Dbamy o bezpieczeństwo dziecka - o smartwatchach dla dzieci

Każdemu z nas zależy na bezpieczeństwie naszego dziecka. Wiele się słyszy o zagrożeniach, jakie w obecnym społeczeństwie czyhają na najmłodszych. Dzieci są także wprawnymi użytkownikami dzisiejszych technologii. Jak połączyć oba te czynniki – technologię i bezpieczeństwo? Warto zainteresować się, czym są smartwatche dla dzieci.

Bezpiecznie

Smartwatche dla dzieci są zbudowane i skonfigurowane w taki sposób, żeby ułatwić sprawowanie opieki rodzicielskiej. Takie modele jak zegarki marki Calmean, Garett lub Garmin wyposażone są w gros aplikacji, służących do lokalizowania dziecka i alarmowania rodziców. Program zegarka zainstalowany jest także na smartfonie rodzica. Dzięki temu może on zobaczyć, gdzie obecnie przebywa dziecko oraz jest alarmowany, jeśli wyjdzie poza obszar o nieodpowiedniej godzinie.

Podobnie sprawa ma się z rozmowami przez zegarek dla dzieci. Rodzic może wyznaczyć, z jakimi osobami dziecko może rozmawiać przy pomocy smartwatcha. Dziecko może dzwonić i odbierać połączenia tylko z wybranych numerów. Może także wezwać pomoc (poprzez funkcę SOS). Uruchamia wtedy komunikaty dla rodziców, mówiące, że dzieje się coś złego.

Funkcjonalnie

Smartwatche dla dzieci to nie tylko dbanie o bezpieczeństwo. Tego typu zegarki są wyposażone także w wiele funkcjonalnych aplikacji (podobnie, jak zwykły smartwatch „dla dorosłych”). Do najważniejszych z nich należą: budzik, czat, aparat, odtwarzacz muzyki czy krokomierz. Dzięki nim zegarek staje się atrakcyjniejszy.

Ciekawą aplikacją, w którą wyposażone są niektóre modele smartwatchów dla dzieci, jest tak zwany model Touch. Jest to czujnik, umieszczony na spodzie zegarka, który reaguje na źródło światła. Może to świadczyć o prawdopodobnym zdjęciu zegarka z ręki. Gdy to nastąpi, program wysyła wiadomość do rodziców.

…i stylowo

Decydując się na zakup zegarka dla dzieci powinniśmy mieć na uwadze także jego wartość estetyczną i komfort. Smartwatch powinien podobać się dziecku (będzie to element jego garderoby) oraz być wygodny. Uwierający, źle dobrany pasek, może powodować urazy.

Równie istotną rzeczą jest pojemność baterii. Mnogość aplikacji lokalizacyjnych powoduje niemałe obciążenie systemu. Dlatego należy zwrócić szczególną uwagę na to, by bateria mogła wytrzymać dłuższy czas.

Markowe smartwatche znaleźć można w sklepie Watchbook.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here