Podczas konferencji na X06 Microsoft ogłosił, że Ensemble Studios, developer znany między innymi z serii Age of Empires, pracuje nad nową strategią czasu rzeczywistego osadzoną w świecie Halo.

Gra zatytułowana Halo Wars ukaże się wyłącznie na Xboxie 360, prawdopodobnie już po premierze Halo 3.

Akcja nowej strategii będzie mieć miejsce przed wydarzeniami znanymi z pierwszej części Halo – będzie to więc prequel wprowadzający gracza w historię początku wojny prowadzonej później przez Master Chief'a.

Zapowiedzi gry towarzyszyło przedstawienie krótkiego trailera. Ponieważ jest on jednak w pełni prerenderowany nie przedstawia wyglądu samej gry. Ukazuje za to dwie armie – ludzi i obcych (zwanych convenant), szykujące się do walki. Obok Marinesów pojawiają się w filmiku znane z wcześniejszych części Halo jeepy i czołgi ludzi oraz myśliwce wroga.

Po krótkim pokazie sił obcych do akcji wkracza oddział Spartanów – zmodyfikowanych ludzi, stworzonych specjalnie do walki. To właśnie jednym z nich jest bohater Halo, Master Chief. Trailer kończy zgłoszenie gotowości oddziału przez ich dowódcę słowami „Jeżeli chcą wojny, dostaną jej”. Slogan równie aktualny gdy skieruje się go do fanów serii!

Firma Ensemble Studios, twierdzi, że postanowiła dołożyć wszelkich starań by gra stała się dla strategii tym, czym Halo dla FPS'ów. Nowa strategia powstaje od podstaw dla 360-tki i tworzona jest z uwzględnieniem upodobań braci konsolowej

Co ciekawe, oryginalnie Halo miało być właśnie strategią a nie strzelaniną z widokiem z oczu. Czyżby powrót do korzeni?

UPDATE:Wypłynął właśnie trailer z Halo Wars, zaprezentowany na X06. Zapraszamy do oglądania.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

7 KOMENTARZE

  1. Heh – Z Quaki’em było podobnie. Najpierw była ładna strzelanka, głównie singleplayer – należy nadmienić (nie licząc Quake III), a tu co? Wyskakują z Enemy Territory: Quake WARS, który TAKŻE dzieje się przed wydarzeniami zaprezentowanymi w poprzednich częściach. . . Eh ;p. Z Quakiem może się udać – bo gra zapowiada się GENIALNIE. Ale Halo Wars? To nie może się udać !

  2. sweeper, jak to czemu? Żebyś w końcu kupił tego x360 😉 Nie po to wujek Bill pakuje grube miliony w swoje pudełko, żebyś ty sobie grał w gry na PC nie oddając mu żadnej kasy :P:P I wiesz co? Powoli zaczyna mnie przekonywać do tego pudełka 😛

  3. Hotkey – mnie przekoanł podczas GC. Konsola marzenie. . . Nie wiem dlaczego wszyscy tak rzucają się na Microsoft. Może gra trochę *nieuczciwie*, ale czym byłyby gry bez Windows’a oraz Xboxa?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here