Od premiery Crysis 2 minęło zaledwie kilka dni, ale wydaje się, że gra już jest wielkim hitem sprzedaży. Electronic Arts i Crytek pewnie zacierają rączki z radości i pławią się w stertach zielonych banknotów. Według danych firmy badawczej Gfk Chart-Track debiutujący Crysis 2 króluje na cotygodniowej liście przebojów. Nawet nowe Lego Star Wars nie dało rady opancerzonemu Alcatrazowi. Trzecia pozycja należy do Homefront, który w poprzednim notowaniu był numerem jeden. Warto zwrócić uwagę na pozycję numer cztery, czyli Street Fighter IV 3D na konsolkę Nintendo 3DS. W połowie stawki Pokemony. Pierwszą dziesiątkę zamyka FIFA 11.

Warto zwrócić uwagę także na to, że Dragon Age 2 z drugiej lokaty spadł na miejsce trzynaste, a nasz rodzimy Bulletstorm to miejsce 26 (w poprzednim notowaniu był na miejscu 11).

Z ciekawostek warto także wspomnieć, że obecny lider listy przebojów, czyli Crysis 2 najlepiej sprzedał się na konsoli Xbox 360, która zgarnęła aż 57% ogólnej sprzedaży tego tytułu w Wielkiej Brytanii. Wersja na Playstation 3 to zacne 29%, a pecet… pecetowy Crysis 2 ma „kryzysowe” 14 procent sprzedaży. Oczywiście trzeba podkreślić, że Gfk Chart-Track zlicza tylko sprzedaż pudełkową, a więc należy wziąć poprawkę na elektroniczną dystrybucję nie objętą powyższą analizą.

Poniżej pełne wyniki sprzedaży gier w Wielkiej Brytanii za tydzień kończący się 26 marca.

01) Crysis 2

02) Lego Star Wars: The Clone Wars

03) Homefront

04) Street Fighter IV 3D

05) Pokemon White

06) Pilotwings Resort

07) Pokemon Black

08) The Sims Medieval

09) Rayman 3D

10) FIFA 11

[Głosów:0    Średnia:0/5]

4 KOMENTARZE

  1. Dlaczego nikt nie robi takich rankingow w Polsce? Bo co nas wlasciwie obchodzi w co graja brytyjczycy albo amerykanie? :-).

  2. Ten temat się przewija od kilku lat no ale napisze kolejny setny raz. W Polsce nie ma i nie będzie takich badań z kilku powodów. Pierwszy to fakt taki, że rynek jest na tle zachodu dość płytki. Drugi to taki, że dystrybutorzy nie chcą chwalić się bo nie ma czym. Tylko od czasu do czasu puszczą bąka w Internecie że się jakaś gra sprzedała w X tysiącach egzemplarzy. Nie liczcie zatem na zmiany. Oczywiście jest lista Empiku ale to śmiech na sali nie warto tego nawet publikować na prywatnym blogu. Co do rynku brytyjskiego. To jest drugi rynek elektronicznej rozrywki na świecie. Tak, drugi. Japonia kiedyś była druga, ale te czasy minęły. Po USA GB to najważniejszy rynek dla gier.

  3. Na stronie traktującej bardziej o sprzęcie komputerowym są co miesiąc zestawienia 10 najlepiej sprzedających się gier w sieciach empik i komputronik. Królują Simsy i Symulator Farmy, ale widnieją też te głośne tytuły. Także trochę wstyd ;p

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here