Uwielbiamy programy autorstwa firmy Futuremark. Tak zwane Benchmarki pozwalają ocenić jak nasz pecet poradzi sobie z grafiką najwyższy lotów. Zazwyczaj, o ile właśnie go nie ulepszyliśmy, wypada on bardzo słabo. Mimo to lubimy sobie popatrzeć na pokaz slajdów zwany 3DMark. Po zeszłorocznej premierze Vantage, jego autorzy zapowiedzieli dziś kolejną wersję popularnej aplikacji.

Jak sama nazwa wskazuje wspiera on DirectX 11. I choć nie znamy zbyt wielu osób posiadających karty graficzne obsługujące DX11, to do jesieni na pewno ich przybędzie. Kto by nie chciał zachwycać się cudami takimi jak compute shaders czy tessellation, cokolwiek by to nie znaczyło. A dlaczego do jesieni? Właśnie wtedy będziemy mogli sprawdzić nowe dzieło Futuremark w akcji. Jak zwykle będzie ono płatne. Jego cena nie jest niestety znana. Na całe szczęście, jak co roku, w nasze ręce powinna też wpaść darmowa wersja programu.

Póki co możemy się przyjrzeć jednemu z testów, które znajdą się w pełnej wersji 3DMark 11. Plik wideo powinniście już widzieć pod treścią tej wiadomości. Jedyne co możemy powiedzieć po jego obejrzeniu, to krótkie „wow!”.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

2 KOMENTARZE

  1. CYT. Jak sama nazwa wskazuje wspiera on DirectX 11. I choć nie znamy zbyt wielu osób posiadających karty graficzne obsługujące DX11, to do jesieni na pewno ich przybędzie. . . No bez przesady HD 5770 1024 mb działa bardzo ładnie na DirectX 11 a jest tania jak barszcz.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here