Na dwa tygodnie przed polską premierą Nintedo Wii, pierwsza oficjalna prezentacji konsoli będzie miała miejsce w Poznaniu, w trakcie imprezy Poznań Games Arena, zaplanowanej na 25 i 26 listopada. To również pierwsza oficjalna okazja, by zobaczyć Wii w działaniu, choć już planowane są specjalne pokazy prasowe.

Przedpremierowe pokazy dla mediów mają nagłośnić pojawienie się konsoli na rynku i poprawić wyniki sprzedaży w okresie świątecznym. Wii stanie w szranki z Xboxem 360, dostępnym oficjalnie na polskim rynku od kilku tygodni. Zabraknie natomiast PlayStation 3, która w Europie pojawi się dopiero w marcu przyszłego roku.

To naprawdę coś nowego na rynku. Konsola Wii jest kierowana do nowych grup docelowych w porównaniu do innych produktów z tej kategorii. Każdy powinien spróbować zagrać w Wii, ponieważ obsługa urządzenia jest dziecinnie prosta – powiedział Bogdan Karafioł z polskiego przedstawicielstwa Nintendo, firmy Lucas Toys.

Choć Luca nie może mieć nadziei na zwycięstwo w wojnie reklamowej z Microsoftem, gdyż dysponuje o wiele mniejszym budżetem, firma zyskuje dzięki innowacyjności promowanego produktu. Ogólnoświatowa moda na Wii powoduje, że jest to niezmiernie modny temat dla mediów. Niższa cena konsoli i informacje o niej w mediach mogą spowodować, że Wii stanie się niespodziewanym hitem również i polskiego rynku.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here