Jedna z najbardziej znanych marek w świecie elektronicznej rozrywki od dłuższego czasu ma olbrzymie problemy finansowe. Doszło już nawet do tego, że Atari nie za bardzo ma od kogo pożyczać pieniędzy. Wydawca opublikował raport dotyczący swoich finansów. Obejmuje on pierwszy kwartał roku fiskalnego 2008. Wynika z niego, że nawet jeśli firma zdobędzie maksymalną ilość udostępnionych jej w tej chwili środków, to nie starczy ich na opłacenie jej działalności. W takiej sytuacji jeszcze przed świętami możemy być świadkami zamknięcia firmy. W tej chwili Atari szuka jeszcze instytucji, które mogą pożyczyć jakiekolwiek pieniądze. Wszystko wskazuje jednak na to, że legenda po raz kolejny zniknie z rynku.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

9 KOMENTARZE

  1. Zabawne, właśnie mam na sobie tiszert Atari :)Moim zdaniem to zbyt duża nazwa żeby nie przetrwała. Pod tym czy innym kierownictwem istnieć będzie. Ktoś mądry zainwestuje, przejmie firmę i poprowadzi ją jak należy.

  2. Aż mi się przypominało: „Możliwości ma Spectruma, lecz to atarowców duma. Atari ST, je je je” 😀 Obyś miał rację, szkoda takiego brandu, znanego i starego.

  3. Ja zaznaczylem nie. Nawet jezeli teraz zbankrutuje, to za jakis czas ktos wskrzesi Atari. Niedawno zostala tak wskrzeszona marka Commodore. Bez obaw, Atari nie zniknie ze swiadomsoci ludzi, a to chyba najwazniejsze ;]

  4. Swoją drogą – nawet jak zniknie, to co z tego? Po wykupieniu to tylko metka, nie mająca nic wspólnego z dawną firmą Atari. Co mi za różnica, czy grę zapakuje mi w pudełko międzynarodowe konsorcjum z przyklejoną metką Atari, czy może EA czy Virgin.

  5. Jest to bardziej niż pewne że firma padnie. Podobnie było z 3DO, jeszcze większa korporacja z leprzymi grami; i kto by się tego spodziewał ?

  6. A jak to będzie się miało do tytułów sprzedawanych przez Atari – vide Wiedźmin? Czy to nie jest bardzo pechowa sytuacja dla polskiego developera?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here