Lukas Toys oficjalny dystrybutor konsol Nintendo w Polsce dostarczy do sklepów w całym kraju około 2000 egzemplarzy sprzętu. Firma jest bardzo zadowolona z pozytywnego odzewu, jaki konsola otrzymała po prezentacji na imprezie Poznań Game Arena. Sam sprzęt będzie sprzedawany w cenie 1099 złotych, a w zestawie znajdziecie zarówno konsolę i pełne okablowanie, jak i pełną wersję gry Wii Sports oraz dwuczęściowy kontroler (gałka analogowa, plus pilot).

Premiera konsoli rusza w zasadzie bez jakiegokolwiek wsparcia medialnego, ale samych jednostek jest tak niewiele, że prawdopodobnie zejdą na pniu. Większość supermarketów i EMPIK-ów nie będzie miała u siebie żadnych standów, na których można by było sprawdzić Wii w akcji. Powód jest prozaiczny – brak miejsca. Machanie kontrolerem wymaga przestrzeni i może być niebezpieczne dla innych klientów, więc większość sklepów nie chce wstawiać u siebie konsol demonstracyjnych.

Na pewno największą grą, która ukaże się na starcie Wii jest The Legend of Zelda: Twilight Princess. Na ten tytuł fani czekali od wielu lat. Nowa Zelda ma się ukazać również na poprzednią konsolę Nintendo – Gamecube’a. Jednak wersja na tradycyjny sprzęt nie będzie posiadać nowatorskich sposobów kierowania. Koleje tej wersji są zresztą mocno niepewne. Z pewnych źródeł wiemy, że Gamecube nie dostanie jej aż do stycznia 2007, wbrew wcześniejszym zapewnieniom Nintendo o premierze 15 grudnia. Zdesperowani fani Linka, którzy nie mają zamiaru kupić Wii mogą zostać zmuszeni do poczekania na ten tytuł przez kolejny miesiąc.

Innymi wartymi uwagi produkcjami startowymi Wii są Call of Duty 3 od Activision, symulator lekarza Trauma Center i dwa dzieła Ubisoftu Rayman: Raving Rabbids oraz Red Steel (więcej o nich przeczytasz w naszej encyklopedii). Ceny gier oscylują w granicach 199-239 złotych.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

6 KOMENTARZE

  1. @krisk, zdziwilbys sie ile x360 zostalo sprzedane do czasu jego premiery w polsce. Przez ten caly rok w polsce zagoscilo cos okolo 1500-2000 konsol. Przez rok. . . Wiec 2000 Wii na start to nie jest tak zle.

  2. 1. Komu się nie opłaca temu się nie opłaca. . . 2. Ja raczej kupie dopiero po sesji. Nabycie wcześniej prawdopodobnie byłoby samobójstwem z mojej strony 😉

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here