Zalety mocowania telefonów przy pomocy uchwytów samochodowych i rowerowych

Telefon komórkowy stał się już nieodłącznym towarzyszem każdej naszej aktywności. Wielofunkcyjne smartfony przestały być już dawno tylko urządzeniami do komunikacji telefonicznej, pozwalają na korzystanie z nawigacji, aplikacji muzycznych i na obsługę za ich pośrednictwem innych urządzeń. Dlatego potrzebujemy ich także podczas jazdy samochodem czy rowerem.

Zalety samochodowych i rowerowych uchwytów na telefon

Podczas jazdy samochodem obsługa telefonu może sprawiać spore niebezpieczeństwo jeżeli przewozimy go w kieszeni lub w innym miejscu do którego musimy sięgnąć. Dużo łatwiej jest gdy umieścimy telefon w jednym, ustalonym miejscu, tak by można go było obsługiwać nie odrywając oczu od drogi i przy pomocy jednej tylko ręki. Poza tym jeżeli używamy telefonu jako urządzenia nawigacyjnego, możemy na bieżąco śledzić trasę. Nie bez znaczenia jest także to, że telefon w odpowiednim uchwycie jest zabezpieczony przed upadkiem i zgubieniem.

Podobne zalety mają uchwyty rowerowe, ułatwiają obsługę podczas jazdy, pozwalają na wygodne używanie telefonu jako nawigacji czy mapy, oraz zabezpieczają telefon przed upadkiem. Poza tym telefon pozostając pod ręką nie krępuje ruchów, tak jakby robił to spoczywając w kieszeni naszych spodni. Uchwyty rowerowe posiadają także chroniące przed warunkami atmosferycznymi i kurzem etui, które zabezpieczy nasz telefon także w trudnych warunkach.

Gdzie zamontować uchwyt na telefon w samochodzie?

Na rynku dostępnych jest kilka rozwiązań uchwytów telefonów. Pierwszym i najpopularniejszym jest montaż za pomocą mocnej przyssawki do przedniej szyby samochodu i w zależności od konkretnego modelu wyregulować położenie i kąt telefonu. Jedne modele, mają krótki pałąk i lepiej sprawdzą się w samochodach z dużą, dość pionową szybą, inne osadzone są na dłuższym ramieniu, dzięki czemu można je wysunąć w światło deski rozdzielczej, tak by nie zasłaniały widoku.

Innym rozwiązaniem jest magnetyczny uchwyt mocowany w kratce nawiewu samochodu. Jest to proste, niewielkie urządzenie, pozwala na umieszczenie telefonu zwykle z obu stron kierownicy.

Rzadziej spotykanym, ale niezwykle wygodnym rozwiązaniem może być uchwyt do montażu telefonu na kierownicy, w ten sposób telefon jest zawsze w zasięgu ręki i wzroku, nie ograniczając jednocześnie widoczności kierowców.

Dla pasażerów jadących z tyłu dobrym rozwiązaniem będzie uchwyt do montażu na zagłówku, pozwoli on na przykład na oglądanie podczas jazdy filmów na ekranie telefonu.

Wszystkie z prezentowanych rozwiązań mocowań samochodowych zostały opisane na podstawie oferty uchwytów samochodowych w sklepie IziGSM.

Gdzie zamontować uchwyt rowerowy?

W przypadku uchwytów rowerowych dostępne są dwa rozwiązania. Pierwszy to montaż za pomocą obejmy na kierownicy, wówczas telefon jest w bardzo dobrym miejscu ze względu na jego widoczność i obsługę w czasie jazdy. Telefon znajduje się na ramieniu, dlatego możemy ustawić go zgodnie z własnymi preferencjami.

Innym sposobem na zamontowanie uchwytu rowerowego jest montaż na ramie z przodu. Przeważnie uchwyty takie posiadają dwie obejmy, obejmują one górną poprzeczkę ramy i zapewniają stabilny montaż dla telefonu. Takie umiejscowienie telefonu jest najbardziej optymalne pod względem jego bezpieczeństwa, ponieważ nawet w przypadku upadku to miejsce rzadko uderza w inne przedmioty. Ponadto uchwyty takie bardzo często posiadają dodatkowe kieszenie i małe sakwy pozwalające na przewożenie drobnych przedmiotów.

Wszystkie z prezentowanych rozwiązań mocowań samochodowych opisano na podstawie oferty uchwytów rowerowych w sklepie IziGSM.

[Głosów:2    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here