Telewizory Samsung Smart TV: co potrafią inteligentne telewizory?

Współcześnie bardzo trudno byłoby sobie wyobrazić telewizor bez inteligentnych rozwiązań, w związku z tym praktycznie każdy duży producent RTV posiada w swojej ofercie właśnie tego typu odbiorniki. Wyjątkiem nie jest też firma Samsung: smart TV tego producenta posiada szereg zaawansowanych, multimedialnych funkcji i oferuje cały zestaw ciekawych możliwości.

Samsung Smart TV – czym się charakteryzuje?

Warto zacząć od tego, czym charakteryzuje się każdy telewizor Samsung Smart TV i czym się wyróżnia. Przede wszystkim jego cechą szczególną jest dedykowany mu system operacyjny Tizen, który został przystosowany specjalnie do tego typu urządzeń. Oznacza to, że odbiorniki smart TV powinny działać po prostu szybciej, system operacyjny został bowiem zoptymalizowany pod ich podzespoły.

Tizen uchodzi też za system bardzo intuicyjny i prosty w obsłudze. Posiada precyzyjne funkcje obsługi, dysponuje też bezpośrednim dostępem do takich platform VOD jak Player, Netflix, Ipla, czy HBO GOUżytkownicy przyznają, że każdy Smart TV wyposażony w system Tizen posiada estetyczny, czytelny i elegancki interfejs.

Co to urządzenie naprawdę potrafi?

Przede wszystkim Tizen posiada szereg funkcji typowych dla inteligentnych telewizorów. Oczywiście możesz za jego pośrednictwem łączyć się z Internetem oraz – o czym już wspominaliśmy – dzięki dostępowi do platform VOD zyskać bardzo szerokie możliwości w doborze filmów i seriali. Jest to o tyle wygodne, że każdy interesujący Cię film obejrzysz o absolutnie dowolnej, wybranej przez Ciebie porze.

Oczywiście możesz także przeglądać Internet, odbierać pocztę, a nawet grać w proste gry na telewizorze. Samsung Smart TV posiada w tym przypadku pełen zakres możliwości, które z pewnością docenisz w trakcie użytkowania odbiornika. Czy jednak telewizory te potrafią coś więcej?

Nie tylko standardowe rozwiązania!

Trzeba przyznać, że Smart TV Samsung mają jeszcze kilka ciekawych, nieco bardziej unikalnych rozwiązań. Przede wszystkim zostały one zintegrowane ze smartfonami: dzięki aplikacji SmartThings, Twój telefon może zamienić się w bardzo wygodny pilot telewizyjny, przystosowany do sterowania odbiornikiem z systemem Tizen.

Innowacyjnym rozwiązaniem jest zastosowanie zewnętrznego modułu One Connect Box, do którego możesz wpiąć wszystkie urządzenia przeznaczone do zintegrowania z telewizorem. Spore wrażenie robi również minimalistyczny pilot Smart Control, który dodatkowo posłuży Ci do obsługi wszystkich innych sprzętów podpiętych do telewizora, takich jak konsola, soundbar czy czytnik płyt.

Smart TV Samsung – czy się wyróżnia?

Czy oferowane przez producenta rozwiązania faktycznie robią wrażenie? To od Ciebie zależy, czy tego typu funkcje są dla Ciebie istotne. Faktem jest, że Samsung Smart TV, oprócz standardowych rozwiązań, posiada kilka innych, interesujących innowacji, takich jak np. zastosowanie jednego pilota Smart Control czy modułu One Remote. Wszystko to brzmi zachęcająco!

[Głosów:3    Średnia:3.7/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here