Odpowiedzialny za ekranizację trylogii Władcy Pierścieni oraz nową wersję kultowego King Konga reżyser zamierza wziąć udział w produkcji gier. Wczoraj w Barcelonie Jackson zapowiedział utworzenie odrębnego studia developerskiego Wingnut Interactive, które we współpracy z Microsoftem zajmie się tworzeniem dwóch nowych produkcji na Xboxa360. Jest to niezwykle ciekawa wiadomość, bo jak określił Jackson, nie będą to zwykłe gry, lecz coś w rodzaju interaktywnego filmu.

Pierwsza z nich oparta będzie na uniwersum Halo. Gra tworzona jest we ścisłej współpracy z Bungie, czyli twórcami kultowej serii, więc raczej nie ma mowy o ewentualnym niepowodzeniu. Tym bardziej, że Jackson pracuje nad ekranizacją Halo. Jak podaje Microsoft, gra będzie zupełnie nowym rozdziałem serii.

Kolejna produkcja Jacksona przygotowywana jest we współpracy z Microsoft Game Studios. Gra określona została jako oryginalny, stworzony od podstaw projekt, który, jak uważa twórca King Konga, przyciągnie do konsol zupełnie nowych odbiorców.

Jackson nie szczędził komplementów Microsoftowi. Zdaniem reżysera to właśnie Xbox360 jest idealną platformą do realizowania jego wizji. Miejmy nadzieję, że owoce pracy Jacksona będą równie dobre jak jego filmy.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

2 KOMENTARZE

  1. ostatnio duzo Xbox’a – gdzie sie nie popatrzy to M$ cos kombinuje/ podpisuje umowy / rezerwuje exclusivy dla swojej platformy. Mnie to tylko cieszy :), moze sie jeszcze okazac ze wlace nie 3ba bedzie kupowac PS3 aby pograc w naprawde dobre gry

  2. <cherub> Jak bym miał kasy jak lodu 🙂 to kupił bym obie konsole i 42″ LCD :):):):) Bo Microsoft sie doskonale uzbraja w gry a PS3 szykuje równie piękne perełki warte pomacania nowego pada :].

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here