Francuski Ubisoft poinformował graczy o zbliżającej się premierze Prince of Persia: The Forgotten Sands. Tytuł ten wyląduje na sklepowych półkach dwudziestego maja tego roku. Tego dni będą go mogli nabyć posiadacze Playstation 3, Xboxów 360 i Nintendo Wii. Wydawca nie powiedział niestety kiedy do tych trzech wersji gry dołączą jej odpowiedniki na pecety, Nintendo DS i Sony PSP.

Zamiast tego zdradzono kilka ciekawostek na temat tej produkcji na Nintendo Wii. Dowiedzieliśmy się między innymi, że w grze odwiedzimy krainę rządzoną przez naszego brata – Malika. Naszym towarzyszem tym razem będzie niejaka (niejaki?) Razia. Postać ta potrafi kontrolować żywioły. Właśnie z nimi będą związane poszczególne moce wykorzystywane przez graczy. Wiadomo, że „powietrze” pozwoli nam wskakiwać na zawieszone najwyżej platformy, „ziemia” pozwala wyczarować wielki słup, po którym można się wspinać, a „woda” umożliwia zamienianie cieczy w lód, po który możemy przejść.

W grze nie skorzystamy niestety z możliwości przewijania czasu, co wydaje nam się dość dziwne. Zdradzono również, że gracz może na ścianach tworzyć pierścienie z piasku, które umożliwiają wspinanie się, a sama gra wskaże zasięg skoków Księcia za pomocą lekkiej, niebieskiej poświaty. The Forgotten Sands na Wii nie ma być zwykłym portem, a wersją gry przygotowaną specjalnie na potrzeby stacjonarnej konsoli Wielkiego N. Przygody Prince'a na tej platformie działać mają z prędkością 60 klatek na sekundę.

I to już wszystko czego dowiedzieliśmy się tym razem. Przypominamy jednak o świeżutkich fotkach z gry, które pojawiły się dziś w sieci. Znajdziecie je pod treścią tej wiadomości.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

1 KOMENTARZ

  1. Mam nadzieje ,ze w grze będzie więcej grania niż poprzednio . W porównaniu z sot ,ww ,i tt gra była tak prosta , że 3 latek by sobie poradził. Ja rozumiem ,ze w tt trochę przesadzili (moment z rydwanem a potem 2 niespodzianki) , ale żeby aż tak ułatwiać sprawę. .

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here