LittleBigPlanet, po licznych przesunięciach daty premiery, problemach ze ścieżką dźwiękową i innych mniej lub bardziej zabawnych perypetiach, trafiło na rynek jesienią zeszłego roku i bez większych problemów zdołało podbić serca nawet najbardziej wybrednych graczy. Sukces nastawionej na kooperację platformówki od Media Molecule jest tym większy, że została ona wyróżniona nagrodami AIAS i BAFTA. Właśnie z tej okazji Sony wydało notkę, poświęconą swojej grze.

Z informacji prasowej, spłodzonej przez pracowników Sony Computer Entertainment America dowiadujemy się, iż w LittleBigPlanet grają już blisko 2 miliony osób. Stworzyły one około 650 tysięcy poziomów, co daje średnią ponad 35 tysięcy map wrzucanych do internetu każdego tygodnia. Dane te były aktualne 11 marca, ale wątpliwe, by od tamtego czasu wiele się zmieniło.

Twórcom z Media Molecule oczywiście gratulujemy, bo to w głównej mierze ich zasługa. Ciekawi nas tylko, czy przenośna wersja LittleBigPlanet, która trafić ma w bliżej nieokreślonej przyszłości na PSP, będzie równie udana?

[Głosów:0    Średnia:0/5]

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here