Nie traktujcie tego newsa serio ponieważ nie wiemy jeszcze na ile prawdziwe są zawarte w nim informacje. Na jednej z norweskich grup dyskusyjnych poświęconych elektronicznej rozrywce miał się pojawić wpis przenoszący czytelników na łamy serwisu Gamespot. W artykule, którego nie udało nam się odszukać można było ponoć znaleźć strzępy informacji na temat Mass Effect 2.

Wynikało z nich, że w drugiej odsłonie gry kierować będziemy oddziałem składającym się z maksymalnie pięciu postaci. Co ciekawe cała drużyna ma być dostępna w nowym, pięcioosobowym trybie co-op – grę być może będzie można ukończyć z czwórką znajomych. Z innych zmian wartych opisania należy wspomnieć o możliwości przeniesienia swojej postaci z pierwszej do drugiej odsłony gry. Ponoć zwiększono również maksymalny poziom doświadczenia jaki możemy osiągnąć w trakcie zabawy (do 120) oraz poprawiono i rozbudowano możliwość modernizowania broni.

Ostatnia smakowita nowina dotyczyła sześciomiesięcznego okresu, w którym Microsoft posiadałby prawa do posługiwania się tym tytułem na wyłączność. Jak wiemy wydawcą Mass Effect 2 po wykupieniu studia BioWare stała się firma Electronic Arts. Można więc śmiało założyć, że w ten tytuł zagrają również posiadacze pecetów, a być może i osoby, które nabyły Playstation 3. Czekamy na jakieś oficjalne informacje. Kiedy tylko je znajdziemy natychmiast zobaczycie nowego newsa na Valhalli.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

11 KOMENTARZE

 1. Co-op dla pięciu osób to świetny pomysł. Właśnie teraz przechodzę pierwszą część i bardzo brakuje mnie tej „onlinowości” i na pewno jest to dla mnie powód by kupić drugą część.

  • Miejmy nadzieję, że nie spierdzielą systemu celowania tak jak w jedynce.

   a w jaki sposób jest spierdzielony? Przecież bardzo dobrze się strzela w tej grze. Słabo widzę opcję kooperacji dla 5 osób, 4 są bardziej realne ale to i tak musieli by zrezygnować z aktywnej pauzy.

 2. Wow. . . To teraz będę mógł pokierować większą ilością mięsa armatniego:P Eh, czy tylko ja mam wrażenie, że ME byłby przyjemniejszy podczas grania, gdyby nasza „drużyna” pojawiała się tylko w „cutscenach”, a znikała podczas walki?

  • niech mapy rozbudują to będzie fajnie bo pieć os na tych mikromapkach to będzie słabo 🙂

   Zapomnij – to jest Bioware. Oni zawsze będą robić gry z korytarzami. Otwartego terenu a’la Bethesda u nich nie uświadczysz. Po głębszym zastanowieniu doszełdem do wniosku, że kilka z tych info to pobozne życzenia fanów. Np. ten multi. Sorry ale watpię by takowy się znalazł w dwójce. Ale ten drugi pomysł o samodzielnym wyborze ilości osób z którymi wyruszasz na misję to sztrzał w dychę. I jeszcze chciałbym aby można było na plecach nosić tylko tą broń, której naprawdę jesteśmy wstanie użyć.

 3. Półroczna wyłączność dla tego tytułu? Spoko, dam radę przeczekać na wersję pecetową. Ale muszę wpierw zapoznać się z pierwszą odsłoną. . .

 4. Jeśli to prawda, że EA wykupiło Bioware no to mamy pewne, że kolejne części będą co roku ale będą kompletnym chłamem z piękną grafiką. . . :/

  • Jeśli to prawda, że EA wykupiło Bioware no to mamy pewne, że kolejne części będą co roku ale będą kompletnym chłamem z piękną grafiką. . . :/

   Ale z ciebie pesymista 😉 To będzie trylogia i nic więcej. Nie bój żaby.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here