Brytyjski magazyn o grach dotarł do informatorów, według których już pod koniec tego tygodnia Ubisoft ogłosi plany wydania PC-towej wersji Assassin's Creed.

Od dłuższego czasu w branży krążyły plotki o tym, że francuski projekt może nie być tytułem ekskluzywnym dla konsoli next-gen PlayStation 3, jednak developer nie komentował tych doniesień.

Jeżeli port na PC okaże się prawdą, jest bardzo prawdopodobne, że pojawią się kolejne wersje gry na pozostałe konsole. W kuluarach od dawna krążyły plotki o tym, że Ubisoft nigdy nie planowało wydać tego tytułu wyłącznie na nową konsolę Sony. To japońska firma miałaby podobno naciskać wydawcę, aby nie ogłaszano przez pewien czas pozostałych wersji . Widocznie okres ochronny się skończył.

Taki obrót sprawy może bardzo zaszkodzić wizerunkowi PlayStation 3. Gra Ubisoftu przez wielu graczy postrzegana była jako system-seller nowej PlayStation, czyli tytuł, który nakłonić ma nowych klientów do zainwestowania właśnie w daną platformę.

Assassin's Creed był w opinii naszego wysłannika w Lipsku, Bartosza Kwietniewskiego, najlepszym tytułem prezentowanym na tamtejszej imprezie. W jego relacji z wystawy znajdziecie pierwsze wrażenia z tego przełomowego tytułu. Jeżeli sprawa portu Assassina na komputery osobiste się potwierdzi, będzie to olbrzymi cios dla PlayStation 3.

Redakcji Valhalli aż wierzyć się nie chce, że SONY mogłoby wypuścić taką grę z rąk…

Więcej na temat Assassin's Creed przeczytasz w naszej relacji z wystawy Games Convention. Kliknij tutaj!

[Głosów:0    Średnia:0/5]

16 KOMENTARZE

  1. I co z tego że wyjdzie. Żeby pociągnąć taką grafike trzeba będzie minimum geforce 7900gt, a i to pewnie nie pozwoli na grę przy max detalach. Takie są moje prognozy:(

  2. Jedna z lepszych wiadmości dzisiejszego dnia jeśli nie najlepsza 🙂 Mam tylko nadzieje ze te przypuszczenia się sprawdza.

  3. Eee. . a 7900GT to jakiś szczyt osiągnięć technicznych ?? Po wymaganiach Crisisa już nic mnie nie rusza 🙂 A tak poza tym to jakoś Thief’em mnie to podjeżdża 😛

  4. Z jednej strony super nowina, jeżeli się potwierdzi, ale z drugiej boimy się wszyscy wmgań sprzętowych, żeby nie okazały się jak z Crysis:/

  5. Tak po prawdzie, to nie wiem, czym się cieszycie? Na upgrade PC dla tej gry wydacie więcej, niż na konsole nowej generacji. Vide Oblivion, który praktycznie korzysta tylko z jednego rdzenia w X360, a sama karta graficzna do tej gry, w momencie premiery, kosztowała więcej, niż cała konsola.

  6. widac upi przekalulowała zyski ze sprzedazy AC i chyba boi sie, że PS3 nie sprzeda sie tak dobrze. . . teraz szuka nowych rynków zbytu

  7. No to naprawdę ciekawie się zapowiada. Widziałem trailery z tej gierki – „miodzio”. 🙂 Pozatym tworzą go ludzie odpowidzialni za serie Prince of Persia(WW itp. . . ) więc nie ma co się obawiać o jakość gry – to będzie HIT. W kwesti sprzętu. . . Ja akurat mam zamiar pograć conajmniej w 1280×1024 + max wiec takie „Tak po prawdzie, to nie wiem, czym się cieszycie? Na upgrade PC dla tej gry wydacie więcej, niż na konsole nowej generacji. Vide Oblivion, który praktycznie korzysta tylko z jednego rdzenia w X360, a sama karta graficzna do tej gry, w momencie premiery, kosztowała więcej, niż cała konsola. ” komentarze są moim zdaniem nie na miejscu. Dlaczego?Nie zawsze trzeba grac w maks ustawieniach. . . A i są napewno ludzie tu na Valhalli co mają wystarczający sprzęt do nadchodzących gier(nie chwaląc się – np. ja). Serdecznie pozdrawiam.

  8. @11 No niby tak, ale jeśli ktoś chce kupić sprzęt w Polsce i do konsoli doliczy jeszcze telewizor HDTV (no do PS3 musi być), to wyjdzie jak dobry komp. . . . co nie zmienia faktu, że chce PS3 :D:D

  9. I dobrze :] im więcej ludu kupi grę tym lepiej. Zastanawia mnie jedynie przyjęcie tego typu produkcji na PC. Niby wcześniejsze, podobne w założeniach do tego tytułu – czyli ”skradankopodobne”, gry się albo nie przyjęły [no może nie cieszyły się uznaniem:] albo w ogóle nie trafiały na rynek PC. Pożyjemy zobaczymy. Oby tylko Ubi kasę zbierał, a może w przyszłości doczekamy się kontynuacji Beyond Good & Evil lub podobnych gier.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here