za koszulę do kliknięcia w news z jasnym tytułem „Wii. . . „? Wy naprawdę i piszę to nie tylko do ciebie mzupa lubicie się naparzać maczugami po łbach przy każdej okazji a udajecie niewiniątka

   Może po prostu nie starajmy nikogo przekonywać. Piszmy o swoich odczuciach starając się nikogo nie urazić i tyle. Może się uda – nie zaszkodzi spróbować.

   Nie nie proszę, bo naprawdę ręce opadają. . .demostenes twoja chęć rejestracji naprawdę robi na mnie wrażenie. Determinacja godna podziwu już sobie daruj te konta i ksywę skywalker (X2). Tak jak miałeś jasno powiedziane kilka dni temu – ubliżaj dalej to się pożegnamy za każdym razem. Ja naprawdę widzę te twoje rejestracje 😀 nie zablokowałem ci ksywy i nie mam zamiaru tego robić więc jeśli potrafisz nie ubliżać to sobie pisz. Ale naprawdę nie widzę innego powodu – poza chęcią ubliżania nam i robienia burd na forum – tych upartych powrotów. a tak offtopic oczywiście nikt nie komentuje tego co powiedział prezes „N” tylko sobie szpilki w dupska wbijacie. Zdaje się że prezes 😀 ma zdrowsze podejście do swojej konsoli niż ci co ją tu mają 😀 oraz zdrowsze od tych, którzy jej nie mają.

 14. @majorzupa

  Sugerujesz, że winę za sytuację ponoszą third party deweloperzy, którzy dla Wii mogą prawie nie istnieć?

  Tak właśnie sugeruję, ponieważ samo Nintendo rynku nie zbawi. Twoim zdaniem 3rd party developerzy się nie liczą, ale produkcje studiów z zewnątrz napędzają często popyt, bo samymi Marianami i Metroidami Nintendo nie opchnęło swojej konsoli. Ponieważ nabywcami tej konsoli są głównie „casual gamers”, to developerzy chcąc zarobić łatwą kasę i wydają nisko zaawansowane tytuły. Jednak każdy „casual” się kiedyś znudzi, ludzie już nie rzucają się tak na Wii, ponieważ większość tytułów jest albo nudna, albo głupia.

  To ma jakieś przełożenie na Wii? Nie ma żadnego to, że koszty gier rosną od dawna, a ta masa deweloperów jakoś nie przerzuciła się na Wii.

  Ma wpływ na line-up developerów. Zastanów się- wolałbyś zrobić grę tanio, pod znaną marką i mieć pewność wysokiej sprzedaży, czy może nowy tytuł, pokazujący moc konsol x i ps i ryzykując poniesione koszty? Biznes gier to nie przelewki- to jest biznes, gdzie każdy chce zarobić. Ostatnio świadczą o tym działania EA, Activision oraz Ubisoftu skierowane właśnie pod kątem tej konsoli.

  To ma potencjał? Czy go nie ma? Skoro jednak zbyt duża część woli Wii Sports? Czyli nie ma?

  Potencjał drzemie oczywiście w nietypowym sposobie kontroli, jednak sukces jaki odniosła gra Wii Sports ( stosunkowo tania w produkcji, jednak sprzedana w milionach egzemplarzy) pokazała wydawcom, że nie warto robić gry ambitne, wykorzystujące ostatni zakamarek Wii, skoro nawet prosty tytuł zapewni wysoki dochód.

  Sorry ale jaką falę crapów wywołał Wii Sports? Ile jest gier-klonów Wii Sports? I gdzie one na siebie zarobiły? W jakim świecie alternatywnym?

  Weźmy tutaj na celownik serię Rayman Raving Rabbids, która doczekała się już trzech części. Dlaczego?- można zadać pytanie. Ponieważ Ubisoftowi to się opłacało i kontynuuje serię. Łatwy pomysł, kilkadziesiąt mini- gierek i mamy zielone w kieszeni. Jak dla mnie jest to oczywista inspiracja niepodważalnym sukcesem gry od Nintendo Wii Sports. Chcesz więcej? Mówi ci coś Cooking Mama? Takich tytułów jest naprawdę sporo. Nie zaprczeczysz też, że sukces tych produkcji, po kilka milionów sprzedanych egzemplarzy, przy takim Crysis’ie robi wrażenie. Pytasz o świat: jest to ten brutalny, który często daje kopas w dupas nawet tym ambitnym 🙂

 15. OfftopicCholera jasna 🙂 Czujni tam jesteście 🙂

  jeśli potrafisz nie ubliżać to sobie pisz

  dajcie mi przykład w którym poście komuś ubliżyłem . . no nie. . nie dacie. . posty pokasowane ;)Za to mi tak nawtykano że można osobny dział stworzyć – major i zielony na redaktorów! :)Za to liczby kont które dziś padły już chyba nie zliczę. . no to co w końcu z tą wolnością pisania ? 🙂

 16. tyle wolności ile kultury tylko po co z tego konta piszesz przecież już założyłeś „demostenes”AAA nie napisał i poszedł rejestrować 00:07:15rinqem jak już szukać prawdziwych „klonów” Wii Sports to chyba tylko Deca Sports królikom darujmy

 17. Jeszcze Sport’s Party i Summer Sports: Paradise Island. Do tego można by dorzucić Mario&Sonic at The Olympic Games i nadchodząca wersja zimowa tej gry. Choć w tych wypadkach podobieństwa są już mniejsze.

 18. Twoim zdaniem 3rd party developerzy się nie liczą, ale produkcje studiów z zewnątrz napędzają często popyt, bo samymi Marianami i Metroidami Nintendo nie opchnęło swojej konsoli.

  Nie? A coś jeszcze (poza Mii, które i tak lądują w tym samym koszu co Mariany) było?

  • Nie? A coś jeszcze (poza Mii, które i tak lądują w tym samym koszu co Mariany) było?

   w tym samym koszu? Mario Galaxy/Mario Kart i Wii Sports/Wii Music to niemal identyczne gry. . .

 19. Tak, mistrzu. Przy podziale gier na 1st/3rd party, kosmiczny hydraulik i ludziki Mii są po tej samej stronie „barykady”. Także zanim wyskoczysz z takim błyskotliwym komentarzem jak Filip z Konopi, to może najpierw zapoznaj się z treścią dyskusji, bo potem chrzanisz takie trzy po trzy, a kolejny Bóg Dyskusji z nickiem na „D” tylko Ci przyklaskuje.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here