PlayStation 2 jest ogromnym sukcesem i może się poszczycić ponad 100 milionową bazą użytkowników. Jednak jej młodsza siostra z numerkiem „3” koło nazwiska nie poradzi już sobie tak dobrze. Raport opublikowany przez Research and Markets, pod tytułem „The Transforming Global Videogames Market: The Emergence of Next Generation” stwierdza jasno, że SONY nie osiągnie nawet pułapu 80 milionów sprzedanych konsol do roku 2010. Wszystkiemu winien opóźniony start konsoli w Palowskich regionach i strata roku w stosunku do Xboxa 360.

Raport nie mówi nic o estymowanych wynikach sprzedaży Nintendo Wii ani Xboxa 360, ale stwierdza jasno, że PlayStation 3 wygra wojnę z wynikiem około 75 milionów sprzedanych konsol. Wynika z tego, że maszyny konkurencji nie pobiją tej liczby. Na chwilę obecną na świecie sprzedało się ponad 9 milionów Xboxów 360 i około 4 miliony Nintendo Wii (według VGCharts, jednej ze stron śledzącej sprzedaż systemów).

[Głosów:0    Średnia:0/5]

8 KOMENTARZE

  1. Wiesz, jak na to patrze co sie dzieje, to nie widze powodu. PS2 miala swietne gry po czasie, duzo specyficznych i dedykowanych niej. Do tego kosztowala zauwazalnie mniej. Teraz sony traci exclusive na rzecz ms i pc, a do tego cena i koszty produkcji sa sporawo wyzsze. Wiec jesli juz wyrokowac kto wygra ta wojne konsol, to uwazam, ze oba graficznie nexgenowe konsole, beda szly leb w leb i nikt nie wygra, moze jedynie zyskac przewage w danym regionie, natomiast nexgen kontrolowany (Wii) zdobedzie zadziwiajaco duzo klientow wsrod nowych uzytkownikow, jak i takich, ktorzy kupia jak jako drugi system.

  2. W sumie na komentarze debili na poziomie przedszkola, tak jak ten powyzszy powinny byc chyba pomijane, ale tak tylko dla usiwadomienia niejakiego Tomasa 67 wspomne, ze w czasie swojej premiery cena PS2 siegala 3 000 zlotych 🙂

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here